Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 kicsi gyerekem van, zsákban...

3 kicsi gyerekem van, zsákban kéne járnom mostantól egész életemben csak azért mert anya vagyok?

Figyelt kérdés

Más anyukák tényleg azt gondolják arról aki mondjuk csinosabban öltözik fel, sminkel, sportol, vigyáz az alakjára hogy egy kikent kifent l.tyó? Vagy csak nekem sikerült ilyen "jófej" anyukákkal összekerülni? Babaklubba járunk/jártunk sok más anyukával, vannak akik külön össze is járnak. Más témával kapcsolatban összerúgtam a port egy-kettővel és a vége az lett hogy mielőtt távoztunk volna még jól beszólogattak páran hogy inkább magamba nézzek, mert egy 3 gyerekes anya az ne nézzen ki így meg hogy biztos pasit akarok fogni (holott van férjem) és ezt a példát mutatom majd a lányomnak is stb.

Holott arról van szó hogy ilyenkor főleg nyáron nem vagyok hajlandó megsülni hosszú ruhákban, és rövidnaci miniszoknya, pántos felső semmi extra az amiben járok. A hajamat magam csinálom, nincs műkörmöm vagy ilyenek. Barna vagyok, mert amikor csak lehet kint vagyunk a gyerekekkel. Sportolok, mert kikapcsol, mert szeretem csinálni. És igen, szeretek öltözködni normálisan igényesen, mert nem szeretném mostantól a következő 40 évemben (most vagyok 30) elásni magam. Jól esik hogy tetszek a férjemnek, és igenis jó érzés ha más is megdícsér. De ennyi. Nem illegettem magam sose senkinek. Egy anya az ássa el magát jó mélyre, ne is foglalkozzon vele a továbbiakban hogy hogy néz ki?


2012. jún. 18. 13:03
1 2 3
 1/22 krisztivan ***** válasza:
100%

Először nézd meg,hogy ki mondja!!Ha az illetőnek van hozzá köze akkor reagáljál rá,ha nincs akkor meg minek foglalkozol vele??:-))

Te,így érzed magad jól ,rendben van a házasságod a gyerekeid boldogok,lehet pici(vagy nagy)adag féltékenységről volt szó:-))

2012. jún. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
80%
ne törödj velük csak irigykednek:)
2012. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Irigykednek! Ne is foglalkozz velük! Semmi baj azzal, hogy továbbra is adsz magadra.
2012. jún. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Igen, lehet nem is kellett volna kérdést kiirnom ezzel kapcsolatban, csak olyan ideges lettem, tök rosszul érintett, mert nem is ilyesmiről volt szó hanem valami gyerekneveléssel kapcsolatos dologról és egyszercsak derült égből elkezdtek osztani ezzel a külső dologgal... csak néztem hogy ez most hogy jön ide...
2012. jún. 18. 13:11
 5/22 anonim ***** válasza:

Engem sosem érdekelt, hogy ki hogyan néz ki.. Főleg nem anyuka!

Sosem tudhatom, hogy miért van mackónadrágban a Tescoban, miért van csak simán felgumizva a haja?!

Volt, hogy én is csak simán feltűztem a hajam és lementem a lányommal rövid (sport) naciba a piacra. Alig éltem, vagy 30 órája fent voltunk. Se erőm, se időm (sírás mellett) nem volt, hogy neki álljak ruhát válogatni vagy besütni a hajam.

Nyilván nem így járok mindennap az utcára, sőőőőt ...


Vannak érdekes anyukák pl. rózsaszín hajjal, 20 centis körömmel.. Ők így érzik jól magukat!

Én pedig sportosan, farmerben vagy toppban!

2012. jún. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Ne foglakozz velük!! Nem az a lényeg, hogy mit mond, hanem hogy ki mondja :)
2012. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben visszavágtam volna azzal, hogy igen, ezt a példát mutatom a lányomnak, mert szeretném, ha mindig igényes lenne, és nem úgy nézne ki 3 kisgyerek után, mint egy lecsúszott k.... :)
2012. jún. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%
Ez hülyeség!Biztos irigységből mondták.Vagy csak egyszerűen furcsa ez a viselet nekik.Mindenki másmilyen.Emlékszem keresztanyám a gyerekei születése előtt nagyon csinos volt,jó alakja volt...Miután a gyerekek megszülettek nagyon elhízott (hormonális problémák),utána már magasról tett arra,hogy,hogy néz ki.Ha mocskos volt a ruhája,akkor mocskos volt,ha 2 hétig nem mosott hajat,akkor 2 hétig.De tudok olyat is mondani,aki a gyerekei születése után is ugyanúgy adott magára,mint előtte.Én is igyekszem csinosan öltözködni,megőrizni az alakom.Ezzel szerintem nincs semmi baj,kivéve akkor,ha az illető már-már túlzásokba esik.Járok kozmetikushoz,sminkelem magam,szeretek beújítani egy-egy ruhát.És mondhat bárki amit akar,attól,hogy anyuka lettem,még nem remete.Utcán járok,emberek között,és igenis szeretem,ha a párom,vagy a családom megdicsér.Szóval az ilyen rosszindulatú megjegyzésekkel ne foglalkozz,hidd el sokan szeretnének szülés után is olyanok lenni,mint szülés után.Nekem is három kisgyerekem van,a legkisebb 3 hónapos,a legnagyobb 5,5 éves,és kikérem magamnak,hogy rossz példát mutatok a gyerekeknek vagy épp nem foglalkozom velük.
2012. jún. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Figyi, én megértelek.Nyáron én is szoknyában, topban megyek le a picivel a játszótérre, és engem is kinéznek..

Ok,járok szoliba,futni ,zumbázni de engem ezek a dolgok kikapcsolnak,felüdítenek.Szeretek csinosan öltözködni,hogy büszke lehessek magamra,és azért,hogy tetszem a férjemnek.Szeretek finoman sminkelni,vasalom a hajam,de nem viszem túlzásba,tehát nem magassarkú cipőben lépkedek a játszótéren,mégis hallottam már,hogy divatbemutatózok,meg biztos pasit akarok fogni...na kösz,nekem is van férjem...

Megértelek,hogy bosszant,rosszul esik, de ez merő rosszindulat, irigység.Legyél továbbra is igényes,ápolt és adj nekik egy pofont azzal,hogy nem csak jó nő vagy ,hanem nagyon de nagyon kedves is.:))

2012. jún. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen ez meg a másik dolog, hogy költsem a gyerekre inkább merthogy ők MINDENT a gyereknek szereznek, nem maguknak...na de a sportolás vagy igényes haj tiszta ruha nem kerül pénzbe...

Ha ruhát veszek magamnak az igen, de a gyerekeimnek több ruhája van mint nekem azt gondolom nem nélkülöznek sőt.

Milliomosok se vagyunk, mindenhova gyalog járok a 3 kicsivel, szemben más anyukákkal akik egy métert nem mennek kocsi nélkül úgyhogy igen, nekem is lett volna mivel visszavágnom, de nem tudtam visszavágni, nem is vagyok ez a vitázós típus másrészt meg annyira váratlanul ért.

És még azok se álltak mellém akikkel pedig azt gondoltam jobba vagyunk.

Kicsit remélem, hátha ezt is olvassa valamelyikük, mert most egy ideig nem megyünk oda az biztos. Sőt lehet sose. Kár pedig a középsőm élvezte a játékot a legtöbb kisgyerekkel ott a klubban.

2012. jún. 18. 13:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!