Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Második illetve két gyerekkel...

Második illetve két gyerekkel könnyebb volt, vagy nehezebb esetleg semmi változás?

Figyelt kérdés

Főleg olyanok válaszát várom, akiknek az első gyerekkel nehéz volt, nehezen rázódott bele az anyaságba, sokszor kiborította a gyerek.

Ugyanis úgy tűnik terhes vagyok, és kicsit félek.A fiam szeptemberbe tölti a 4ik életévét, és hát kis eleven rosszcsont. :) Bevallom sokszor nehezen bírtok vele, és ez pici korától így van.Félek nagyon hogy kettővel hogy fogok, na meg attól hogy a fiam hogy fogja viselni a kis tesót.


2012. júl. 2. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 év a korkülönbség. Nagyon rossz természetű első szülött, mai napig problémás. És egy kistündér második baba. Így nem tűnik vészesnek.

De, ha mindkettő egy hisztérika lenne, már feladtam volna.

Szóval függ a 2. baba természetétől szerintem.

2012. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Húúú, nekem az elsővel nagyon nehéz volt! Nem is akartam kistesót, de a sors viszont úgy akarta, hogy védekezés ellenére terhes lettem.

A kicsivel az első pillanattól fogva egy hullámhosszon vagyunk. Nála nem volt gond a szoptatással, az alvással, így nagyon könnyű volt összerázódni. 2 hónapos korától már csak 4 óránként akart szopizni és átaludta az éjszakát, így nekem ő egyfajta felüdülés és kikapcsolódás volt az örökké rosszalkodó és ellenkező nagy mellett :)

Ha nem ilyen lett volna, akkor én sem bírtam volna.

Most már kicsit rosszabb a helyzet, mert tombol a dackorszak és eszméletlen hisztiket levág miatta, de valahogy még így is kezelhetőbbnek érzem őt, mint a nagyot valaha is...

2012. júl. 3. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem rohadt nehéz. a nagy 4 éves kicsi 6 hetes. a nagyban 6 kisördög bújt lány létére, hisztis , akaratos. rossz kisbaba volt , hasfájós, nem alvós azt hittem ennél rosszabb nem lehet. de a kicsi bebizonyította hogy igen. hasfájós rettentően sírós baba, egésznap kézben lenne de ott is tud sírni, úgyhogy idegileg kivagyok. nem volt tervezett baba így alakult, de imádom őket csak k. nehéz reménykedem hogy csak jobb lehet ez után. le a kalappal a sok gyerekes anyák előtt!!!
2012. júl. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor csak reménykedhetek hogy valahogy túlélem.
2012. júl. 3. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!