Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos, hogy egy...

Szerintetek fontos, hogy egy kislány csajos ruhában legyen?

Figyelt kérdés

Játszótéren, sétáláskor, orvosnál.


Ha látsz egy kislányt, aki nem olyan csajosan van öltöztetve, lenézed az anyukáját? Esetleg megszólod?


2012. júl. 1. 10:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
37%

Én világéletemben utáltam a szoknyát, semmi fodrocska, 15 éves koromtól mostanáig csak földszínek, főként fekete(rock zene powa), semmi balerina cipő, semmi "cukiság", barbie helyett állatok vagy kisautó, most, 20 évesen is imádom a forma1-et, rallyt,viszont az ilyen szépségkirálynős cuccoktól undorodom..Van bakancsom, tornacipőm,de a magassarkú csizmámat is imádom.

Mégis lánynak érzem magam, párom is van, lányos dolgaim is vannak, etc..:) Attól hogy valaki nem tipikus (kis)csaj,még érezheti magát annak, akár egy bő pólóban is.


Nem nézném le az anyukáját,ha ilyet látnék, nem mindenki lehet lányos lány:) Szóval nem kell a csorda észjárás!

2012. júl. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
csorda észjárás!Nem a fiús lányokról beszéltünk hanem olyan anyukákról akik fiúsan öltöztetik a lányukat.Te választottál hogy így szeretnél öltözködni ezek a kislányok meg nem ismernek más ruhát ,mert az van ráadva és kész!
2012. júl. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igazad van utcsó,igaz, h én ezt választottam,de nem azért mert nekem nem próbáltak meg pink cuccokat venni..próbáltak rám adni a lányos dolgokat,de nem viseltem el..mindig "véletlenül" elszakadt,stb..szóval rákényszeríthető persze a picire a ruha, de nem sok idő és már rájön h tetszik e neki vagy se..és lehet h mondjuk azt látjuk h fiúsan öltözteti, de ha nem látunk a színfalak mögé, akkor lehet h nem az anya a "hibás" hanem a gyerkőcnek van erős akarata:)


De..aki valami okán küzd a gyerek nemi identitásával, tehát mondjuk kisfiút akart, de lány lett, és ezért öltözteti fiús ruhákba, az már nem a rendben van kategória..

2012. júl. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
igen,én az utóbbira gondoltam.
2012. júl. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem fontos számomra. Még nincs babánk, de ha lesz, akkor a legtöbb ruhája uniszex lesz, hogy a tesó is tudja hordani :) Persze egy-egy szép szoknya, fodros ruha biztos lesz, ha kislány, de többségében nem ezen múlik, a lényeg, hogy tiszta és ápolt legyen. Én inkább akkor húzom fel a szemöldököm, ha MINDEN rózsaszín és nagyon lányos (láttam már rózsaszín babakocsis, rózsaszín plédes, rózsaszín fodros, már már giccses ruhába öltöztetett kislányt, szerintem ez már kicsit ízléstelen, de az anyuka dolga). Az egyedüli, amivel nem értek egyet, az, hogy a kislánynak fiús rövid hajat vágnak, egyszerűen csúnya.
2012. júl. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen jobb, ha egy kislány lányos ruhában van. De a lányos nekem nem a csupa rózsaszín-fodor stb. A lányom egyik (számomra) kedvenc nyári ruhája fehér alapon világoskék mintás pl, és vannak sortjai, pl most egy világoszöldet vettem de van az oldalán 1-1 masni. De ha nem lenne, akkor is ráadnám , csak valami mintás-kislányosabb pólóval. Ha valami ruhadarab nem túl fiús akkor ráadom de például kaptunk egy zsák ruhát egy ismerőstől, akinek kisfia van, és én elkezdtem kiszelektálni belőle az uniszex ruhadarabokat, a többit visszaraktam és rámszóltak, hogy miért nem mindegy nekem, hogy otthon miben van a gyerek, én úgyis tudom, hogy lányom van...De nekem akkor is fura érzés, hogy ott a gyönyörű szép kislányom egy sötétbarna autós pulcsiban, amikor van ezer más ruhája...és azt hiszem, ez a kulcsszó, szóval ha szegények lennénk és nem tehetném meg, hogy válogassak, és alig lenne pár ruhája az is mind fiús, akkor muszáj lenne ráadnom, de így hogy van rengeteg ruhája, kaptuk-vettük (turiban, vaterán , újonnan is), akkor a huszonöt póló közül biztos nem a fiúsat fogom kiválasztani neki reggel, hanem a lányosat.
2012. júl. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Általában lányosan van. A kék-zöld színekből is a krémesebb, lágyabb árnyalatokat keresem. Vagy virágmintásat pl pólóban.


Játszón egyértelműen kisnadrág-halásznadrág ilyesmi van rajta, mert jobban tud benne játszani, mint szoknyában....pl csúszdázni nem is lehet, felégeti a fenekét.


De nálunk mind a lányos színek, mind a lányos fazonok dominálnak. Van habos babos, de van egyszerűbb is. Most pl piros verdás trikóban van és rózsaszín szoknyában. :) Hát istenkém szereti a Verdákat is :)


De hogy emiatt megszóljak mást, hogy mit ad a gyerekére....láttam már kisfiút rózsaszín pólóban, mert a nővérétől azt örökölte. De láttam kislányt, akiről csak a neve után derült ki, hogy kislány, mert 3 bátyja van és tőlük örökölte a ruhatárát. Bölcsiben udvarra meg aztán tök mindegy mi van rajta, fél óra és egyformán koszosak :)

2012. júl. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

A kérdés nem arról szólt, hogy fiúsan van öltöztetve, hanem hogy nem olyan csajos. Nincs midig szoknyában, habos-fodros rózsaszínben stb.


Köszönöm a válaszokat.

2012. júl. 2. 07:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!