Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ne ítéljetek el, de erre...

Ne ítéljetek el, de erre kíváncsi lennék!? (Lentebb)

Figyelt kérdés

A húgomnak ma volt egy szakkörön belüli felvilágosító órája is,megnéztem a prospektusokat,meg papírokat amit kapott,és feltűnt,hogy az abortuszról nem sok minden van benne.

A húgom pedig feltett egy elgondolkodtató kérdést:"Mennyibe kerül ma egy élet megszüntetése?"

Én nem állok egyik oldalon sem,de kíváncsi vagyok erre én is....


2012. jún. 11. 14:55
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%

Utolsó választ tudom én is megerősíteni. Van egy ismerős "család", van 3 gyerek, és kb 10 aki a kórházi szemetesben végezte. Mióta ezt tudom, egyszerűen undorodom tőlük. Mert tényleg b.sznak a védekezésre, szó szerint...

Ha ezzel a 30ezerrel számolok, meg a kedvenc drogériám árlistájával, akkor kb 300 alkalomra elég óvszert lehet ennyi pénzért venni.

Ja és ezek még csak nem is annyira fiatalok, egyszerűen ezen a szinten mozognak.

2012. jún. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
68%
Addig rendben van hogy van óvszer meg tabletta.Na de mennyiért.Egy 3db os óvszer ott kezdődik,hogy 500 Ft.Egy rendszeres szexuális életet élő gimnazista nem biztos,hogy megengedhet magának heti 1-2 csomag gumit.Fogamzásgátló dettó,3 havi adag 8-10.000 Ft,plusz ha elmegy az a fiatal feliratni a vizsgálatért is ott hagy egy tízest.Megoldás lenne ha a gyerek nyíltan merne otthon pénzt kérni ezekre,de tudjuk mindannyia,a többség nem kér.Ezeket fillérekért kellene árusítani,nem aranyárban.Én jövőhéten megyek fog.gátlót feliratni meg rákszűrésre.Majdnem egy huszasba bele fog kerülni,ez még nekem is fáj,pedig én dolgozok,pénzt keresek.
2012. jún. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
48%
15:30-as Te jo Eg!! Erre tenleg nem tudok mit irni, nem talalok szavakat. :( De a fiatalabbak koreben sajnos sokan ugy gondolkodnak, hogy o veluk biztosan nem esik meg (akinek nem inge ne vegye magara, tudom, hogy van kiveltel). Amig fiatal vagy torhetetlen vagy, es minden rossz csak massal tortenik veled nem. Sokaknal ez a szellem mukodik. Tudjak, hogy vedekzni kene de megsem teszik. Tudjak, hogy baj lehet belolle csak azt nem hiszik el, hogy veluk is megtortenhet. Tudom hulye pelda es nem osszehasonlithato a ketto sulya csak hirtelen ez jut eszembe: a dohanyzasrol is mar a csapbol folyik, hogy karos megis sokan dohanyoznak, mert veluk aztan egyik szornyuseg sem esik meg. Tudjak azt is, hogy a szolarium karos a borre megis sokan barnulnak alatta mert aztan ok tuti nem kapnak borrakot, ezek mindig csak masokkal tortennek meg... Hasonlo a felfogas az abortuszrol. Tudjak, hogy megeshet, borzaszto ha nem vedekeznek de amig nem tortenik meg sokakkal addig nem hiszik el. :( Mikor mar elhinnek akkor mar keso. En igy gondolom de lehet, hogy tevedek, csak egy feltetelezes volt.
2012. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
43%

orvoshoz lehet menni sztk-ba = 0 ft

Gyógyszert lehet kapni 6000 ft-ért 3 hónapra


Havi 2000 forintot nem hiszem, hogy ne tudna egy átlagos gimis kispórolni a zsebpénzéből.


Ez 12 hónapra 24ezer, kerekítsünk 30ezerre. Így is jobban megéri gyógyszert venni, mint abortuszra menni, csak ész kéne hozzá!

2012. jún. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Sok ember nagyon sötét ám. Volt a falunkban egy család, volt nekik 6 lányuk meg 1 fiuk. Már nem akartak többet, elmentek a nőgyógyászhoz, az írt fel fog.gátlót. A nő ismét terhes maradt, megint elmentek hogy a dokit kérdőre vonják. A HAPSI SZEDTE BE!!!! Szerintetek? Ezt én is másoktól hallottam, de el tudom róluk képzelni, hogy igaz.
2012. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Visszatérve az eredeti kérdésemre:tehát senki nem tudja,hogy árban ma ez Magyarországon mennyi körül,vagy pontosan mennyibe kerül?


Egyébként az eddig válaszokkal egyet értek....annyiban nem,hogy aki akarja,hiába szülővel van,és hiába félénk vagy szemérmes a szülő előtt,megoldja. Saját példámból mondhatom,hogy hiába féltem közölni anyuval,h gyógyszert akarok szedni,még is megtettem,és anyu igen is kifizeti,mert tudja,milyen kockázatos dolgok vannak manapság(nem mintha nem bízna bennem). Szóval aki elég idősen kezdi el a sexet,és nem 16évesen,az gondolkodik előre.....

2012. jún. 11. 16:28
 17/21 anonim ***** válasza:
25-30 000 ft között van.
2012. jún. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kb. 30.000,- de bizonyos esetekben nem kell a teljes árat kifizetni (nem feltétlen speciális esetekre gondolok, nemi erőszakra meg hasonlók, mástól is függ). Egy ismerősömnek több abortusza volt, innen tudom.
2012. jún. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 oooopti ***** válasza:

még egy dolgot szeretnék hozzáfűzni ehhez az ár dologhoz: akkor sem normális, ha valaki kikalkulálja, hogy akkor az abortusz majd jobban "megéri" neki. Elhiszem, hogy van akinek egy csomag óvszerre sincs pénze, de akkor van egyéb módszer is a szexuális együttlétre, itt az orális szexre gondolok. illetve támogatni kellene az érintett réteget, nem pénzzel, hanem gyakorlatilag óvszerrel, tablettával. meg valahogy a gondolkodásmódot kéne megváltoztatni. de hát itt is hány megszakításos védekezésről olvasok, amikor már általánosban megtanultuk biológia órán, hogy a gyakorlatilag nem módszer. (soha eszembe nem jutott így "védekezni")


(pontozás egyre kevésbé izgat, bár meglep, hogy 0%ban hasznos amit írok. de nem magam miatt, hanem amiatt, hogy mi lehet a többiek fejében, ami miatt nem értenek egyet)

2012. jún. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 oooopti ***** válasza:
Azért látom, hogy vannak akik értették, hogy mire gondoltam. :) (valószínűleg aki pontoz az csak hátulról, csöndben)
2012. jún. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!