Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogy bírjátok otthon?

Anyukák ti hogy bírjátok otthon?

Figyelt kérdés
Kettő kisfiam van, egy 2 éves és egy 4 hónapos. Nagyon édesek, de néha vágyom vissza dolgozni. Napi pár órába tenni valami mást. Nem hiányzik hogy a munkahelyemen cseszegessenek, viszont nehezen viselem ezt az antiszociális helyzetet amiben most vagyok. Sokan el olvadnak a gyönyörtől úgy beszélnek arról milyen csodás otthon. Én sosem voltam munkamániás, imádom a gyerekeimet mégis úgy érzem sok 2*3 év "semmit tevés".
2010. máj. 4. 12:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én már szűk egy év után kidöltem. Beadtam bölcsibe a lányomat. Fél évig még otthon maradtam, mert tudtam, hogy beteg lesz majd, ezt viszont nem komálják a munkahelyen. Mikor szépen beszokott, akkor én is visszamentem dolgozni. Nem az otthonlét volt az idegesítő nekem, hanem hogy nem volt társaságom és a mi volt az inteligencián aluli.
2010. máj. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nekem is a társaság hiányzik. A játszótéren néha van olyan anyuka akivel tudok beszélgetni, de a legtöbbel nem azonos az érdeklődési körünk. Az anyósom óvodavezető és úgy érzem teljesen ki van akadva azon ha megemlítem hogy sok 3 év. Szerinte 5 év alatt nem kötelező az óvoda egyáltalán. A nagyobbik fiamat szeretném délelőttönként beadni ha 3 éves lesz, de nem tetszik neki az ötlet. Sőt a férjem fejét is telebeszélte ezzel. Bűntudatot kelt bennem, hogy nem vagyok jó anya. Viszont sokat tanultam ( kettő diplomám van) és minden nappal többet felejtek. Különösen a nyelvekből. Úgy érzem ketté szakadok.
2010. máj. 4. 12:32
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Néha én is érzek ilyet, most másfél éves a lányom. De nem adom bölcsibe, itthon maradok vele 3 és fél éves koráig. :) Nekem borzasztóan nem hiányzik sem a munkám (12 évig dolgoztam ott, egy diliház), sem a városon való kétszer másfél órás átutazás, a sok lökött autós, vagy utas a buszon.... Nekem sokkal jobb itthon. :) Szerencsére sokat jönnek a barátaink, szüleink, a testvéremék, és a szomszédban is van néhány kisgyerek, szóval jó társaságunk van.
2010. máj. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok. Azért ennek ellenére néha hiányzik az a "diliház", de összességében nem :) Sajna lesz még benne részem úgyis.
2010. máj. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én egyáltalán nem érzem amit te, nekem nagyon jó itthon a 13 és fél hónapos lányommal. Pedig nem vagyok magamnak való, mégsem hiányzik a munka, bár társaságom van minden nap szerencsére :)
2010. máj. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ne hagyd hogy az anyósod befolyásolja a férjed és a te kapcsolatod, de azt meg főleg ne hogy megmondja mit tegyél a picikkel. Beszéljétek át a férjeddel és szerintem találtok valami megoldást ami mindenkinek megfelel.(Neked, férjednek, gyerekeknek)
2010. máj. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

én nagyon szerettem a munkámat, mégis 3 gyereket akarok szülni egymás után, hogy minél többet ülhessek itthon. Végre van időm a házra, a páromra, a családra, és nem utolsó sorban a gyermeknevelésre. Még csak 3 hónapos a kisfiam. Úgy érzem, ahogy az előttem szóló írta: lesz még időm egy életen át dolgozni. Az embernek nem a munkája, hanem a családja a legfontosabb a világon. Úgy érzem, etz a semmittevést (mármint munka nélküliséget) el tudnám viselni hosszú éveken át. Sajnos így sem unatkozok, egyetemre járok, végre van időm olyasmiket főzni, amiket eddig soha, a ház körül is rendet kell tartsak, mert sajnos a párom elég trehány. Nekem ugyan nincs zabszem a fenekemben, nem fogok visszarohanni dolgozni.


Lehet, hogy 2 év múlva már máshogy fogom látni a dolgokat...

2010. máj. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én tudom, miről beszélsz, én is ezt érzem. hogy nincs más társaságom, mint egy másfél éves, akinek én törlöm ki a fenekét. a játszótér egy vicc, nincs egy épkézláb ember, akivel beszélgetni lehetne, meg úgy nem is lehet, hogy fél szemed a gyereken, a hintától ordítod oda a mondanivalódat a csúszdához... plusz én is folyton pörögtem a munkában, tanultam sokat, bezsélek nyelveket és nem használom ki. hiányzik a sikerélmény, mert nekem az nem az hogy jól sikerült a főzelék...

plusz a párom válláról levenné a terhet, ha nem csak ő keresne pénzt.

a fiam most kezdet a bölcsit és megyek vissza dolgozni 5 órában. igyekszem nem elkeseredni meg nem érezni bűntudatot. ő jó helyen lesz, vigyáznak rá, szereti, én meg újra fontosnak érezhetem magam. te se érezz bűntudatot, add be a gyereket nyugodtan az oviba és keress munkát. inkább legyek vele 4 órát de azt maximálisan csak rá figyelve, mint egész nap kínozzuk egymást és veszekedjünk, mert én hisztis vagyok, meg unott.

2010. máj. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Munka mániás voltam és nagyon féltem az itthon léttől.És meglepetésemre nagyon jól elvagyok.13hónapos a kislányom.A terhesség 5.hetétől itthon voltam,akkor az rossz volt,nagyon unatkoztam,de most igy jó.Itt a jó idő rengeteget jövünk-megyünk,mindig van programunk.A környező anyukákkal nem járunk már sétálni és játszóterezni,mert meguntam az örökös dicsekedést.Tesomnak is van egy 2éves kislánya és sűrűn összefutunk játszóházazni,játszóterezni,vadas park,hol nálunk,hol náluk.A város is tele lesz a nyáron rendezvényekkel.2évesen megy majd a kislányom bölcsibe és én akkor megyek vissza dolgozni.De te azért többet voltál vagy otthon,ugy már biztos nehezebb.
2010. máj. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Én is sokat gondolok arra, hogy egy életen át még dolgozhatok eleget. Viszont fontos számomra az is, hogy ne csak a férjem és a gyerekek dicsérjenek meg a főztömet, hanem alkothassak is. Érdekes, hogy a szülés előtt teljesen másképp vélekedtem erről. Mindenki úgy beszélt a gyereknevelésről mintha fenékig tejfel lenne és csupa öröm. Tegnap eljutottam egyedül bevásárolni és úgy éreztem magam mint aki szárnyakat kapott. Nő voltam nem anyuka akin két gyerek lóg a nap 24 órájában. Napi pár óra velem csodát tenni, de itthon a részmunkaidő nem ismert fogalom. (vidéki nagyvárosban élek, ahol minden csődbe ment már)
2010. máj. 4. 14:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!