Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi kiadást jelent havonta...

Mennyi kiadást jelent havonta egy gyerek manapság?

Figyelt kérdés

1. Ha nem szoptatom, mennyi havonta a bébiétel és a pelenka?

2. 6 éves korától ha a kaját meg az öltözködést nem számítom, akkor mennyibe kerül a beiskolázása és havonta az iskola és egyéb költségei?

3. Milyen nagyobb kiadásokra kell számítani összegben, mondjuk 20 éves koráig?


2012. aug. 1. 08:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Függ attól, hogy milyen tápszert eszik a gyerkőc. 2000ft, esetleg több/doboz. Nálunk jelenpill. 5 dobozzal fogy el 1 hónapban. Bébiételből napi 2-t eszik, ez 700ft. Pelenkából is változó, hogy mennyi fogy, van, aki esküszik 1re, és mondja, hogy nem kell óránként cserélni. Én 9000ft-ot költök pelusra egy hónapban.

Többre sajnos nem tudok válaszolni, a lányom 10 hónapos.

2012. aug. 1. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Heti 1 doboz tápszer, ami 2000ft kb, havi szinten 10.000 Ft.

Pelenka, popsitörlő popsikrém fürdetőkrém szintén havi 10.000ft.

Baby ètelt nem vettem, csak ha mentünk valahovà, mert 1 barack, 1 alma, egy burgonya, egy répa mindig volt itthon, ez nem számot tevő kiadás, amiből megcsináltam neki a babykaját.

1 éves koráig havi 20.000 Ft

1 éves korától már csak a pelenkát kellett venni, mert ugye tejet kapott, ami havi 2000 ft kb. azt ette amit mi, így havi 12.000-be volt a gyerek, amit fedezett a családipótlék.

3 évesen lett szobatiszta, akkor került oviba, akkor a családipóékot nem a pelenkára ment, hanem az Ovit fizettem ki belőle, ami a 12.000 Ft, de ott eszik iszik.


Mikor suliba megy a gyerek, ott úgyszint a családipótlékból kifizetem a gyerek étkeztetését, szeptemberben a könyvek, füzetek, tanszerek ami beruházás, az meg sulifüggő mennyi a könyv csomag, és rajtad múlik milyen drága füzeteket, toll ceruzát... veszel, ez lehet 20.000-...


Szóval szerintem a csakádipótlék sokat segít! Abból szinte fedezve van a kadások fele, a másik felét kell igazából a szülőnek állni, öltöztetés, játékok ..., majd a gyereknek külön órák...

Ami megint csak havi 10-15-20 Ezer forint, de turiból is szépen fel lehet öltöztetni a gyereket, használtan is lehet játékokat venni, akkor havi 5.000 Ft, vannak ingyenes délutáni külön órák a suliban, szakkörök.

2012. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, tényleg sokat segítettetek!
2012. aug. 1. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!