Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zsákutcában lakom az utcában...

Pupilla kérdése:

Zsákutcában lakom az utcában csak nekem van kocsim van kocsibejáróm de én mégis a házam előtt parkolok egyik szomszéd szólt hogy álljak be a házudvarába mert zavar másokat mikor hozzájuk akarnak jönni. én parkolhatok saját házam előtt?

Figyelt kérdés
Tudni kell azt is hogy éppen egy kocsiszélességnyi az utca nehezen tudok beálni a kocsibejáróra . Esetleg tudna-e valaki egy zsákutcára hatályos jogszabályt? Hogy tudjam igazam van-e? Jah és álltalában azért hagyom kint az uton mert valószínű hogy pár órán belűl megyek vele valahová.

2012. máj. 30. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem külön zsákutcára nincsen ilyen jellegű szabály, úgy kell kezelni, mint egy szimpla kétirányú utat. Ha külön táblával nem tiltják és az út szélessége megfelelő, akkor szerintem minden további nélkül parkolhatsz az út jobb szélén.
2012. máj. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Zsákutcára ugyanaz vonatkozik, mint bármilyen más uttestre.


1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet a közúti közlekedés szabályairól


40. § (5) Tilos megállni:

b) ahol a jármű és az úttesten levő záróvonal vagy a jármű és az úttest másik szélén álló jármű között legalább három méter széles hely nem marad;


41. § (2) Tilos várakozni [a 40. § (5) bekezdésében említetteken túlmenően]:

c) ahol a jármű az útmenti ingatlanra való behajtást akadályozhatja;

d) ahol a jármű szabályosan várakozó másik jármű megközelítését vagy elindulását akadályozhatja;

2012. máj. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Kapaszkodj meg: Akár a szomszéd előtt is parkolhatsz az utcán, ugyanis közterület! (más kérdés, hogy bunkóság más elé állni).


A saját házad előtt akkor parkolsz, amikor csak akarsz. Jól néznénk ki, hogy te AZÉRT állj be a kertbe, hogy a SZOMSZÉD vendégei ELÉD tudjanak parkolni (aztán te meg nem tudsz majd kiállni?!)

2012. máj. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Tudni kell azt is hogy éppen egy kocsiszélességnyi az utca"


Nos akkor ha a ház előtt állsz, akkor már nem marad hely annak aki pl. a szomszédhoz akar menni, így igaza van a szomszédodnak!


Dobj fel egy képet az utcáról, amikor ott állsz a ház előtt, abból fog minden látszani, az is ha esetleg tényleg marad még 3 méter az autód mellett!

:)

2012. máj. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy a "ház előtt" áll nem jelenti, hogy az úton - hiszen mondta, hogy van bejárója.


Ha egy autó elfér tőle az úton akkor állhat ott, egyébként nem.

2012. máj. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem meg lehet az ilyesmit beszélni. Most egy üres zsákutcán vitatkoznátok? :)
2012. máj. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
58%
szerintem azért zavarja a szomszédokat mert csak neked van kocsid ha nekik is lenne meg se szólnának .
2012. jún. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat bizonytalanságban maradtam de mostmár valahogy megoldom ,egyébként előttem szólónak tényleg igaza van ,irígységről van szó már rájöttem ,de mindegy mert a szabály az szabály és az a köcsög képes feljelenteni.
2012. jún. 3. 06:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!