Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a névadó? Hogyan zajlik?...

Mi az a névadó? Hogyan zajlik? Van valami hivatalos formája?

Figyelt kérdés
Bocsi a tudatlanságomért és a kíváncsiságomért, de itt nálunk Romániában mindenkit keresztelnek, soha nem voltam névadón. Azt hittem, csak valami formális összejövetel, de olvasom itt, hogy be kell jegyeztetni a hivatalban, meg vannak névadó szülők, meg ilyesmi. Ez valami ceremónia? Hogyan zajlik egy ilyen? Én csak azt tudom, hogy keresztelőn a szentmise/istentisztelet előtt vagy után megkereszteli a pap, utána a vendégek elmennek valahova enni (ebéd, uzsonna, esetleg vacsi), és addig buliznak jobb esetben, míg állnak a lábukon. A névadónak is van valami menete? És mi az értelme? Miben különbözik a keresztelőtől? Csak az, hogy a vallást zárjátok ki a családból? Elvégre ugyanúgy ünnepelsz, összehívod a családot, költesz rá, ajándékot veszel, névadó szülőket kérsz fel, stb., tehát ha jól gondolom, ugyanakkora felhajtás van vele, mint egy rendes keresztelővel.
2012. máj. 15. 12:23
 1/1 anonim ***** válasza:

Persze, de pont ez a lényeg. Aki nem vallásos, az tarthat névadó ünnepséget, ha szeretne. Attól még, hogy valaki nem vallásos, miért ne tarthatna egy kisebb ünnepséget hasonló keretek között, csak vallási tartalom nélkül?

A menetét nem tudom, nem is nagyon ismerek olyat, aki névadót tartott volna, szerintem olyan nagyon azért ez nem gyakori, de vannak, akik ezt választják.

2012. máj. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!