Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg szemét vagyok, hogy...

Tényleg szemét vagyok, hogy "elfogadom" a GYED-et?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy ma nagyon megbántottak tanácsadáson, mert hogy jó anyagi körülmények között élünk, és én mégis elveszem mások elől az állami támogatást azzal, hogy elfogadom a GYED-et, amit majd kapni fogok.

Tény és való, hogy a férjem nagyon jól keres, és én is aránylag magas fizetést kapok, így a maximális GYED-et fogom kapni. Az is igaz, hogy meglennénk akkor is, ha én egy forintot sem kapnék szülés után. De én úgy érzem, hogy tisztességesen megdolgoztam a pénzemért, adóztam, mint bárki más. Arról nem én tehetek, hogy másnak rosszabbul megy, mint nekünk. Olyan rosszul esett, hogy konkrétan elmondtak mindenféle szarnak a többi kismama, hogy míg ők kuporognak két kereset mellett, meg nincs munkahelyük, én itt vígan lébecolok majd az állam pénzén. Tényleg szemét dolog tőlem? Egyáltalán vissza lehet utasítani a GYED-et? És ha igen, akkor valóban azt kéne tennem, mert hogy az ilyenek miatt, mint én, tart ott az ország, ahol?


2012. jún. 6. 15:33
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
83%

Neked ugyanúgy jár, más ez miatt nem fog kevesebbet kapni.


Ki mondott ilyet? Az tehet egy szívességet....

2012. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%
Vissza ne utasítsd!!! Alanyi jogon jár és azután a fizu után, amit kerestél.
2012. jún. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%

Egyáltalán ne érezd magad ettől rosszul. Megdolgoztál érte. A többi kismama pedig korlátolt. Attól nem lenne neki több, ha te nem kapnál...

Nem bírom, ha vki szapulja a másikat. Ugyanúgy neki is megvan a lehetősége egy jobb állásra, több fizetésre. Legfeljebb nehezebb úton. Nem nyavalyogni kell, hanem cselekedni (ez szokott sokszor hiányozni).

2012. jún. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
81%
Ez hülyeség! Megdolgozol minden vasért, és a kényelemért is, ami erre az időszakra jár neked! Az pedig, hogy nem szorulsz rá, nem jelenti azt, hogy nem teheted félre a gyerekeidnek a jövőre nézve. Senkinek semmi köze a pénztárcádhoz. Ilyen irigy, rosszindulatú emberek közé ne járj beszélgetni, csak rontják a hangulatod! Legyetek nagyon boldogok és örülj a nyugodt anyagi háttérnek!
2012. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
83%
Ne foglalkozz senkivel. A gyed alatt szaporodnak az éveid a későbbi nyugdíjhoz. Dolgoztál, adóztál eddig és ezután is.
2012. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
66%

az ilyeneknek olyan szívesen megmondanám, hogy senki nem tartott a fejéhez fegyvert, amikor a gyereket megcsináltatta. sőt, dolgozni is lehet, meg akár még tanulni is, hogy jó munkája legyen, ami után sok pénzt kap, ha szülni megy.

ne foglalkozz velük, egyik füleden be, másikon ki. ami jár az jár. nem mellesleg, a te fizudból is volt/van finanszírozva mindenféle segély.. ergo, belőled élnek :D

le kell tojni.


boldog babázást! :)


ja, és ha ebből nem jött volna le, nehogy visszautasítsd! majd ha fagy!

2012. jún. 6. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

Mi az, hogy az állam pénzén?!?!?

Írod, hogy magas fizetésért dolgoztál, nyilván bejelentve, hiszen max. GYED-et kapsz. Ez pont nem jár alanyi jogon, csak a munkvisszonnyal összefüggésben.

Szépen adóztál a béredből évekig, tisztességesen, miért ne vennéd igénybe?

Amúgy meg a többiek honnan tudják, mennyit keres a férjed????

2012. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%
Ez a magyar mentalitás, hogy ha valakinek egy kicsit is jobb, akkor már szidni kell. Úgy utálom.
2012. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
68%
arról nem Te tehetsz, hogy másnak nincs állása, nem dolgozik, nem kap gyedet vagy nem max. gyedet kap. Te dolgoztál, emiatt jár a gyed. Nincs értelme visszautasítani, hiszen ettől a melletted ülő felháborodott leendő anyuka egy fillérrel nem kap majd többet, állambácsi jár jól egyedül, de a kevés juttatásból tengődő ebből semmit nem érez majd meg. Az ország nem azért tart ott, ahol tart, mert aki megdolgozott érte, az felveheti a gyedet. Ne vedd a szívedre, mondanak mindenféle cifraságot, egyik füleden be, a másikon ki!
2012. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Hát nagyjából mindenki. :( Olyan körzethez tartozunk, ahol tényleg sok a szegényebb, sokan már évek óta nem dolgoznak, én megértem őket, hogy elkeseredettek, de borzasztó rosszul esett, hogy többségük szerint a gazdagabbaknak nem járna semmi, mert úgyis megélnének... :(

Illetve végül is értem én, csak hát nekik attól nem lesz jobb, ha én nem kapok, és kétlem, hogy pont az én gyedem vinné csődbe az országot. Még akkor azt mondanám, hogy igazuk is van, ha csak a járulékokat fizettem volna, mert ezt is sokan csinálják errefelé is, de tudják, hogy dolgoztam, mégis azt gondolják, hogy csak a szegényebbeknek jár.

2012. jún. 6. 15:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!