Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik nem mennek nyaralni...

Akik nem mennek nyaralni babások és kismamik: hogy bírjátok ezt a hőséget otthon bezárva?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok. Sajnos mi nem tudunk menni, mivel férjemnek kevés szabadsága maradt, azt meg karácsonyra tartalékoljuk. Esetleg egy hosszú hétvége ha belefér, ebben reménykedem.
2009. júl. 16. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:

2 éves a kisfiam, de sajnos eddig nem tudtuk elvinni nyaralni, meg szerintem jó ideig nem is tudjuk.


Vettünk egy medencét(2000Ft) és abban pancsolunk délután amikor fel kell 4 óra fele.


Még idén a Balatonra sem jutottunk le! Tavaly is csak kétszer voltunk, és 20 km van pedig a Balcsi!

2009. júl. 16. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
37 hetes kismami vagyok,reluxa lehúzva,ablak becsukva.Olyan mint egy börtön,tegnap már sírva vártam a férjem haza munkából.Azt hiszem be fogok kattanni.Este se tudunk kimenni,hiába van jó levegő,mert hemzsegnek a szúnyogok.Én még szülés előtt leszek depis,nem utána.
2009. júl. 16. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
kedves utolsó, nem akarlak elkeseríteni, de kisbabával még rosszabb lesz. én tavaly végigcsináltam. szept. közepéig kánikula volt...
2009. júl. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kedevs 15.26-os, kérlek menjetek el a Balcsira!!! Tőlünk vagy 150 kmre van, de én annyira mennék, ha nem lenne picurka a bébi!!
2009. júl. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát mi úgy tűnik, kezdjük megszokni... Nem sötétitek be, mert akkor olyan gyászos minden, úgyhogy 29 fok van a lakásban, 6. emelet, nem direkt napos (hála az égnek...). Vettünk egy ventillátort is, kicsit segit, úgy forgattam, hogy a baba nem kapja direktbe semmiképp. Amúgy minden nap van valami, orvosokhoz járok, ilyenkor párom vigyáz a bébire (most munkanélküli pont), de ha kell, megyünk vásárolni, ügyetintézni, ha napközben, akkor kocsival (van benne légkondi..), ha babakocsival, akkor 11-ig bezárólag vagy este 5 után. UV szűrős napernyővel, 50-es naptejjel bekenve, pelussal letakarva... Szóval mondhatnám, ugyanúgy telnek a napjaink, mint máskor is telnének, csak napközben elmarad a séta. 3.5 hós a bébi.
2009. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet már öreg vagyok azért, de nekem pont a nyaralással járó herce-hurca nem hiányzik a kicsivel. Kimenni ott sem tudnánk késő délutánig, de a lakás helyett egy pár négyzetméteres szobába lennénk bezárva, ami még csak nem is a mi (főleg a baba) igényei szerint van kialakítva (gondolok itt a szabad térre ahol kúszhat-mászhat, a járókára, mikrosütőre a sterilizáláshoz, pelenkázószekrényre, etetőszékre, nagykádra az esti pancsoláshoz, stb.), ráadásul az itthoni cuccaink jó részével telezsúfolva. Plusz a babának stressz a hosszú utazás, az idegen környezet, talán el sem aludna egykönnyen egy idegen ágyban, ráadásul fogzik és nagyon nyűgös, folyton azon izgulnék mikor küld el melegebb égtájakra a többi vendég... Plusz alapvetően az ő kis napirendjéhez kell alkalmazkodnunk, az alvásnak, evésnek időben, időre meg kell lennie, nem lehet fél napokat elmászkálni, mert kirándulás közben pl. hogyan készítek tejpépet uzsonnára, gyümölcsöt tízóraira, főzeléket ebédre, vagy pelenkázom át 25x egy nap? Itthon megvan a megszokott kis környezetünk, a lakásban meleg van, de legalább egy teljes lakás a megfelelő babafelszereléssel, megvan a megszokott rutinunk és ő ettől relatíve boldog, a fogzást leszámítva. Szóval én jelen helyzetemben a nyaralást egy őrült hajcihőnek látom, aminek stressz, ingerültség, sírás lenne a vége. Persze tudom hogy vannak sokkal rugalmasabb szülők, mint mi és alkalmazkodóbb babák, mint az enyém, ez csak egy vélemény. És persze ha lenne pénzünk egy hiper-szuper mindennel felszerelt bababarát wellness szállóra, biztosan egy percig sem haboznék.
2009. júl. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát majd én überelek.37 éves vagyok,17 éves nagy fiúval és 14 hós kis fiúval.Kertes házban lakunk,nem is mennénk sehova nyáron.Van medence,a házban légkondi...a nagy már kóborol,a picinek megfelelnek az itthoni viszonyok(sztem sokan megelégednének vele).Mivel az uramnak tavasztól-őszig sok munkája van,mi télen "nyaralunk".Tehát mi délutánig a házban vészeljük át a nagy meleget,kora estétől a kertben randalírozunk.Majd télen utazunk,ha melegebb éghajlatra szeretnénk menni...
2009. júl. 17. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!