Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valaki nem szoptatja, vagy...

Ha valaki nem szoptatja, vagy szoptatja de csak 1 hónapig és nem is ad anyatejet a babájának, csak tápszerrel eteti a születésétől fogva, akkor ennek milyen hatásai lehetnek a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

Később ez valahogy megmutatkozik a gyereknél,hogy csak nagyon kevés ideig, mondjuk 1 hónapig kapott anyatejet?

Milyen tünetei vannak az anyatej nélküli táplálkozásnak?

Miben lesz más az a gyerek akit 1 évig szoptattak, mint az akit 1 hónapig szoptatott az anyukája?



2012. jún. 22. 08:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

Mindkét gyerkőcöm 4 hetes koráig szopizott.Egyikőjük sem beteges.A nagyobik 1 éve jár oviba és egyszersem kellett mennem dokihoz, sőt a kicsivel sem.

Tesóm gyerekei 6 hós koráig szoptak és mindkettő olyan beteg mindig.Alapjáraton náthásak mindig, +ha vmit elkapnak.

2012. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem a szoptatásnak addig van jelentősége, amíg konkrétan szopik a baba. Az anya által termelt ellenanyagokat kapja az anya környezetében lévő bacik, vírusok ellen. Viszont a vírusok változnak és ha már nem szopik, az új vírus ellen nem kap ellenanyagot, tehát a későbbiekben tök mindegy, hogy régen szopott-e a baba vagy tápszeres volt.
2012. jún. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
62%
SEMMIBEN! :)
2012. jún. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon keservesen ment nálunk sajnos a szoptatás,befelé forduló bimbó,fiam nem akart szopizni,erőszakosak voltak a kórházban is,emlőgyulladás,sebek, 40 fok nyáron,lelki problémák,így tulajdonképpen kizárólag 2,5 hónapos koráig kapott anyatejet,2,5-3 hónapos korában ki egészítettem tápszerrel,majd 3 hónapos korától volt tápszeres. 1szer volt beteg 11 hónaposan egy kis torokgyulladás amit elkapott az 5 éves nagybátyjától.Engem anyukám 1 éves koromig szoptatott és sokszor szeptember és március között folyton betegeskedtem.
2012. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
65%

Engem kb. 2 hétig "éheztetett" anyukám, majd tápszeres lettem, ennek lassan 30 éve.

Jól vagyok, köszönöm. Nem voltam betegesebb, mint az anyatejesek, érdeklődő, jó fizikai állapotú voltam mindig. Diplomás vagyok, remek családdal, egészséges lélekkel.

Szóval semmi különbség, nem ezen múlik. :-)

2012. jún. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol azt hangsúlyozzák h az anyatej mekkora jó dolog, ami persze igaz is, DE. A mai tápszerek tökéletesen megfelelnek egy baba igényeinek előfordu h jobb mint az anyatej, pl ha anyuka nem eszik elég vitamint meg ilyenek. Én is és nővérem is anyatejes babák voltunk több mint 1 éves korunkig. Az egész gyerekkorunkat felváltva betegeskedtük végig, mindketten allergiásak vagyunk. Férjem tápszeres baba volt, soha életében nem volt semmi baja, még náthás se volt kicsinek szinte soha, szóval ennyit erről. Én a fiamat 1 hónapig tudtam "szoptatni" azóta tápszeres 10 hónapos soha még csak taknyos sem volt, több mint 9 kiló :)
2012. jún. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!