Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogyan ne...

Mit csináljak, hogyan ne vegyek róla tudomást?

Figyelt kérdés

Párommal lassan 6 éve vagyunk együtt, van egy 1 éves kislányunk, akit nagyon imádunk. Viszont párom már nem szeret engem, vagy nem is szeretett soha. :( Én szeretem és tisztelem, hogy sokat dolgozik a családért, de úgy érzem, bele betegszem abba, hogy nem szeret. Nem érezteti, nem mond semmit, csak egyszerűen semmit nem foglalkozik velem. :(

Ha pénz kell, akkor ad, nem nézi, hogy mennyit, mindig ad bőven. A számláink rendben, tartozásunk nincs, sőt, jónak mondható az anyagi helyzetünk, amit ő teremt meg nagyon-nagyon sok munkával.

Szombaton este összekaptunk, és azóta sem igazán jutunk napi rendre egymással.

Hosszú és fárasztó utazás volt mögöttünk, és szerinte én a kocsiban azt mondtam neki, hogy a k.v@ anyád.

Ez nem igaz, sosem mondanék neki ilyet. Többen ültünk a kocsiban, senki nem hallotta, de párom váltig állítja, hogy elhangzott a számból ez a mondat.

Szó szót követett, mire közölte, hogy a 7végi kiruccanásunk mennyibe került, és nekem fogalmam sincs, hogy mennyit kellett ezért neki dolgoznia. (Hosszabb a munkaviszonyom, mint neki, tehát azért van némi fogalmam a dolgokról)Meg hogy nagyon ki van nyalva a se..em és jó dolgomban már nem tudom, mit beszélek. Annyi dolgom van összesen, hogy nevelem a gyereket, mégis elégedetlen és hálátlan vagyok, mikor ő kidolgozza a belét.

Csak lestem, hogy mi baja, majd megkérdeztem, hogy szeret e. Elfordult és nem válaszolt. :(

2 napja átköltöztem a gyerek szobájába éjszakára, úgy érzem, nincs kedvem vele aludni. :( Ő úgy csinál, mintha semmi gond nem lenne. reggel elment dolgozni, azt sem tudom, most éppen merre jár, és közölte, majd jön, amikor tud. Ennyi.

Nem tudom, mit csináljak, hogy ne fájjon ennyire. :(Mondtam, hogy akkor költözzünk szét, de a gyerek miatt nem enged.

barátnőm azt mondta, ő tuti lesz@rná és kizárná az életéből.

Hát én nem tudom, mit kezdjek ezzel a helyzettel.


Bocsi, hogy hosszú lett és köszi, ha valaki elolvasta és ír valamit!


2012. júl. 2. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nagyon Sajnálom! Én megpróbálnék vele megbeszélni mindent, már csak a gyermek miatt is! Ha nem megy, akkor persze lépni kell, de egy gyermek is megérzi, hogy nincs minden rendben! Nem beszélve arról, hogy te is tönkremész idegileg mellette! Ha nem engedi a költözést, akkor tegyen is érte, hogy maradjatok! Mindenképp beszélned kellene vele! Lehet a sok munka, stresszeli őt ennyire!
2012. júl. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos a munka teljesen tönkre teszi, de nem tudja abba hagyni a pörgést. :(

Totál megszállott lett, mióta gyerekünk van. Mert neki mindent meg kell adni. Mire felnő, legyen lakás, meg kocsi meg minden a feneke alatt. Nem igazán értem, hogy ez mire jó. Ezerszer próbáltam már vele beszélni, de nem jutunk semmire sem.

Szerinte én látom borúsan a helyzetet, nincs semmi gond velünk.

Anyósomék is így éltek, csak anyósom imádja a kényelmet és a semmittevést és mindent eltűr/t apósomnak.

Én meg nem olyan vagyok. Én inkább a törődést igényelném.

Anyósom mondta egyszer:Ha jó létben akarsz élni, akkor mindent el kell viselned az uradtól. Na ilyen szellemben nőt fel párom. :(

2012. júl. 2. 17:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor ott a baj! Ezt látta otthon, neki az jó volt, így ő is ezt igyekszik megtenni! Sajnálom tényleg! Én nem lennék képes elviselni! Nekem is volt párom, jól is keresett 1-2 millió havonta, de sose volt ott mellettem! Nem élet az ilyen! Mondjuk nekünk nem volt gyermekünk, így vége is lett! Nem tudtam elviselni!
2012. júl. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén szólva én a helyedben leülnék vele ma este, amikor hazaér. Elmondanám, hogy mi a problémám, de nagyon komoly, erőteljes, megfontolt hangnemben (mert ha olyan sírós-nyavalygós hangon mondja egy nő, akkor a férfiak feltételezik, hogy "áh, hisztis pics*, semmi sem jó neki"). Elmondanám, hogy egy gyerek nem attól lesz boldog, hogy 18-20 évesen autó és ház lesz a segge alatt, és egy nő sem lesz attól boldog, hogy teli a pénztárcája.

Elmondanék mindent, amit problémának érzek, azután pedig ultimátumot adnék: vagy megpróbálunk ketten, közösen javítani a dolgokon, vagy ha úgy érzi, hogy ez neki jó, és a továbbiakban sem hajlandó figyelmet fordítani a valós gondokra, úgy készüljön fel rá, hogy holnaptól saját magát kell ellátnia, mert másnap már nem leszünk itt.

És valóban meg is tenném, összepakolnék és mennék. Mert vannak pasik, akiknek kell az ilyen seggberúgás, hogy komolyan vegyenek. Ha pedig még erre sem reagál, akkor jobb is, hogy elköltözöl, mert akkor tényleg nem jelentesz már semmit neki.


Sajnálom! Remélem, sikerül megoldanotok a dolgokat!

2012. júl. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A beszélgetésen már túl vagyunk, nem tudom,hogy mennyire fogta meg. nem sírtam, nem hisztiztem, nem borultam ki, tök szárazon tálaltam a tényeket.

Neki ez így is hiszi volt. Sajnos azt hiszi, hogy tényleg nincs semmi gondunk, és nem érti, hogy mi bajom van. :(

2012. júl. 2. 19:57
 6/10 anonim ***** válasza:

4-es válaszoló vagyok.

Ez szomorú, de sajnos várható volt. (Ha egy nő elégedetlen, a pasik szeretik azt hinni, hogy csak hiszti.)

Mit fogsz tenni?

2012. júl. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, mit teszek. :(

Most 2 napja nem foglalkozom vele túl sokat, és valahogy könnyebb a lelkemnek. Most várom, hogy feltűnik e neki valami.

Aztán ha nem, akkor elmegyünk. Imádja a kislányunkat, és a kislány is nagyon szereti, de nem hiszem, hogy hosszútávon jó lenne ez így bárkinek.

Mielőtt valaki megkérdezné, nem, a gyerek előtt nem volt ennyire gázos a helyzet. Mióta a gyerek megszületett, kétszer annyit vállal, mert azt hiszi egy családfenntartónak ez a dolga.

(Lásd szülei :()

2012. júl. 2. 20:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a 4-es válaszoló vagyok.

Hmm, nehéz ügy. Nem is tudom, mit tennék a helyedben. Valahogy meg kellene értetni vele, hogy a pénz nem pótolja a gyereknek az apját.

Nagyon elvetemült ötlet, hogy vegyél egy képkeretet, a kép helyére rakj egy húszezrest, és írd alá szép, nagy betűkkel, hogy APA, és mindezt akaszd a gyerek ágya fölé? :D Én simán megcsinálnám. Hátha észhez térne. Ugyanúgy, menjetek el a gyerkőccel közös programokra (pl. strand), kérj meg kedves bácsikat és néniket, hogy készítsenek közös fotót rólad és a kicsiről, és nyomtasd ki a képet, harmadiknak pedig vágj be mellé egy-egy bankót közétek-mögétek, képaláírásnak pedig mehet a "közös családi vakáció"-címzés.


Hirtelen ennyi ötletem van, de ez inkább csak szívatás (bár még észhez is térhet tőle). De a legjobb, ha valóban megérteted vele, hogy ez nem hiszti. Talán az lenne a legnagyobb hatással rá, ha elköltöznétek, de még ez sem biztos, hogy eredményt hozna.

Mondjuk én erőteljes, racionális személyiség vagyok, de ha kérdezném, hogy szeret-e még, vagy szeretett-e egyáltalán, és nem válaszolna, az nálam egyet jelentene a külön úttal. Márpedig, ha már nem vagyunk együtt, nem vagyok köteles rá főzni, mosni, takarítani. Hagynám a mocskot magam után, nem érdekelne a háklizása, mert ha nem tisztel és szeret engem az "asszonyaként", akkor semmi joga elvárni, hogy megfeleljek az elvárásainak.


Kérlek, ne tűnj majd el, és írd meg, hogy alakulnak a dolgok!

2012. júl. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hűűűű 4-es! Eza fényképes dolog nagyon ötletes! :) Jót mosolyogtam rajta, lehet még ki is próbálom! :D


Eddig soha nem tudtam, egész nap merre jár, mert sosem hív, nem üzen, ha én jelentkezek, még fel is háborodik, hogy miért zavarom, ha dolgozik.


Na ma ehhez képest 3 üzenetet is írt, hogy éppen merre jár, meg hogy mikor ér haza.

Egyre sem reagáltam, és nem is kerestem egész nap. :)


Na kíváncsi vagyok, hogy alakul az életünk...


Majd megírom! :)

2012. júl. 2. 23:14
 10/10 A kérdező kommentje:

Hát eddig semmi változás. :(

Viszont hívattam elő fényképeket! :)

Még nem tudom, hogy megcsinálom e a pénzes fotót, de nagyon hajlok felé! :D

2012. júl. 5. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!