Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez lenne az igazi támogatás a...

Ez lenne az igazi támogatás a szülésre?

Figyelt kérdés

Minden nő,aki vállalná,hogy 10 éven belül 5 gyermeket vállal,az kapna 5 millió forint vissza nemtéritendő összeget.100.000 ilyen párt várnának ezzel jelentkezni.

Ez addig lenne míg ennyien jelentkeznének.

Ennyi gyereket kéne szülni attól függetlenül,hogy van e már gyerekük.



2012. júl. 29. 23:14
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
97%
Még a szocpolt is vissza kell fizetni nem , hogy 15 milliót nem kellene. Én sem arra gondoltam, hogy előtte nem derül ki, ha nem mint írtam szülés közben. Például nagy komplikáció mellet a harmadik szülés után az Anya méhét ki kellett venni. Vagy ha kiderül, hogy sérült gyerek születik. Akkor nem biztos, hogy vállalnának még kettőt.
2012. júl. 30. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
98%

Orvosilag is elég nagy az esélye, hogy nem tud valaki 5 gyereket szülni...

Például az első császár lesz (elég nagy az esély). Akkor már a második is nagyobb eséllyel császár... A 3. pedig már akkor tuti. És: háromnál több császár nem lehet, életveszélyes.

2012. júl. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
Ez létezik is vagy csak elméleti kérdés???
2012. júl. 30. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:

Amúgy 15 millió 5 gyerekhez egyáltalán nem sok... én ismerek ötgyermekes családot, az autójuk is többet ér 15 milliónál...

Szóval valószínűleg csak nagyon szegények vállalnák, nem a középosztály, így a szegény sorban élő gyermekek számát növelnénk... mert ok, vennének 15 millióból házat, de miből tartanák el őket?

2012. júl. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
97%
Így is túl sok gyerek születik meg csak azért, hogy a szüleik megkapják a támogatásokat az államtól. Kicsit bele kéne gondolni, hogy milyen emberek lesznek azokból a gyerekekből, akiket pusztán csak anyagi előnyök miatt "hoztak létre". Hogy milyen nevelésben részesülnének, mennyi szeretet kapnának. Én nem szeretnék olyan társadalomban élni, ami ilyen emberekből áll.
2012. júl. 30. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:

Amint mondtam,de megismétlem:

Az élne ezzel a lehetőséggel,aki akar,és különben is csak az szülne,aki akar,mert ez csak azokon segítene,akiknél TÉNYLEG pénzkérdéses dolog.És nem azokon,akik csak kifogásként rinyálnak,hogy a "helyzet"miatt nem szülnek.

A többi szörszálhasogatás..

2012. júl. 30. 02:19
 17/54 anonim ***** válasza:
96%
Szép lenne, ha így lenne. De ne legyél már ilyen naív... Szerinted nem létezik Magyarországon a megélhetési szülőség fogalma? Sajnos igen is nagyon sokan szülnek csak a pénzért, a gyereket meg elhanyagolják. És itt most nem csak a kisebbségről beszélek, csak nézz körül itt a gyk-n, hogy hány olyan kérdés van, hogy "mikor és hány gyereket ÉRDEMES szülni, hogy anyagilag jól járjak?"
2012. júl. 30. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:

"kifogásként rinyálnak,hogy a "helyzet"miatt nem szülnek."

Ez a stílus most mire föl...? Azért engedd már meg minden nőnek, párnak, hogy eldönthessék, hogy akarnak-e gyereket, és ha igen, akkor hányat.

Nekem pl egy fiam van, és nem tervezünk több gyereket. Nem fogok csak azért szülni, hogy legyen aki kifizeti a te nyugdíjadat.

2012. júl. 30. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 A kérdező kommentje:

"Ez a stílus most mire föl...? Azért engedd már meg minden nőnek, párnak, hogy eldönthessék, hogy akarnak-e gyereket, és ha igen, akkor hányat."


Na látod éppen itt mindenki maga döntené el,hogy élne ezzel a lehetőséggel.ugyanis nem volna kötelező

2012. júl. 30. 02:29
 20/54 anonim ***** válasza:
Értem, hogy nem lenne kötelező, de azt magyarázom, hogy már így is sokan csak a családi pótlék meg egyéb juttatások miatt szülnek gyereket, és nem biztos, hogy jó dolog lenne, ha a társadalom elhanyagolt, csak pénzért vállalt gyerekekkel bővülne.
2012. júl. 30. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!