Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az állandó lakcímem vidéki...

Ha az állandó lakcímem vidéki de egy pesti albérletben lakok, ahova nem vagyok bejelntve, választhatok/kaphatok pesti védőnőt? Mi ennek a folyamata?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem, legalább egy ideiglenes pesti lakcímednek kell lenni és a védőnőt nem választod, hanem a területileg illetékes védőnőhöz kerülsz.
2009. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

DE! Nálam is ugyan ez volt. Máshova voltam bejelentve, mint ahol valójában lakom. Elmentem az itteni védőnőhöz ás megkérdeztem, h járhatok-e hozzá, mondta h persze.

Annyira kell odafigyelned, h amikor a 16. héten leveszik az afp-vel együtt a hepatitiszt is, akkor annak az eredményét az antsz a címed szerinti védőnőhöz küldi és ő nem valószínű, h fog neked szólni (az enyémet kidobta, így kellett kérnem egy másolatot). Csak azért szólok, ha megvan az eredmény, akkor hívd fel azt a védőnőt és kérd el tőle.

Üdv.: 38 hetes km.

2009. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor majd meg fogom próbálni én is elintézni. Én még csak 6 hetes vagyok, ez lesz az első baba és nagyon elveszett vagyok a témában. :(
2009. aug. 28. 16:24
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Én is próbálkoztam, én a 14. kerületben laktam itt Pesten. Nem engedték meg, sőt még a vérvételnél is gond volt az sztk-ban, nem akarták levenni a vért. Szóval lehet, hogy kerülete válogatja.
2009. aug. 28. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%
Mi is albérletben lakunk egy megyeszékhelyen, és először a bejelentett lakhelyem szerinti védőnőhöz mentem el, aki majdnem leszidott, hogy ahhoz kell menjek, aki a konkrét lakhelyem szerinti védőnő, mert bármi van és ki kell jönnie hozzám nem a jó címre fog menni. Úgyhogy nálam az albérlet címe számított.
2009. aug. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Elmesélem akkor, hogy működik nálunk. Én Pesten lakom, de nem pesti a lakcímem, ideiglenesre sem vagyok bejelentve Pestre (egyelőre). Én magándokihoz járok, szóval ott nincs semmi probléma, de nekem a doki mondta, hogy védőnőhöz oda kell menni, ahová a gyereket születése után vinni szeretnéd!

Tehát, ha te nem vagy bejelentve Pestre, de ott fog lakni a pici, akkor Pestre kell majd járnod. Nálam a védőnő meg se kérdezte, ő is természetesnek vette ezt.

Viszont a születésig át kellene jelentkezni, mert a baba születése után ott lakik, ahol te, vagyis az állandó lakcímeden. Azért tudom, mert én is épp most intézem ezeket az ügyeket.


Üdv: 18 hetes pocis

2009. aug. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na,most én marhára nem értek valamit. Elmondja az ember, h nála hogy működik ez a védőnősdi, mik a SAJÁT TAPASZTALATAI, netalán még TANÁCSOT is ad és akkor le vagyunk pontozva. Ezt valaki érti? Nem butaságot írtam, nem olyan dolognak mondtam homlokegyenest ellen, ami a Nagykönyvben meg van írva, hanem leírtam h nálam hogy történt a dolog. És ezért le kell pontozni? Hát elmehet a sunyiba aki ilyennel foglalkozik, több jótanács a részemről nincs.
2009. aug. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!