Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki minden nehézség nélkül, de teljesen feladta a baba előtti "életét"?

Figyelt kérdés

MIóta megszületett a kislányom, (7 hónapja) egyszerűen semmi de semmi nem tud érdekelni csak a baba. Ez borzasztó, a férjemmel már a válás küszöbére sodródtunk. Mindig előtérbe teszem azt, hogy a lányom mikor alszik, eszik, stb..., és csak utána jöhet minden más. Így programokat csinálni sem tudunk együtt, mert ugye valamelyik szükséglet mindig közbe szól. Totálisan a gyerekembe élek, benne oldódok fel, semmi de semmi nem érdekel rajta kívül, az tesz boldoggá ha vele vagyok. Egész nap cipelem, énekelek, játszunk, altatom, nem esik nehezemre, boldoggá tesz.

Esetleg járt már így valaki, elmúlik ez? Ja az, hogy másra hagyjam, szóba se jöhet. Anyukámékra esetleg, de csak akkor, ha már máshogy nem tudom megoldani az elintézendő dolgokat. AKkor is csak 35-40 percre, utána rohanok haza.

Ez biztosan nem egészséges, ha más tenné elszörnyűlködnék ennek hallatán, de így, hogy benne vagyok, teljesen természetesenek érzem. KÉrlek olyanok írjanak, akik jártak/járnak hasonló cipőben, és van tatpsztatluk azzal kapcsolatban, hogy ez természetes-e, múlandó vagy nem, esetleg tényleg kellene külső segítség? A férjem szerint igen, mert téboly ahogyan megváltozott az életünk amiatt, ahogy én a babához viszonyulok... :-(((((


2009. szept. 19. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha nem akarod apa nélkül felnevelni a gyerekedet, akkor próbálj meg valakitöl segitséget kérni!

Egyébként ez a gyereknek se tesz jót, mert nem hagyod fejlödni, de te se a babád "része" vagy már csak ezentúl.

Tudom hogy apici életet csodának érzel, de azért ne felejtsd el, hogy nem CSAK ennyi az életed (és különösen nem a férjedé)!!!

2009. szept. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A baba születik bele a családba és nem fordítva, neki is kell alkalmazkodni!! megértem a férjed is hisz neki is kellene a törődés és az oda figyelés és a közös programok nem olyan pici már a baba igen is hagyd az anyukádat hogy nagymama szerepét betöltse és irány egy mozi, vacsi, színház v csak egy séta kettesbe!!!
2009. szept. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Háát, én a férjeddel értek egyet. Elnézést is kérek érte gyorsan. Szerintem nem normális, ő egy önálló lény, akienk nem csak rád van szüksége, hanem más emberek, más gyerekek társaságára is! Így soha nem fog neki kitárulni a világ, anyuci csöpp kis gyereke lesz örökké!

Ha oviba megy, akkor mi lesz veled? Te fogsz ott zokogni az ajtóban? Ahogy így olvaslak.

Sajnálom.

Lehet, hogy tényleg nem ártana segítség esetleg, ha hajlandó vagy rá.

2009. szept. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben nem jártam (3 gyerekem van), de ismerősöm igen.

3 hónap után, amikor már nem aludt majdnem 3 hónapja, a gyereket alig adta ki a kezéből, sőt sokszor nem hagyta aludni, mert kivette a kiságyból alvás közben azzal, hogy ölben jobban alszik és a gyerek természetesen felébredt, a férjével egyáltalán nem törődött, dührohamot kapott ha valaki elköhintette magát, mert megölik a gyerekét, akkor a férje elvette tőle a gyereket és a szüleihez vitte. Az ismerősöm kórházba került.

Azt kéne megértened, hogy a te önzőséged (igen ez hatalmas önzőség) miatt tönkreteszed a párkapcsolatod és tönkreteszed a gyereked.

Most írhatnék itt 20 oldalt, az okokról és a következményekről, de amíg meg nem érted, hogy a gyerek nem a te tulajdonod, nem az életed egyetlen értelme, addíg úgysincs foganatja.

Abba gondolj csak bele, hogy így egyedül maradsz, megfosztod az apját a gyerekétől (az ővé ugyanannyira mint amennyire a tiéd), egy önállótlan, nem szocializált gyereket nevelsz, aki nem fogja megállni a helyét az életben. Mert te el fogod várni tőle később is, hogy teljesen rád támaszkodjon.

Ha csak annyit felismersz, hogy valami nincs teljesen rendben, akkor sürgősen kérjetek professzionális segítséget, mert lerombolsz mindent magad körül.

2009. szept. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint egyedül vagyok ezzel a gondommal. TI hogy csináljátok?

Írok egy példát, ami a férjem szerint nem normális: ebédre vagyunk hivatalosak (családi), délre. A babó negyed 1 körül aludna, olyankorra elfárad. Nem indulok el vele az ebédre, hanem megvárom míg itthon alszik (pont mindig 30 percet), és csak utána megyünk. Ti mit tennétek ez esetben? ANnyit még hozzáteszek, hogy a családi rendezvényeken null eséllyel tud aludni, mindenki odahajol hozzá, és megy a dajdajozás. A babakocsit próbáltam, de csak kevésszer jött be, hogy esetleg eltolom addig amíg alszik.

2009. szept. 19. 14:43
 6/15 A kérdező kommentje:
utolsónak: nem, itt nem tartunk, a kiságyból nem veszem ki alvás közben, és örömmel veszem ha az apukája játszik vele, vagy együtt vannak. Lehet, hogy nem is tudom rendesen leírni ezt, a legrosszabb az, hogy én nem érzem ezt problémának, csak a férjem mondja. Meg mostmár Ti is többen, és biztosan van igazatok benne.
2009. szept. 19. 14:47
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

én 14.37


A gyerek napirendje jó, ha van, de nem tragédia, ha néha fel lesz rugva. Nyugodta induljatok el, a kocsiban alszik, a családi ebéd kezdetén berakod egy külön szobába és alszik amíg akar. Nem tragédia. Főleg nem egy 7 hónapos gyereknél. Én 6 hónapossal (és egy 2 évessel)repültem Amerikába, nem lett semmi bajuk.

Nem a gyerek a család közepe. Ahogy egy előző válaszoló írta ő megszületett és egy más létező kis és nagycsalád része lett. Ő egy új kis mozaikdarab. Ettől se a kiscsalád, se a nagycsalád élete nem kell, hogy jelentősen változzon.

És még egy. A gyerekedet felnevelitek és elengeditek. Ő egy önálló személyiség, önálló élet. Ti ketten szeretnétek együtt maradni életetek végéig. Tehát a kettőtök kapcsolata legalább olyan fontos, mint a szülők kapcsolata a gyerekkel.

Add oda a kicsit a szüleidnek és menjetek el egy hétvégére a férjeddel. Ha még szopik, hagyhatsz neki lefejt tejet, én is így csináltam. És találjátok újra meg egymást.

2009. szept. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Megváltozik az életed, de nem így. A baba mindent megváltoztat, nem lesz olyan, mint előtte volt, nem is kell. A cél viszont nem az, hogy csak a gyerek létezzen. Mindannyiotoknak az kell, hogy egy harmonikus családot alkossatok, amibe apa-anya-gyerek egyaránt beletartozik. Senki nem lehet "háttérzaj" a többi számára.

Szerintem el kell kezdened ismét kinyílni egy kicsit. Persze nem bújhatsz ki a bőrödből, kis lépésekkel indítíts. Először menjetek el hármasban sétálni, játszótérre vagy amit szoktatok, a lényeg, hogy a pici is ott van, minden gondoskodást megkap, de a férjeddel is tudsz törődni. Beszélgetni kicsit arról ami őt érdekli, megölelni egymást, kézenfogva sétálni. Ne legyen kizárva az életetekből. És persze neki is nyitni kell, játszani a gyerekkel kettesben is, vagy segíteni a fürdetésnél, hogy ne csak a tied legyen a baba, hanem mindkettőtöké. (Nálunk is volt időszak, amikor a férjem úgy érezte, hogy nem jut rá elég figyelem, és fordítva is, amikor én kértem, hogy változtassunk, mert egyedül maradtam. Meg kell beszélni, és olyan irányba indulni, ami mindhármótoknak örömet okoz) Legyetek ügyesek, mihamarabb váljatok igazi családdá!

2009. szept. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia!

Hát egyáltalán nem vagy egyedül............és nem csak én vagyok az ellenpélda!Az én fiam 5 és fél hónapos.Egyetlen egyszer hagytuk anyuékra kb fél órára amúgy vagy apa vagy én vagyok vele.Mi készültünk a babára,akartuk őt,miért ne lennénk vele addig amíg csak lehet?Ha majd ovis lesz úgyis sokkal kevesebbet lehetünk vele.Mi járkálunk össze-vissza vele mindenfelé,barátokhoz,rokonokhoz,rengeteg babás barátunk van.Nyilván ott nem veszem ki senkinek a kezéből,és örülök ha ő is lát idegeneket,szocializálódik.Gyönyörűen fejlődik,és nem érzem,hogy elnyomnánk.Rengeteget foglalkozunk vele,DE ő magában is baromi jól eljátszik,tesz-vesz,szórakoztatja magát.Nem cipelem egész nap,hagyom,hogy maga jöjjön rá mindenre.Igaz,hogy ő születik bele a családba,de nem ő kéri,hogy megszülethessen,így alkalmazkodnunk kell hozzá nekünk is!Mi is hozzá igazítjuk a programjainkat,és szerintem ez így van jól!És hozzáteszem,a család/barátok ezt tökéletesen megértik!Sajnos ő nehezen született és nem volt velünk az első 2 hétben,ez valószínűleg közrejátszik mindebben.De én ki szeretném élvezni ezt a pár évet ami soha nem fog visszajönni már.És ezt addig is így gondoltam amíg nem volt gyerekem.:-)

2009. szept. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Megfontolom az előttem válaszolók tanácsait, megpróbálok valamit tenni ellene (iszonyú nemhéz lesz) de nagyon nagyon örülök az utolsó hozzászólónak! Felcsillant a rég nem látott remény, hogy mások is vannak hasonló cipőben, mert teljesen úgy éreztem, hogy ezt rajtam kívül senki sem csinálja így a FÖldön.
2009. szept. 19. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!