Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a döntő kistestvér vállalás...

Mi a döntő kistestvér vállalásakor: a ti vagy a gyerekek érdeke?

Figyelt kérdés
Vállalnátok csak azért a kis korkülönbséget, mert általában az a jobb a gyerekeknek?
2012. júl. 20. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Érdekes kérdés! Ez csupán nézőpont kérdése. Van előnye és van hátránya is a kis korkülönbségnek. Én speciel kipróbáltam mindegyik variációt. A két nagyobbik gyermekem között 5 és fél év van. Nem így akartuk, de így sikerült. Kevesebb időt szerettünk volna hagyni kettejük között. A nagylányom nagyon sokat segített a kishúga ellátásánál. Most 20 és 14 évesek, "ölik" egymást. A két kisebbik gyermekem között 2 év van (most 6 és 8 évesek), nagyon nehéz volt két picivel. Viszont később nagyon jól összeszoktak és gyönyörűen eljátszanak a mai napig. Nagyon jó testvérek. Mellesleg imádják a nővéreiket is és Ők is viszont a piciket. Nem tudom igazán melyik a jobb. Piszok nehéz volt, mikor kicsik voltak a kicsik.
2012. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Természetesen a saját érdekünk a döntő, vagyis a páromé és az enyém. Kenhetem a hajamra, hogy jól eljátszanak együtt, ha én meg egy idegroncs vagyok mellettük. Nem a meglévő gyerekemnek szülök, hanem elsősorban magamnak, ill. a páromnak.
2012. júl. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát nem a gyereknek kell felnevelnie a testvérét, szóval a saját érdekünket vesszük előre. Hétfőre vagyok kiírva első babánkkal és nem tudom megmondani, mikorra tervezzük a következőt. Majd meglátjuk, hogy alakul. Ha idegbeteg leszek, nem vállaljuk be a kis korkülönbséget...
2012. júl. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyikünknek sem az érdeke!! Gyereket nem azért vállal valaki- jó esetben!- mert valakinek az érdeke lenne!


Hogy kinek a vágya volt egy kistesó? A miénk. 2 év van a gyerekek közt,és egyebek közt azért születhetett meg,mert a nagy már "nagy" volt,önálló,én pedig szerettem volna még egy kicsit "babázni", érezni,hogy valakinek szüksége van még rám. Persze a nagynak is szüksége van még rám,de Ő egész más gondoskodást igényelt...vagy is Ő inkább tanítást igényelt némi szeretettel fűszerezve :-)


Üdv: Nagycsaládos

2012. júl. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3,5 éves kisfiam és 22 hónapos kislányom között 22 hó van. így akartuk mert így egymás játszópajtásai, és mert anyagilag a gyedbe szülés volt a jobb. nem mondom hogy könnyű, pláne mert hétközben egyedül vagyok velük éjjel nappal, de ha újra csinálnám is így csinálnán.
2012. júl. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én nem vállaltam

mert tudom hogy nem bírnám

és nem csak az a fontos a nagynak hogy legyen kivel játszania, hanem hogy az anyukája boldog, kiegyensúlyozott legyen

2012. júl. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!