Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kistesóval otthon lévő anyukák...

Kistesóval otthon lévő anyukák, mikorra mentek a nagyért az oviba?

Figyelt kérdés
A kisfiam három éves, most fogja kezdeni az ovit. Azon gondolkozom, mi a jobb, elhozni ebéd után, vagy megvárni az alvás végét? Az eleje biztos nehéz lesz neki, mert nem volt bölcsis, de nem tudom, melyik lenne neki hosszú távon a jobb: ha az elején megszokná a többiekkel a benti alvást, vagy ráér majd jövőre, amikor már nem fogom tudni elhozni. Mik a tapasztalataitok?
2012. júl. 2. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
34%
Szokja meg a bent alvást az elején.Borzasztó hogy a kicsivel délelőtt kétszer járjuk meg az utat.Alig érünk haza már mehetünk is vissza a tesóért.Volt hogy elaludt amikor menni kellett volna vagy láttam rajta szivesen játszana mint újra útra keljünk.
2012. júl. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én amikor tudtam elhoztam ebéd után. Így is kicsit kirekesztve fogja érezni magát.
2012. júl. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Nekem az a tapasztalatom , hogy jobb ha az elején megszokja , hogy ottalszik. Alvás elött az ovonéni mesél ,alvás után eggyütt öltözködnek , eggyütt uzsonnáznak , játszanak. Az én gyerekeim szeretnek ottlenni és nemis szeretik nálunk az ovonök , hogy egy gyereket hazavisznek délben rendszeresen , mert akkor a többi gyereknek rosszul esik , hogy öt miért nem viszik el mindig délben. Ezzel lehet jutalmazni is a gyereket , hogy elhozod délben idönként.
2012. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Egész évben jártunk a kicsivel a nagyért, ebéd után elhoztuk, nekem nem volt teher, a lányomnak meg mindenképp jobb volt így, nem érezte azt, hogy ki van rakva itthonról. Az igazat megvallva nekem se fér bele a lelkembe, hogy egyik gyerekemet estig száműzzem, holott itthon vagyok, semmi ok nincs rá, hogy ne lehessen ő is itthon velem.

Most minden gyerek itthon van, két hete született a legkisebb, így a legnagyobbom se megy a nyáron oviba, ősztől megy a két nagy, de csak délelőttre.

2012. júl. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Nekem ebéd után kellett elhozni. Mivel otthon voltam a kicsivel nem aludhatott a nagy bent. Igaz ez jó pár éve volt,de van egy pár óvoda ahol így csinálják.Ilyen is van. :(
2012. júl. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Gabkával értek egyet.Oké ,kell a gyerektársaság,de nem reggel 7-8tól délután 4-5 ig. Bőven elég az a pár óra ebédig egy 3 évesnek (szerintem) .Főleg,ha úgy is otthon vagy egész nap.
2012. júl. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy ha már egyszer otthon van az anyuka, akkor elég ronda dolog a nagyobbik gyereket egész napra lepasszolni.

Nekem ugyan még csak egy gyerekem van, de ha lesz kistesó, nem fogom a nagyot egész napra száműzni itthonról, ha lehetőségem van itthon lenni vele. Nem azért szültem, hogy amint lehet lepasszoljam.

Az meg főleg nagyon kiakaszt, amikor valaki bölcsibe adja a nagyot, amikor meglesz a kicsi, a környezetemben sok példa akadt ilyenre, nem értem, hogy az ilyen minek szül gyereket, ha utána nem bírja otthon elviselni.

2012. júl. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lepasszolni akarom, de látom rajta, hogy sokszor unatkozik, és a játszón keresi más gyerekek társaságát. Szerencsére az érte menetel nem gond, mert a férjem fogja vinni (a beszoktatás után). Köszi a válaszokat.
2012. júl. 3. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!