Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok, mert...

Rossz anya vagyok, mert rosszul vagyok Bartos Erika bugyuta meséitől és nem veszem meg?

Figyelt kérdés

Őszintén ostoba, bugyuta mesének tartom Bartos Erika összes szegényes szerzeményét. Szegényes szókincsű, önismétlő szösszenetek. Bár jól bejött neki, már a bábkönyvtől elkezdve a társasjátékokon át a ruhákig mindent piacra dobott, gondolom jól keres vele. Éppen ezért sem a könyveit nem vagyok hajlandó megvenni, sem a meséket nem nézheti a gyerekem. Bár hozzá kell tegyem egyéb maci szerzők cukormázas meséit sem szeretem, pl Panka és Csiribí és rém.

Az óvodai anyukák elhűlve értesültek arról, hogy az én lányom ezeket nem ismeri. Igyekszem neki klasszikus irodalmat, gyerekkori kedvenceimet olvasni neki.

Ez akkora baj lenne?


2012. jún. 12. 22:11
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
86%
Egyáltalán nem baj,és nem is vagy egyedül ezzel a véleményeddel :)
2012. jún. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
68%

Nézd csak: :)


[link]

2012. jún. 12. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
69%
nem tudják mi a jó... már szép mesét senki sem tud írni
2012. jún. 12. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
51%

Nem, ettől nem vagy rossz anya.

Én sem szeretem a meséit, de mivel a fiam imádja őket nézni és hallgatni is, ezért van B és B dvd-nk, és APG könyvünk is, amiből sokszor olvasok neki, mert kéri.

Úgy voltam vele, ha a gyerek szereti, akkor nekem igenis erőt kell magamon venni és kész. Ez van.

2012. jún. 12. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
60%
A mi családunkba még nem szivárgott be, remélem nem is fog. Kisfiam még nem hallott se a meséről, se a könyvekről.
2012. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:

Jó hallani. Őszintén herótom van tőle, már jóformán csak kötelezővé nem tették a könyveinek olvasását.

Leginkább a Bogyó és Babóca verte ki a biztosítékot, miután átfutottam pár könyvét és láttam pár mesét. Bartos Erika legalább megszedte magát rajta.

Hol vannak már a klasszikus mesék? Történettel, jó és rossz szereplőkkel, szép megfogalmazással? Nem gondolom, hogy a rossz szereplők rosszak a gyerekeknek, kell az erkölcsi érzéküknek. Gazdagon illusztrált mesekönyvet sem veszek, mert azt akarom hogy fejlődjön a képzelőereje vagy ha már rajzolt, akkor szép, klasszikus rajzok legyenek. Erre minap a nagyija beállított egy mesekönyvvel, amiben Hófehérke egy 10 éves szőke kislány volt.

2012. jún. 12. 22:30
 7/35 anonim ***** válasza:
68%
Azt kihagytam, hogy a verses könyveit viszont imádom. Nem versenyezhet Weöres Sándorral, de nekem nagyon bejön.
2012. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
73%

A gyerekeim imádják, én hogy mondjam semleges vagyok. Elolvasom nekik és ennyi.


Viszont a kérdésedből az irígység süt ki, lehet csak rosszul fogalmaztál: "gondolom jól keres vele. Éppen ezért sem a könyveit nem vagyok hajlandó megvenni, sem a meséket nem nézheti a gyerekem."


Azért mert neki jól megy én nem fosztom meg a gyereket a kedvenc meséjétől. És lehet kritizálni, hogy bugyata, meg egyszerű, de a gyerekek nyelvén beszél, a mindennapi életből ragad ki plédákat, ami a gyerek számára sokkal kézzel foghatóbb, mint pl a piroska és a farkas, hogy is tudja ugyebár megenni a farkas a nagymamát és hogy vágja fel a vadász, nálunk minden nem B.E. mese után kérdezgetés van, speciel az ő meséi után nagyon ritkán kérdez a lányom hogy akkor ez most miért, vagy miért nem.

Mondom ez úgy, hogy sokszor elcsodálkozom rajta hogy másfél éves gyerek (Anna) miket tud, vagy a sok szóismétlésen, nyelvtani hibákon.


Kérdező, nem, nem vagy rossz anya, mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, ki így, ki úgy. Én megveszem neki az Anna Peti könyveket, mert szereti, tv-ben látta bogyó és babócát ott figyeltem fel rá. És kiegészíteném még azzal, hogy nálunk tök sok mindenben segítettek a kis történetek pl az oviba szoktatáskor.

Emellett persze az enyém is ismeri a klasszikusokat, minden nap az én régi, gyerekkori diafilmjeimet vetítem neki, kezdve Öreg néne Őzikéjétől a Piroskáig, vagy Boribon történtéig.

2012. jún. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:

Őszintén nem vagyok irigy rá, mert én sem vagyok szegény. Ezzel pusztán arra utaltam, hogy elárasztotta a silány meséivel a piacot, persze a gyerekek imádják, de hát a gyerekeket a Teletubbies is lekötötte...Aztán gyorsan már mindent kiadott, mert ha Bogyó és Babóca báb van a könyvben vagy B&B figura van a táskán, pólón akármin jól el lehet adni.

Én szeretem, ha a gyerekem kérdez, mert az azt jelenti, hogy gondolkodik, tanul belőle. Őszintén nem tudom mit ad egy gyereknek egy olyan mese, amiben pont az van leírva, ami az életben is pontosan úgy történik. A mese legyen mese, fantáziadús, ami megmozgatja a gyerekek agyát.

2012. jún. 12. 22:45
 10/35 anonim ***** válasza:
71%

Huh, már kezdtem azt hinni, hogy velem van a baj, hogy egyenesen rosszul vagyok ezektől a meséktől. Szerencsére nem is tetszik a fiamnak sem. Nem csak a meséket tartom bugyutának, de nálam az APG grafikája is kiveri a biztosítékot...

Régi klasszikusokat is olvasunk, de újakat is (pl. Franklin kalandjait nagyon szereti, és tanulni-okulni is lehet belőle).

2012. jún. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!