Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valóban ennyire buta és...

Valóban ennyire buta és primitív a mai fiatalság?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom a kérdéseket,válaszokat, sok kamu kérdés, minimális ismeret nélkül az adott témában,unatkozó gyerekek fantáziája működik,a válaszolók meg elhisznek mindent. Különösen felháborítónak tartom,amikor a hülye,szemét szüleikről írnak,akik meg akarnak tiltani valamit,vagy esetleg megkérik őket,vigyé ki a szemetet,ezáltal cselédsorba taszítják szegény ártatlan gyermekeiket. Akik persze jók,átevickélnek 2-sel egyik évfolyamból a másikba,de néha még van egy hármasuk is. De az aljas szülőknek ez sem tetszik. A válaszolók zöme még uszítja is őket,menj a Gyámügyre,jelentsd fel.stb.Ennyit a tinikről,illetve a nekik adott válaszokról. A másik,olvasom a babák,kisgyermekek rovatokban,mennyi jól fejlett, tökéletes baba van manapság,örül a szívem. De hogy lesz ezekből a kis zsenikből 6-8 éves korukra annyi iskolaéretlen,amennyien manapság vannak,soha ennyi olvasni írni nem tudó gyerek nem koptatta a padokat,mint manapság. Persze,tudom én,a hülye óvónők,tanítók,tanárok a hibásak (szerencsére én egyik sem vagyok),de a szülők és a gyerekek tökéletesek. Ha véletlenül valaki nem úgy válaszol,ahogy a kérdés feltevője szeretné,már le is pontozták. Ha azt írja egy szerencsétlen,jó szándékú értelmes ember,hogy pl. 4-5 éves gyereket már nem kellene szoptatni,huszan ugranak neki.Néha csak olvasom a kedves szülők tanácsait,és azon gondolkozom,15 év múlva,ha a saját gyerekük lepofozza őket,esetleg egy szép nagy kést állít beléjük,akkor is ezeket a válaszokat fogják helyesnek tartani? Mert ennek a fene nagy engedékenységnek előbb-utóbb meg lesz az eredménye,csak nem biztos,hogy az olyan jó lesz,ahogy ezt ma gondolják a kedves válaszolók.
2009. jún. 28. 23:23
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
Itt néhányan kicsit összekeverik a fogalmakat. Az "intelligens" NEM egyenlő a diplomással, ahogy a "primitív" sem azonos a szakmunkással. Sok diplomás nagyobb hülyeséget beszél, mint egy "egyszerű melós". Ez személyes tapasztalat. Az ismerősök között van kőműves, villanyszerelő, fodrász, jogász, rendőrtiszt, orvos meg még jó pár "réteg", de az a tapasztalat, hogy aki keményebb munkával keresi a kenyerét, jobb embert nevel a gyerekéből. Nekünk sem volt sosem kolbászból a kerítés, meg is tudom becsülni a legapróbb dolgokat is. A férjem szintén. Van egy kolléganőm, anyagilag nagyon jól állnak, diplomások egy gyerekkel. A kislány 7 éves, több mobilja volt eddig, mint nekem, csak márkás cuccokban jár, egyet nyikkan és megkapja amit akar. Viszont a szüleit sz@rba veszi, ráadásul IDEGEN felnőttekkel is kritikán aluli, ahogy beszél. Úgyhogy a normális nevelés, viselkedés, gondolkodás egyáltalán nem függ attól, hogy valaki 12 évet tanult, vagy 16-ot. A világlátáson múlnak a dolgok, azt pedig se egyetemen, se szakmunkásképzőben nem tanítják... Remélem a még pocakban lévő kislányomnak majd meg tudom tanítani az igazi értékeket. Mert én még tapasztalat nélkül nyilvánítottam véleményt, pár év múlva jobban tudok nyilatkozni!
2009. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,különösen azoknak,akik megértették a kérdésem lényegét. Örülök,hogy ilyen sok hasznos választ kaptam. A néhány kivétel meg csak megalapozottabbá tette a véleményemet.
2009. jún. 29. 21:19
 23/28 anonim ***** válasza:
Annak azért én nagyon örülök, hogy nem születtek kritikán aluli beszólások 0%-os haszontalansággal :)
2009. jún. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

De jól felhúztad magad! :)

Szerintem pedig primitívek, buták eddig is voltak, csak most nagyobb teret kaptak ennek "reklámozására" azzal, hogy az internet pik-pakk elérhető, és a butaság szabadon terjeszthető... :) Voltam én is buszon hangosan vihogó kiskamasz, amire ma már pironkodva emlékszem - aztán mégis lediplomáztam - bár előttem kielemezték, hogy ez nem jelent semmit. Ezzel egyet is értek! Imádok szépirodalmat olvasni, de nem szeretem a Légy jó, mindhaláligot és a Pál utcai fiúkat. Puff neki! Én is sokszor haragudtam a szüleimre - mai eszemmel akkora baromságok miatt, hogy csak na, de ez a kamasz korral együtt jár. Kinőttem. Én is félek (nagyon is!), hogy a most még csak 11 hónapos lányom majd "ezekkel" a lakótelepi bunkókkal fog egy osztályba járni, és nehogy közéjük keveredjen. Úgyhogy értem miről beszélsz. De mivel ilyenek nálunk is voltak, mégsem csatlakoztam hozzájuk, sőt nagyon jó fej barátnőim voltak (mondhatni "normálisak" :)), akikkel lassan 15 éve jóban vagyunk, emiatt reménykedem, hogy a lányommal is így lesz majd.

Felesleges ilyesmin agyalnod, ezeken változtatni nem tudsz, a saját gyerekeidet/unokáidat pedig a legjobb tudásod szerint neveled. Akit pedig a gyereke 15 év múlva felpofoz/legyilkol (hm) - az vessen magára, bár kétlem, hogy aki idáig eljut, annak akár utólag is leesik a tantusz...

2009. jún. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Nagyon igaz:))
2009. jún. 30. 20:24
 26/28 anonim ***** válasza:

Lehet hogy most kicsit lerontom a hangulatot, lehet hogy nem tartozik teljesen ide de azért leírom. 13 éves vagyok. Van egy osztálytársam aki 14, csaj, nagy dagadt hájas disznó, mindent megkap amit csak akar. Az anyja meg az apja egész normálisak, elváltak, az apja Romániában él az anyja meg itt a lányával. Na és ez a bizonyos csaj, bár nem vehető szerintem emberszámba, azért néz engem le, azért mond olyanokat hogy dögöljek meg, mert vegetáriánus vagyok.Mindig akkor van szája, amikor más is ott van nála (nah igen, nagy vendéglátó az anyja ettől is kész van) és mindenkit összeugraszt mindenkivel meg hazudozik. Nincs egy igaz barátja sem. Az anyjával úgy beszél mint egy csicskával, az utcán ordít a telefonba hogy mekkora nagy köcsög, folyton csicskáztatja stb...

Az apja meg egy légynek sem árt, csak rengeteg pénze van.

És akkor ki b*szta el így ezt a gyereket?

2009. júl. 4. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
A szülők!Hiába tűnnek kedvesnek és aranyosnak!Pénzzel nem lehet nevelni!Akkor kellett volna szájbavágni,mikor először le köcsögözte az anyját!
2009. júl. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
46%

A 13 éves kislányt is akkor kellett volna szájba vágni, amikor leírta ide, hogy nagydarab hájas disznó!

Ha ennyire jónak tartod magad hozzá képest, ne írj ilyet!

2009. júl. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!