Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Nem akarok abortuszt, de kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, most derült ki. Igazából szeretném ezt a babát nagyon, és elvetetni se lenne szívem, pedig az ép ész mégis azt diktálná.

22 éves vagyok, még a szüleimmel lakom, akik a páromról hallani sem akarnak. Így még azt se tudom, hogy mondjam el nekik, mert egyből azt mondanák, hogy ne tartsam meg, vagy ha mégis, akkor menjek és éljem az életem az apukával.

A páromnak már nincsenek szülei, így semmi segítségre nem számíthatunk.

Régóta tervezzük az összeköltözést, de nem igazán van rá keret. Én kb. fél éve keresek munkát, de sajnos csak néha van 1-1 alkalmi. Ha pedig még a hasam is elkezd nőni, még annyira se fognak sehova felvenni. A párom cégét hamarosan felszámolják, így ő is el fogja veszíteni az állását.

És akkor most feltenném a kérdést, az abortuszelleneseknek, hogy ebben a helyzetben mit kéne tennem? Én nem nélkülöző életet szántam a gyerekemnek. Terveim voltak még, külföldi munka, nyelvtanulás, stb.

Légyszi ne hurrogjon le senki, mert hangsúlyozom mégegyszer, nem szeretném elvetetni, csak nem látom, hogy "hova szüljek".


2012. jún. 15. 19:21
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
80%
Ha budapesti v környéki a lány, akkor tudok ajánlani helyet. Ott nagyon kedvesek és fiatalok vannak.
2012. jún. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sajnállak,és nem is tudom mit csinálnék a helyedben!!!:((
2012. jún. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:
Sajnos hozzá tartozik még az is, hogy volt egy méhen kívüli terhességem már ezelőtt, és akkor ki kellett venni az egyik petevezetékem. Ezért félek, hogy egy abortusz után nem lehet többé gyerekem. :S
2012. jún. 16. 11:42
 24/38 anonim ***** válasza:
72%
Sztem ezt akérdést már rég megválaszoltad önmagadnak! Látszik hogy ebből nem lesz abortusz..Ami persze nem rossz..sőt.. Csak Én ugy érzem némi megerősitést vártál ahhoz hogy vki azt mondja ilyen kilátástalan helyzetben is hogy mindenképp tartsd meg..Ilyen szaga van az egésznek..Már ugy beszélsz róla hogy Ő az enyém..stb akkor miről beszélünk?(várom a lepontozást nem fog meglepni,be is szólhattok nem fogok reagálni)
2012. jún. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:
Én nem pontozlak le, kedves utolsó! :) Igazad van, egy kis megerősítésre vártam, hogy rossz helyzetben is azért van-e remény, lehet-e élni, és esetleg van-e tapasztalat. :)
2012. jún. 16. 17:01
 26/38 mizuzizu92 ***** válasza:
72%

Hát dobálóznak hogy nincs semmi de semmit dolog amiért elvetetné!

Az én véleményem hogy az ember úgy vállalja a gyereket ha van rá keret munkahely ilyesmi , és ne éhezzen.

Kedves kérdező a te hejzeted más kicsit beszéld meg a pároddal és hozzátok meg ketten a nagy döntést , sok sikert hozzá és kitartás és sok eröt a helyzet megoldásához.

2012. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!


Szerintem is jó megoldásnak tűnne a külföld, mi is itt vagyunk kint, Berlinben. Itt a családi pótlék 180 euró havonta. A párodnak nem tudom milyen végzettsége van, de ha megy valamennyire a nyelv, biztosan hamar találna munkát, még lehet, h valahogyan segíthetnénk is keresni. De még lehet, h közelebb is találnátok. Mindenesetre tényleg érdemes lenne megmondani a szülőknek! Sok sikert és boldogságot a babához!

Ha gondolod írj privátban!

2012. jún. 17. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
83%

Kedves Kérdező!


A nagyszülők valószínűleg megenyhülnek, ha a kicsit meglátják, karukba veszik-sok mindenre képes egy kisbaba:-) Persze lehet, hogy nem így lesz,de azért valószínűbb, hogy előbb-utóbb szóba állnak veletek. Azt relatíve könnyű mondani, hogy vetesd el, mert a te bőröd viszed a vásárra, és a tebenned élő babáét, nem nekik kell együttélniük az abortusz árnyékával:-(

Aztán. hívd fel a Lea anyaotthont, www.lea.hu, ők tudnak nektek személyre szabottan segíteni. Anyaotthoni elhelyezés, babakelengye stb.

Bár tudom, hogy nem jelent óriási nagy segítséget (de azért segíthet, és szívesen adom) én támogatnálak egy-két apróságban: babaruha, játékok, egy-két apróság-két gyerek után akad valami:-). Tudom, nem sok, de az apró is számít, és tényleg nagyon szívesen elküldöm.Kérlek,írj privit.

Valóban nagyon kilátástalannak tűnik a helyzeted az anyagiak miatt, de ne hallgass azokra, akik az abortuszt javasolják: a testi kockázatai mellett olyan lelki utóhatásai vannak, amit azok tuti nem bírnak, akik úgy állnak hozzá az egész témához, mint te (vagyis elutasítják, az én babám, él stb). Sajnos friss tapasztalatok is igazolják, nem a levegőbe beszélek:-( Tudom, szinte kilátástalan a helyzet, és tudom, hülyén hangzik, de lehet megoldást találni. Sajnos ma azok is tönkremennek egyik napról a másikra, akik előtte létbiztonságban éltek. Akkor senki se szüljön? Hidd el, ha egy gyereket szerető légkör veszi körül, akkor nem érdekli, hogy nem fagyizhat mindennap és nem veszik meg neki a legújabb Thomasmozdonyt vagy pónilovat. Tanulni pedig lehet baba mellett is, én úgy szakdogáztam, államvizsgáztam.

Fel a fejjel, és keress meg!

2012. jún. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Én is abban bízom, hogy amikor rájönnek, hogy nem ők döntenek, és megérkezik a baba, akkor kicsit megenyhülnek. :)

Nagyon kedves tőletek, hogy felajánlottátok a segítségeteket. Szerencsére babakelengye az itthon is van sok egyébként, mert 2 kistesóm után anyu félrerakta a dolgokat nekem, tehát ilyen téren nagyon sok minden meglenne. :)

2012. jún. 19. 21:51
 30/38 anonim ***** válasza:
50%
gondolj bele abba, hogy milyen lenne ha most elvetetnéd és utána az abortusz meg a régebbi petevezeték műtét miatt nem lehetne többet gyereked...szerintem ez megadja a választ
2012. jún. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!