Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]

2012. máj. 15. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 3 hónapos babám van, őt nem hagynám egyedül a kocsiban semmiképp 1 percre se. De egy 10 éves gyereket simán. Anyám is sokszor a kocsiban hagyott, ha beszaladt valamiért a boltba. Persze biztonságos körülmények között. Addig kapcsolgathattam a rádiót :)

Komolyan nem értem miért bűncselekmény ez. És hány éves korig bűncselekmény? Egy 17 évest sem szabad egyedül hagyni a kocsiban mert nem nagykorú?

2012. máj. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel nem értek egyet. Ha biztonságos körülmények között néhány percet magára marad a gyerek a kocsiban, nem lesz semmi baja.

Én is szoktam olykor a kocsiban hagyni a gyerekeket (majdnem négy éves, illetve 21 hónapos) amíg mondjuk beszaladok kenyérért. Tovább tart kiszedni őket, mint az a két perc, amíg benn vagyok, ráadásul ők maguk szokták mondani, hogy megvárnak, menjek. Mindig közvetlenül a bolt elé állok (ha távolabb kell parkolnom, akkor kiveszem őket) hogy a kirakaton át rájuk lássak, soha nem hagyom ott őket melegben, és mindig rájuk zárom az ajtót, na meg be vannak csatolva a gyerekülésbe, amit nem tudnak egyedül kinyitni, tehát kizárt, hogy pl. kiszálljanak és elüsse őket valami.

Olyan is előfordul, hogy az alvó gyereket hagyom a kocsiban, de tudom, hogy ha felébred is, soha nem sír, nagyon békésen nézelődik és várja, hogy visszamenjek. Szerintem inkább ez, mint felébreszteni, kiráncigálni... Akinek meg nincs segítsége, az mégis mit csináljon? A bevásárlást, a mindenféle ügyeket el kell intézni gyerek mellett is valahogyan.

2012. máj. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Menj el na!Akkora faxnit csapnak abból a 10 percből mintha nyuvasztotta volna őket.

Ha egy csecsemőt hagyott volna magára tikkasztó hőségbe órákig,megérteném,de ezt....

A járó kelőbe meg jól belerúgtam volna,a saját dolgával törődjön,ne azt lesse,hogy ki mit csinál és fontoskodjon.

2012. máj. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Na elolvastam a kommenteket is. Kár volt.


Én kisvárosban élek. 3 gyerekem van: 6 éves, 4 éves és 2 éves. És igen, szoktam őket a kocsiban hagyni, úgy, hogy rájuk látok. Kisboltba szaladok be, közvetlenül az ajtónál parkolok, vagy patikába, de onnan is végig rájuk látni. Általában az első ablakok vannak 1-2 centire lehúzva. Hátul az ajtók gyerekzárasak, tehát ha felhúzza a gombot, akkor sem tudják belülről kinyitni.


A másik kommentnél azon akadtam ki, hogy a 2 éves gyerek kicsatolja magát, kiengedi a kéziféket stb.


Nem tudom, hogy az anyukának milyen kocsija/gyerekülése van, de az én kocsimban minden gyerek bekötéséhez és kikötéséhez mind a két kezemre szükségem van, és nem egyszerű ezeket a biztonsági zárakat kinyitni. Ennyi erővel akár menet közben is kicsatolhatná magát a gyerek.


Nem ismerjük az ausztrál anyuka milyen körülmények között hagyta a gyereket, mert elég hiányos a cikk, csak veszekedésre jó!


Szerintem minden normális anyuka, aki ismeri a gyerekét, ismeri azt a helyet, ahová be kell mennie, fel tudja reálisan mérni, hogy gyereket kiveszi, vagy benthagyja a kocsiban!

2012. máj. 16. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez őrültség, nem hiszem, hogy ezért el kéne ítélni valakit. Könyörgöm, nem csecsemők voltak, volt egy 10 éves is! Ha baj van, tudott volna segítséget kérni egy járókelőtől pl.

Én 1x hagytam kint a másfél évesemet, mert épp akkor aludt el a kocsiban. Lehúztam az ablakot, hogy legyen levegő és max 5 percig voltam bent a gyógyszertárban. Amúgy ráláttam a kocsira...

2012. máj. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!