Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők külföldön dolgoznak,...

Szülők külföldön dolgoznak, gyerekek itthon rokonoknál?

Figyelt kérdés

A kétségbeesés határán vagyok, van egy 4 hónapos és egy 20 hónapos kicsink, és reménytelen anyagi helyzetünk (rengeteg adósság, ami nagyrészt az anyósom váratlan halála és a második babánk érkezése miatt jött össze). Én már nem bízom abban, hogy itthoni körülményeink között ki lehet ebből mászni. Arra jutottam, hogy az egyetlen megoldás, hogy fogjuk magunkat a férjemmel, és keresünk munkát valahol más országban. Amiért legjobban fáj a szívem és a fejem, hogy a gyerekekkel mi legyen. Haza tudnám őket vinni a nagynénémhez, aki rajong értük, és akiben én is 1000% megbízok (kis koromban nekem is ő volt a bébiszitterem). Ha viszont vinnénk őket magunkkal, akkor idegen helyen, idegen emberekre nem merném őket bízni. Lehet, hogy túl sok rémtörténetet olvastam, de a hideg kilel a gondolatától is, hogy esetleg nem jól bánnak velük. Ha meg csak egy kereset van, és én otthon vagyok velük, akkor majdnem mindegy, hogy megyünk vagy maradunk. Ha itthon adnám őket bölcsibe, akkor sincs értelme visszamennem dolgozni, mert előbbre nem jutnánk, és úgy is alig látnám őket, és megint csak azon kéne agyalnom, hogy vajon mi történik velük egész nap...

Mit tennétek egy ilyen elcs.szett helyzetben? Van ennél jobb megoldás?


2012. júl. 13. 12:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

huh de marha nehéz helyzet...

és nem tud esetleg csak a férjed kimenni,te meg itthon maradni a gyerekekkel?Mert ha megcsípne valami normális állát külföldön,ő viszont kint csak egy kis szobát bérelne vagy munkás szállón lenne, akkor mér egy szebb összeget tudna hazaküldeni.

2012. júl. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Semmi pénzért nem hagynám itt a gyerekeimet.Ilyen kicsiket meg aztán végképp nem. Mert egy 5 évesnek el tudod magyarázni... de egy 4 hónaposnak meg egy 20 hónaposnak az anyja mellett a helye. Az,hogy a férjed kimegy,és Te maradsz,az megoldás.De a kicsiket itt hagyni,látod Te is,hogy nem menne.A világért nem hagynám két pici gyerekemet itthon.
2012. júl. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,igen,nekem is ez forog a fejemben,amit 2. írt...hogy olyan picik a gyerekek.Mert ha kimennétek, akkor az gondolom nem 1-2 hónap lenne(bár már az is nagyon sok idő ekkora gyerekeknél)gyakran hazajönni nincs értelme, és félő, hogy a gyerekek jobban fognak ragaszkodni a nagynénédhez mint hozzád...és ez akár nagyon hosszan megkeserítheti a kapcsolatotokat.
2012. júl. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Disi ***** válasza:
100%
Egy barátnőm 2 kisgyerekkel Angliába költözött ki 2 éve. Apa talált munkát, először kiment egyedül és mikor látta hogy milyen a meló keresett lakást a családnak és mentek utána a többiek. A gyerekek rettentő könnyen alkalmazkodnak, sokkal könnyebben ment az átállás a piciknek. Odakinn be merték vállalni a 3 gyereket is, most 8 hós, otthon van vele az anyuka, pedig odakinn fél évig kapnak gyes-szerű támogatást ha jól tudom. Úgyhogy nem biztos hogy egy kereset nem elég, mert ott másabb a családtámogatási rendszer mint itthon.
2012. júl. 13. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Disi ***** válasza:
Bocsánat, ami még eszembe jutott, hogy csak úgy nem hagyhatod itthon a gyerkőcöket sem. Egy barátnőm a kamasz lányát hagyta most itthon, már megy a gyámhivatal a nyakukra, szerintem nem kis baja lesz belőle.
2012. júl. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Igazatok van, azt már azért le sem írtam, hogy mennyire kemény dolog ilyen picikéket csúnyán szólva "lepasszolni". Nem is tudom, hogy kibírnám-e. De az is szörnyű, ha lassan már enni se tudok nekik adni, meg kikapcsolnak mindent. Tényleg az lenne a legjobb, ha a férjem nekiindulna először egyedül, már meg is fogalmazódott nála. Egyelőre viszont nem talált még semmit, ami megbízható is lenne, és nem "rabszolgaságról" szólna. Én csak azért gondoltam rá, hogy aktivizálni kéne magam, mert én beszélek jobban kettőnk közül angolul, franciául, bár ezen könnyen lehet segíteni... meg egyébként is olyan haszontalannak érzem magam. Oké, hogy foglalkozom a kicsikkel, meg rendet tartok itthon meg főzök, stb, de közben meg csak egyre kilátástalanabb a helyzet. És őszintén szólva egy picit tartok attól is, hogy az ember (a férjem) magától nem indulna meg, hacsak nem a fülénél fogva húzza valaki. Nem lustaságból, hanem mert a lelke mélyén szeret itthon élni, és az utolsó véréig próbálna itt boldogulni, viszont én már beláttam, hogy ezt muszáj félretenni sajnos.

Utolsó válaszolónak: nekem ilyenek mint pl gyámügy "ránk szállhat" eszembe se jutott, pedig így van.

Köszönöm, ha írtok még.

2012. júl. 13. 13:31
 7/16 anonim ***** válasza:

Ne érezd magad haszontalannak!!Hidd el,ha "hasznosabb" lennél,és elmennél dolgozni,akkor az sokkal jobban megviselné a gyerekeidet,mintha átmenetileg csak kenyeret meg krumplit esznek!

És nem tudtok esetleg rokonhoz(nagynénédhez)költözni 3an?gondolom ha a gyerekek elférnek ott, neked is lenne egy matrac,férjed meg kimenne külföldre.

Persze ez is nehéz,mert az is lutri talál-e kint munkát...

1.voltam

2012. júl. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Barátnőmék hasonló helyzetben voltak, nekik ikrek csúsztak be, amikor a "nagy" 6 hónapos volt....


Először csak a férje ment, de az nem érte meg sem anyagilag, sem érzelmileg. Keresett kint nagyobb lakást (nem palotát), és kiment utána a család. A barátnőm még nem dolgozik, de vígan megélnek.

2012. júl. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: még az is pozitívum, hogy a legtöbb európai országban van lehetőség 4-6 órában dolgozni, így a kicsik sem lesznek sokat egyedül.
2012. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

én sem hagynám őket itt, vagy apa menjen egyedül, vagy mind menjetek és először ő álljon munkába, aztán ha berendezkedtek, akkor te is fél állásban, de mondjuk csak 8-10hónap múlva.

Egyébként bármilyen kulimunkával szinte többet lehet keresni mint itthon, a legtöbb ismerősöm alul kezdte, mind vezető lett 5 éven belül, amelyik nem, azok több műszakban vállalnak a mai napig munkát de 5év alatt egy magyarországi lakásra valót összekapartak, amit kiadnak és abból is van jövedelmük. Ha valaki nem elveszett, külföldön megtalálja a számításait. A gyerekeidnek most rád van szükségük. Ha apa elhelyezkedik és pár hónapig összehúzzátok magatokat, elindul felfelé az a szekér!

2012. júl. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!