Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Nem akarok abortuszt, de kilátástalan a helyzet.

Figyelt kérdés

Terhes vagyok, most derült ki. Igazából szeretném ezt a babát nagyon, és elvetetni se lenne szívem, pedig az ép ész mégis azt diktálná.

22 éves vagyok, még a szüleimmel lakom, akik a páromról hallani sem akarnak. Így még azt se tudom, hogy mondjam el nekik, mert egyből azt mondanák, hogy ne tartsam meg, vagy ha mégis, akkor menjek és éljem az életem az apukával.

A páromnak már nincsenek szülei, így semmi segítségre nem számíthatunk.

Régóta tervezzük az összeköltözést, de nem igazán van rá keret. Én kb. fél éve keresek munkát, de sajnos csak néha van 1-1 alkalmi. Ha pedig még a hasam is elkezd nőni, még annyira se fognak sehova felvenni. A párom cégét hamarosan felszámolják, így ő is el fogja veszíteni az állását.

És akkor most feltenném a kérdést, az abortuszelleneseknek, hogy ebben a helyzetben mit kéne tennem? Én nem nélkülöző életet szántam a gyerekemnek. Terveim voltak még, külföldi munka, nyelvtanulás, stb.

Légyszi ne hurrogjon le senki, mert hangsúlyozom mégegyszer, nem szeretném elvetetni, csak nem látom, hogy "hova szüljek".


2012. jún. 15. 19:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%
Sajons kismamának munkát nem nagyon fognak adni. Ha meg elhallgatod előlük a terhességed, akkor neked lesz rosszabb. Viszont tényleg el kéne engedned a párodat, h előkészítse a terepet. Engem, ha családosok kérdeznek meg, h hogy tudnának kijönni, akkor mindig az a válaszom, h jöjjön ki az előbb, aki biztos, h tud munkát vállalni és utána jön a pereputty.
2012. jún. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
81%

Egy abortusz-ellenes válasza :)


1. Tényleg először a szüleiddel kéne beszélni, és úgy kitalálni, mi legyen. Amúgy az is lehet, hogy most elutasítóak lennének, de ha megszületik a baba, vele nem lennének azok, nagyon sok mindenkit pozitív irányban változtat meg egy baba. Csak ezt persze nem lehet előre tudni.


2. Járjatok utána alaposan minden támogatásnak, egyszeri segélyeknek, minden kihasználható dolognak!!!! Sok van, amire nem hívják fel az ember figyelmét, utána kell járni!

2012. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy mondtam, hogy hiába utálják a párom, nekem akkor is tőle lesz gyerekem, jobb, ha szokják a gondolatot, amire a válaszuk az volt, hogy nekik mindegy, csak ide ne jöjjünk. Mondom miért? Nem lesztek kiváncsiak a saját unokátokra? Hát ha tőle van akkor nem... :S

Közbe meg olyanok járnak az eszembe, hogy mi van akkor, ha ne adj isten 3 vagy 5 hét múlva elmegy a baba... akkor meg megcsináltam itthon a balhét.

2012. jún. 15. 20:15
 14/38 anonim ***** válasza:
78%

Mikor terhes lettem bennem sem merült fel a kérdés,mi 5 hónapja voltunk együtt párommal és ennyi idő után nem volt biztos hogy együtt is maradunk,viszont Nekem akkor is lett volna kire támaszkodnom..

Nektek kell mérlegelni,Én sem abortusz párti sem ellenző nem vagyok..Úgy gondolom bizonyos esetekben jobb egy gyereknek meg sem születni mint egy hányatott,nyugtalan,bizonytalan gyerekkort átélni..

Egy ismerősöm példának. Van egy 17 éves lány akinek a családja nagyonrossz anyagi körülmények között élt,minden létező támogatást felvettek,segély ez-az..igy vagy úgy csak felnőtt az a gyerek..Viszont sokszor már az apa tényleg a kukában kell ennivaló után keressen! Mert különben éhen maradnak..az asszony maradandó károsodást szenvedett szülésnél ami miatt munka képtelenné vált.Az apa egyedül nem tudta a megélhetést biztositani mivel se jó szakmája nem volt se szerencséje soha..igy sajnos idáig süllyedtek..

A lányt ismerem bár már nem vagyok a közelében mégis ahogy tudom segitem..kb 14 éves lehetett mikor mesélte hogy (első gimiben) az osztálytársa meglátta az apukáját kukázni..Innen gondolhatod milyen élete van középsuliban..Mondta hogy egy pokol mindennap számára és azt kivánja bár ne született volna meg mert akkor nem lenne a családja ilyen helyzetben,és ő neki se kellene szégyenkezni meg éhezni,nézni hogy a más lányok milyen szép ruhákat hordanak hogy a fiuk udvarolnak nekik őt meg le kukásozzák mindennap..hogy mindennap magát okolja a családja helyzetéért és évek óta sirva alszik el..

Nyilván pszichologusra nincs pénze aki segit neki feldolgozni mindazt amit átélt..Én nekem nagyon elszorult a szivem..Hiába egy okos,szép,inteligens lány...boldogtalan mióta megszületett..

Ne haragudj hogy hosszura sikerült a válasz,de ezt a történetet el akartam mondani,főleg annak a 19 éves lánynak aki SOHA,SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTTnem vetetné el a gyerekét..

Néha érdemes mégis fontolóra venni..Annyit tudokmondani hogy Ausztriában ha a párod talál bejelentett munkát és kijöttök akkor általa Te is és a ygermek is biztositva lesz,és elég jó támogatást kaphattok a babára!!

Ha gondolod irj priviben és erről tudok infot adni..

A párod tud nyelvet? Sztem amugy engedd el a a párod egyedül,ha van munkalehetőség..és aztán te,avagy ti..

Sok sikert kivánok!

2012. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%
Azért pszichológust lehet ingyen találni. Nekem sikerült és egy percig sem bántam, h nem privát.
2012. jún. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
82%

Na hát igen,sikerült megragadni a lényeget a sztoriból..az ingyen pszichologus..:) Ne haragudj de sztem ezt nem lehet elfelejteni..gondolj bele abba hogy azt az ételtkell enned amitmás kidobott,mert különben nincs mit enned..jó lehet igy felnőni..sztem se ingyen se privát pszichologus nem tudja kitörölni ezt az emléket..

de mivel most mondtad hogy van ingyenes ezt az infot köszönöm majd mondom a lánynak talán egy kicsit segithet neki a mindennapokban..

2012. jún. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
75%
Olvastam, amit írtál, értettem is, borzalmas. Viszont te azt írtad annál a résznél, h "Nyilván pszichologusra nincs pénze aki segit neki feldolgozni mindazt amit átélt." Vagyis magyarul szeretett volna elmenni, de ugyebár ebben a hülye úri magyar világban az ember már csak pénz ellenében mehet orvoshoz. Legalábbis ahogy sokan képzelik.
2012. jún. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
75%
Mármint borzalmas, ami a lánnyal történt.
2012. jún. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
75%

Pszichiáter (ha kezelés alatt állsz)tud adni beutalót pszichológushoz és akkor ingyen van.

Vagyis nálam így volt,miután 7 hetesen elvetéltem és nem tudtam feldolgozni és a meglévő depresszióm is súlyosabb lett.

Remélem tudtam segíteni.

2012. jún. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%
Azaz igazság hogy Éngondoltam rá hogy mennie kellene mert ezt nem lehet igy feldolgozni..Én mellette állok minden héten levelet irok,csomagotküldök havonta,uj és használt ruhákat is..tényleg de orvosi segitség el kélne..és Én azthittem hogy tényleg a pszichologus az csak "fizetős történet" addig amig nem kerül az ember pszichiátriára..Ez az Én butaságom..hál'Istennek nem volt rá szükségem! De tényleg jó hogy tudom..köszi az infot
2012. jún. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!