Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rossz anya vagyok, mert...

Rossz anya vagyok, mert rosszul vagyok Bartos Erika bugyuta meséitől és nem veszem meg?

Figyelt kérdés

Őszintén ostoba, bugyuta mesének tartom Bartos Erika összes szegényes szerzeményét. Szegényes szókincsű, önismétlő szösszenetek. Bár jól bejött neki, már a bábkönyvtől elkezdve a társasjátékokon át a ruhákig mindent piacra dobott, gondolom jól keres vele. Éppen ezért sem a könyveit nem vagyok hajlandó megvenni, sem a meséket nem nézheti a gyerekem. Bár hozzá kell tegyem egyéb maci szerzők cukormázas meséit sem szeretem, pl Panka és Csiribí és rém.

Az óvodai anyukák elhűlve értesültek arról, hogy az én lányom ezeket nem ismeri. Igyekszem neki klasszikus irodalmat, gyerekkori kedvenceimet olvasni neki.

Ez akkora baj lenne?


2012. jún. 12. 22:11
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:

Természetesen kritizálom a könyvet, amit a nagyanyja hozott, mert ha mesét olvasok a hófehér bőrű, ébenfekete hajú Hófehérkéről, akkor ne legyen már a könyvbe szőke kislány rajzolva, mert ez az igénytelen szenny ismérve és természetesen a könyv ment a papírszemét közé.

Nem gondolom magam önzőnek. Ha mindent hagynék csak mert őérte naná, hogy kötelező akkor a lányom egész nap csokit meg cukrot enne, megállás nélkül a Tv előtt ülne és mínusz 10 fokban is szoknyában menne oviba. Szülőként úgy gondolom nekem kell megválogatni azt, hogy milyen minőségű irodalmat kap a lányom és nem pedig neki. Igényesen is lehet mesélni egy 2-3 éves gyerek szintjén. Én sok Grimm-mesét és népmesét olvasok az ő szintjére átköltve és esténként apával együtt mese közben sokat beszélgetünk, elképzelünk dolgokat. Szerintem az az önzőség, hogy felolvasok egy pongyola mesét és jóéjt.

2012. jún. 13. 11:09
 22/35 anonim ***** válasza:
82%
Húúú de le lettem én is húzva, mert klasszikusokat olvasunk a lányomnak :) de ez már csak a szavazókat minősíti.
2012. jún. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
85%

Nem vagy rossz anya, mert nem veszed meg neki, mint ahogy az sem az aki megveszi.

A jó vagy rossz anyaság iszonyatosan nem azon múlik, hogy olvasol-e neki Bogyó és Babócát vagy Anna Peti Gergőt.


Egyébként az Anna Petit én sem szeretem a Bogyó és Babócát már inkább, a lányaim viszont szeretik (5 és 2 éves) így néha olvasom nekik.

2012. jún. 13. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk a nagyszülőktől kapta meg a fiam az Anna, Peti és Gergő pár darabját. A gyerek valamiért imádja, így persze én olvasom neki ah kéri. Ez van, neki ez kell.


De bevallom engem nagyon-nagyon irritál az egész. Egyrészt igénytelen szöveg, tele szóismétlésekkel. Másrészt ők annyira, de annyira tökéletesek, hogy az nekem már irritáló. Kedvenc mondatom: "Annácska már az első napon nagyon sok barátot szerzett az óvodában, de a legkedvesebb játszótársa természetesen Petike maradt."


Én meg napi öt gyilkossági kísérletet akadályozok meg, amit a két és fél éves fiam próbál elkövetni a négy hónapos lányom ellen. Szóval nálunk kicsit máshogy néz ki a "való világ".

2012. jún. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
91%
Na látom, én is beleraktam egy szóismétlést...
2012. jún. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén,én még nem is hallottam erről a szerzőről,fiam lassan 14 hónapos,de ha mesét olvasok neki,akkor magyar népmesét,később pedig olyan mesefilmeket fog nézni amiket én is néztem: Kis vakond,Micimackó,Disney mesék inkább a régebbiek,manapság sajnos van egy-két idióta Disney mese,Mazsola és Tádé stb.Manapság egyre idiótább,gagyibb mesék vannak.
2012. jún. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
74%
Na igen,én sem hallottam erről a szerzőről még,de az a Bogyó és Bogyóca vagy micsoda,arról is csak annyit,hogy a játszótéren a szülők egekig dicsérik.kisfiam még csak 14 hónapos lett,de őszintén úgy gondolom,sokkal értelmesebb annál,hogy szegényes szókincsű,bugyuta meséket hallgasson nézzen pl: a Teletubi az ritka nagy baromság volt.ha mesélünk neki akkor magyar népmeséket,klasszikus meséket.Még nem néz filmeket és meséket,de ha majd fog akkor is inkább a klasszikus régebbi meséket,Disney meséket ismertetem meg vele,nem önzőségből,de úgy gondolom,hogy egy gyerek inkább kérdezzen ha nem ért valamit,és inkább hallgasson változatosabb szavakkal teli meséket,mint egy két idétlen mesét amik manapság nagyon elterjedtek és úgy gondolom egy Mazsola és Tádé, egy Kis Vakond,Micimackó stb lényegesebb magasabb színvonalú.(előbb belenéztem a neten egybe, hát örülök,hogy nem is akartam a fiamnak megmutatni). Attól,hogy gyerek még nem hülye,de ezek a mesék mintha direkt olyanok lennének,hogy "gyerek vagy neked ez is jó"
2012. jún. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem magasabb színvonalú csak más, mondjuk nálam a kisvakond a nyúl szülésével vagy a kisvakond álmodikkal simán kiverte a biztosítékot.

Mások vagyunk és nem érzem, hogy érzelmileg satnya lennék én vagy a gyerekem, mert a polcon megtalálható ez a mesekönyv is. De az sem az akinél meg csak ez található meg. A lényeg, hogy a gyerek megszeresse az olvasást és együtt legyen a szülővel, ha ehhez Bogyó és Babóca kell akkor az, ha meg a Brémai muzsikusok akkor meg az.

Egyik gyerek sem lesz se több se kevesebb ha ezt hallja vagy ha kimarad neki.

2012. jún. 13. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
39%

A Kis Vakond miért magasabb színvonalú mese? Amikor a vakond meg sem szólal csak annyit mond, hogy gyé, meg gyű...félreértés ne essék aranyos és a lányaim szeretik is (bár én nem), de nem értem, hogy akkor hol kell meghúzni a színvonal határát?

Könnyen lehet, hogy majd a gyerekeinknek a Bogyó és Babóca olyan klasszikus lesz, mint pl a Boribon és majd az akkori modern meséket fogják meredeknek tartani.


Ha valakinek nem tetszik akkor ne vegye meg ettől nem lesz rossz anya, miért is lenne? Nem is értem a kérdést.

2012. jún. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
28-as, 29-es ott a pont! Teljesen igazatok van. A 29-esen jót nevettem, "a vakond csak annyit mond, hogy gyé, meg gyű" :D :D És milyen igaz!
2012. jún. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!