Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti szólnátok a szomszédnak...

Ti szólnátok a szomszédnak vagy sem?

Figyelt kérdés

Olyan 3-4 naponta kimegyünk az utcára bicajozni, motorozni. Ez egy nyugis környék, legalább az úton tudnak hosszasan menni.

Itt a szembe szomszéd, nyugdíjas, tanárnő volt.

Rendszerint ilyenkor nekiáll morogni az ablakba, egyre ocsmányabbul,és becsukja az ablakot , lehúzza a redőnyt. Ezt csinálja pár hónapja és engem nagyon idegesít már. mondja a szemembe, de ne morogjon.

Nem is a háza előtti járdán játszanak, hanem az úton. És nem mindennap, meg nem is órákat.

Most pl, ma kikésértük az egyik vendégünket, addig a gyerekek mentek egy kört, máris morogva becsapta az ablakát.De csak 3 percet voltunk kint.


A lelkemnek jót tenne már szemébe mondani, mondja meg mi a baja. De érdemes?

Sose találkozok vele, ő hajnalban van kint a kertben, nappal tvzik és pihen. ezt egyszer elmondta nekem, amikor még nem volt ilyen morgós.

Ti mit tennétek?

Csöngessek be és kérdezzem meg hogy ennyire zavarja magát a gyerekeim? Vagy hagyjam a francba?


2012. jún. 15. 12:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezért külön nem csengetnék be, de a legközelebbi morgásnál megkérdezném, hogy van-e valami baja.

Mondjuk ezzel úgy vagyok, hogy hadd morogjon, hadd vágja be az ablakot és húzza le a redőnyt, szíve joga ezt tenni, legalább nem veletek balhézik.

2012. jún. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hagyd, hagy csapdossa az ablakát. Ne foglalkozz vele. Kerüljétek el a házát, és annyi.
2012. jún. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elkerülni nem tudom. Hisz itt néz az arcomba a háza. Van köztünk egy út és két járda ennyi.

Bennem eddig volt annyi, hogy nem engedtem, hogy előtte játszanak a járdán.

De a múltkori csapkodásakor amikor elég durván morgott, akkor mondtam, átküldöm a járdára motorozni a gyerekeket. Olyan mérges voltam. A járda meg mindenkié, nem? Na mindegy, nem tettem meg.

De egyre jobban dühít, pláne, hogy tényleg csak a motorzaja van, nem hangosak a gyerekeim, na meg nem is reggeltől estig megy a kinti játék.

2012. jún. 15. 12:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én se be nem csengetnék,se be nem szólnék,hanem úgy tennék mint aki észre sem veszi,hogy ott van,illetve morog- ez még jobban fogja idegesíteni,és az ilyennek pont ez jár!
2012. jún. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem ő szól, hogy mi baja, addig hagy morogjon magában. Amíg nem zavar és zaklat titeket, addig csináljon, amit akar.

Ha nagyon akar valamit, hát beszéljen veletek, de hogy miért ne lehetne motorozni az úton...mindegy, ha a szobában magának puffog, hát tegye. Inkább mint hogy beszóljon.

2012. jún. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!