Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok, mert...

Rossz anya vagyok, mert rosszul vagyok Bartos Erika bugyuta meséitől és nem veszem meg?

Figyelt kérdés

Őszintén ostoba, bugyuta mesének tartom Bartos Erika összes szegényes szerzeményét. Szegényes szókincsű, önismétlő szösszenetek. Bár jól bejött neki, már a bábkönyvtől elkezdve a társasjátékokon át a ruhákig mindent piacra dobott, gondolom jól keres vele. Éppen ezért sem a könyveit nem vagyok hajlandó megvenni, sem a meséket nem nézheti a gyerekem. Bár hozzá kell tegyem egyéb maci szerzők cukormázas meséit sem szeretem, pl Panka és Csiribí és rém.

Az óvodai anyukák elhűlve értesültek arról, hogy az én lányom ezeket nem ismeri. Igyekszem neki klasszikus irodalmat, gyerekkori kedvenceimet olvasni neki.

Ez akkora baj lenne?


2012. jún. 12. 22:11
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
44%

Egy másfél - két éves gyereknek pont az ilyen bugyuta könyvek kellenek. Hiába veszel neki olyat, amiben csak kevés, művészi kép van, még nem fogja lekötni, nem fogja lekötni, és megszerettetni vele az olvasást. Ezek a könyvek erre pont jók. Nem azt mondom, h csak ilyen könyve legyen, hanem a sok másik között lehet 1-2 Bartos Erika is.

Ha már idősebb, 3-4 éves nyilván az esti mese hossza, témája is változik. Már olvashatsz neki népmesét, vagy klasszikus mesét, akár mese regényt is, képek nélküli könyvből is. A fiam majdnem 4 volt, amikor az eredeti A A Milne: Micimackót olvastam el neki, 9-10 napon keresztül, és imádta. Kedvenc meséje a A kiskakas gyémánt félkrajcárja.

A 2 éves kislányom kedvence, pedig milyen meglepő Bogyó és Babóca, azaz Bogyóca. ...

2012. jún. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem már kicsit túlzásba viszed. Nem ezen fog múlni a gyermeked lelki világa, hidd el. Úgysem fogod tudni kivédeni, hogy ne nézzen bugyuta dolgokat, mert a gyerekeket érdekli az, amit az ovis társai is néznek. Meg hát a mesekönyv, amit a nagyi hozott neki, azt is kritizálod. Ez már paranoia. Nem is fogod hagyni a gyereknek, hogy nézegesse? Azért mert szőke benne hófehérke, és nagyon illusztrált a könyv? Bele fogsz kattanni abba, hogy tökéletessé tedd a gyermeked életét, és megvédd mindentől, még egy ártatlan mesekönyvtől is.
2012. jún. 13. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
39%

Én meg nem vagyok olyan önző, hogy azért olvassak a gyerekeknek másféle mesét, mert nekem az jobban tetszik! Valóban, számunkra unalmas, bugyuta, viszont el kell ismerni, hogy a gyerekek nem véletlenül szeretik, hiszen pontosan az ő szintjükhöz íródott!! És igenis szükségük van rá! Nekünk is ott van a könyvespolcon a klasszikus meseirodalom, de ugye senki nem gondolja komolyan, hogy egy két-hároméves kicsinek akár Benedek Eleket, Grimm testvéreket vagy Andersent kellene hallgatnia?

Igen, ezek a mesék nekem is jobban tetszenek, én is szívesebben olvasnám őket, csakhogy ez itt és most nem rólam szól, hanem a gyerekeimről. És értük elviselem Bartos Erikát is.

2012. jún. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
45%

Nekem se szimpi korábban írtam is ki kérdést mert engem sajnos még a mesében Pogány Judit hangja is idegesít. (pedig amúgy kedvelem a színésznőt magát).

De van/volt egy ilyen korszakunk, szerencsére elhalóban van. Én örültem valahol neki, mert a nagyobb gyerekemet nem kötötte le a mese hiába próbálkoztam, aztán Thomas mesekönyv majd Bogyó és Babóca a kezünkbe került és végre végighallgatott egy mesét.

Természetesen így mesélni kezdtem őket.

A kisebbem is hallgatta-hallgatja, kedvelte (ő 2.5 éves most).

De már az esti mesék nagy része klasszikus mese, bogyó és babócát már elvétve kérik csak , valahogy túlléptünk rajta.

Most 4.5 és 2.5 évesek.

2012. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
82%

A legszarabb anya akkor én vagyok: 11 éves nagylány és 1 éves kisfiú....de hogy ki az a Bartos Erika..... Most hallottam róla először... Pár komment olvasása után azt hiszem, valami meseíró lehet?


Na, erre varrjatok gombot....

2012. jún. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
62%
Engem is rendkívül irritál ,iszonyat idétlennek és idegesítőnek, és sokszor csöpögősnek tartom a könyveit, de a lányom kapott egyet ajándékba, és imádja, így igen, leülök vele nézegetni, és olvasni. Emellett én is szívesebben olvasok neki az én régi mesekönyveimből, és gyerekkori versesköteteimből. Azt nagyon imádja. De ettől nem fogom neki megtiltani, hogy megnézze a mesét, vagy a mesekönyvet, ha épp azt szeretné, csak mert nekem nem tetszik...
2012. jún. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
82%

Azt hiszem, kicsit durva dolog önzőnek hívni a kérdezőt csak azért, mert bizonyos típusú meséket nem akar/szeret olvasni a gyerekének. Ha választanom kell, én is hanyagolom a B. E. könyveket, egyszerűen csak azért, mert a nyelvezete olyan tré, hogy nem vagyok hajlandó a gyerekem kommunikációs képességeit ilyenekkel lerontani - nem mindegy, hogy egy mesekönyv gyermekies vagy gyerekes.

Én általában fejből mesélek a lányomnak, mindig az adott napon történteket veszem elő, és úgy mesélem el, mintha Raplival, a kissárkánnyal történt volna. Ha valami rosszat csinált, akkor elmesélem, miért szidta meg Raplit a mamája, mit kellett volna másképp csinálnia, ha valamiben ügyes volt, akkor azt vetítem át a mesébe.

Ha épp nincs kedvem történetet kitalálni, akkor Márti-könyveket olvasok neki, vagy valamelyik Disney-klasszikust.

2012. jún. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
76%
Ki az a Bartos Erika?:) 3 gyermek anyukája vagyok, azt se tudom ki az. De most megnézem neten. Nem vagy rossz anya!
2012. jún. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
77%

APG könyveket én sem láttam még belülről, csak azt, hogy horror áron vannak. S az anyukák egymást ölik érte :)


BB viszont mesefilmen megvan, szereti a lányom. (3 éves)


Ami nagyon bejön nála az a Boribon, Kipp-Kopp, Icinke-Picinke, Bóbita stb. Tehát a korához illő klasszikusok :) S szerintem ha rajtam múlik akkor ez így is marad.


Azért, mert valamit nagyon felkapnak nem kell a nyáj után menni...

2012. jún. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
A mi lányaink szeretik Bartos Erikát, nekünk sok könyve megvan és a verses kötetei is. Persze nem csak ezt olvassuk, nálunk is előkerülnek klasszikusok is, versek is, mesék is. A te döntésed, melyiket olvasod neki, ettől nem vagy rossz anya, hiszen én is azt a könyvet veszem meg, ami nekem tetszik, aztán majd a gyerekek reakcióiból kiderül, hogy meg kell-e venni a sorozat következő elemét, vagy sem. Bartos Erikát egyébként nehéz kikerülni, gondolok itt pl. az Alma együttesre, ők is sok versét feldolgozták, tehát ha Alma koncerte mentek ott is találkozhattok vele.
2012. jún. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!