Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Csak engem zavar az olyan ha...

Csak engem zavar az olyan ha valaki a saját gyerekétől sajnálja a pénzt?

Figyelt kérdés

Van egy ismerős,saját ház ,no hitel,min.300 ezer ft bevétel és még főttételre se kell költeni. Nagyon spórolnak ,de a legszenbetünőbben a gyereken. A férj miatt. Neki márkás ruha, feleségnek kínai,de az is könyörögve. Viszont a babának a leggatyibb pelenka is sok "már nem bírják anyagilag" .

Most is furcsa mert annyira spórolnak,hogy csak főttételt esznek, de a gyereknek kell majd más étel is. De majd nem kap szalámis, májkrémes kiflit stb mert az pénzbe kerül? nem túlzás ez?


2012. jún. 22. 21:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Nos, az első gondolatom, hogy (már megbocsáss), de kívülállóként nem láthatsz bele az életükbe, más szóval nem sok közöd van hozzá.

Viszont, ha ettől eltekintek, engem nem zavar, csak furcsának találom.

2012. jún. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
300.000.- Ft nem olyan sok,ha a férj csak márkás ruhákban jár! A feleségnek kellene a sarkára állni,és a férjet leállítni arról,hogy minden pénzt önmagára költsön.
2012. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

igen,tényleg nem látunk bele a helyzetükbe, életükbe.

Lehet, h a férjenk a munkája megköveteli az igényes küllemet (pl. üzletkötő, ügyfelekkel való találkozás), öltözetet. Mittomén, a nő meg nem olyan helyen dolgozik, h ki kelljen öltöznie.

Bár szerintem kicsit önző is lehet az ilyen ember, ha sajnálja a gyerekre költött pénzt. Mi ramatyul álltunk,

2012. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

vajas kenyeret, mint olcsó őpelust adjak a gyerekre,ami nem olyan kényelmes.

Meg lehet, h sok a hitelük, mittomén, frankos deviza a házon és a kocsin, mert akkor simán lehet 200 ezer a hitelük rezsivel, vagy anélkül, akkor nem oly sok maradhat nekik, amit be kell osztani köv. hóig.

2012. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem követeli meg a munkahelye ezt az öltözéket. Csak ilyen modern tévére van pénz , sminktetoválásra,konditeremre.De az ,hogy a pisi kifolyik a pelusból vagy a pisi szétcsipi a kilány seggét az már nem olyan fontos. Nem tudom,lehet én látom rosszul,de nem egy 2-3 hós csecsemő és annak az alap igényeinek kellene fontosnak lenni a családban?
2012. jún. 22. 22:10
 6/13 anonim ***** válasza:
80%

Nem láthatsz bele ennyire az életükbe.


Példa: párom is csak márkás ruhát hord,de neki kevés cucca van.

Én dönthetek vagy kevés márkás vagy sok "mindenféle" olcsóbb.Mivel szeretek öltözködni és vásárolni én sokat turizok,kínai meg olcsóbb ruhákban járok.


Pelus: dm-st használunk,egyik legolcsóbb,viszont legjobb!


És ez csak két példa.Ne folly bele más életébe!

2012. jún. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Panaszkodott neked a feleség,h de rossz nekik vagy csak te kombináltad ki?

Márkás ruha kérdés,mint az előzőnél férjem a kevés,de márkás pártján,én meg a sok,de olcsó pártján állok,nincs vita,én kínaiból öltözködöm,ő meg márkaboltokból javarészt.

Gyereknél pampers pelust használunk,mert csak ez az egy vált be,de neki is volt már annyira piros a popija fél(!)nap alatt,h rossz volt ránézni(nem hiszem,h az előtte hónapokig bevált pelenkázási szokásainkkal volt a baj,szimplán jött a foga,és nálunk pl. ez az egyetlen tünet,és mielőtt megkérdezed,igen 3hónaposan is jöhet a foga)

Miért baj az,ha csak főtt kaját esznek?mi is azt szoktunk javarészt..

sőt,mondok durvábbat is,engem rendszeresen olt a férjem,h már megint minek ez,minek az,sokat költök ,"nem ad pénzt",ennek ellenére mégis megveszünk mindent,amire szükségünk van(sokszor azt is,amire nincs),pedig van,aki szerint én el vagyok nyomva ebben a kapcsolatban(a férjem kb. 10szer annyit keres,mint én,ezért ő kezeli a pénzügyeket,ami szerintem természetes esetünkben)

2012. jún. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Van mikor ő panaszkodik. Hogy 2 éve nem vettek neki ruhát és nincs mibe elmennie itthonról.Itt az van,hogy a férjnek mindent! a feleségnek nagy nehezen ami kell és a babára is költve,de olcsóbb dolgokat és azt is hangoztatva,hogy milyen sokba kerül. Mindig az van amit a férj akar és mindennek úgy kell történnie. Sajnos nem csak én látom,hogy a nő elvan nyomva nem is kicsit.De attól,hogy itt kibeszélem attól másnak nem teszem aki ismeri és nem mondom ki a nevét illetve neki se szólok bele a dolgaiba.Nem szeretek kombinálni, de nekem túlzás. Mindenki tudja mire vállalkozik ha gyereke lesz.
2012. jún. 22. 22:42
 9/13 anonim ***** válasza:

tényleg kevés pénz maradhat, ha a férj elkölti, nem hiába panaszkodik a nő...

van ilyen pasi, pláne, ha csak ő a kereső a családban. Lehet, h a nő már megbánta/megbánja, h szült neki, nem tudom. De érdekes mindenképp. Úgy látszik,kicsit önzőek,biztos nem is lesz kistesó egy darabig,vagy egyáltalán.

egyik korábbi hszóló voltam...

2012. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ugyan olyan lakásba lakunk és az ő rezsijük is kb annyi mint nekünk.télen max:70 ezer ft. (és mi még albiba is élünk(Mi kevesebből élünk 3-an és nekem főzni is kell! ami ugye nem kevés pénz havonta. De nekem eszembe se jutna,hogy a gyereken spóroljak vagy úgy hangoztassam másoknak ,hogy milyen sokban van a gyerek vagy hogy anagilag már nem bírjuk a havi pelus használatot se! Ez ami kicsit sok. Mert van aki kevesebből gazdálkodik de mégsem beszél így a gyerekéről!!! Főleg nem egy 50 fős netes csoportba hangoztatva ismerősök között.A nő azért le lett baszva mert 3 tényért nem mosott el addigra mire a férj hazaért, szülés után 2 héttel!
2012. jún. 22. 23:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!