Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Oliva BOGYÓT mikortól kaphat...

Oliva BOGYÓT mikortól kaphat egy baba?

Figyelt kérdés

18 hónapos a fiam. És imádja azoliva bogyót. Van anyósomtól jó sok a saját földjükről de a picim csomagjában rendszeresen egészdarabokban találom meg emésztetlenül az oliva bogyót..

Tudom hogy olaj formájban lehet adni hamar de igy egészben? Nem találtam infot a google-ban azért kérdem..

Én nem szivesen adom neki hisz csak megeszi és kikakilja..nem tudom mennyire baj ez..de egyrészt imádja másrészt meg anyosom kerget ki a világból hogy a párom már 10 hónaposan is ezt ette és nem lett semmi baja..

Tényleg nem lett baja az tény..csak nem tudom olyan ijesztő a "nagy" fekete bogyó darabok a kakiban..(mert ráadásul csak a feketét eszi a fiam)

Ha van valakinek infoja megköszönöm ha megosztja velem!


2012. aug. 4. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Én annak idején egy dietetikustól kérdeztem meg, és azt mondta, hogy 1 éves kortól adható. Karikára szoktam szelni, nekünk az emésztéssel így nem volt gond soha. Olyan 2 éves korától kapta egyben, de akkor sem jött ki egyben, vagy nagyobb darabokban.
2012. aug. 4. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is másfél éves, és imádja, nekem azt mondta a gyerekorvos, hogy 1 éves kor után óvatosan adható. Ha egyéb baja nincs tőle szerintem adhatod. Lehet nagyobb darabot nyel belőle, azért jön ki egészben. Vágd karikára neki, én is úgy szoktam.
2012. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Lehet tényleg az a baj mert ha már meglátja visong és tömi meg se rágja rendesen..na meg a mértéket sem tudja tartani..főleg anyosómmal..multkor 12 magot találtam az ebédlőben..anyósom mentegetőzött hogy nem agyerek ette meg mindet..de hát ismerem Én a kis zabagépem..kizárt hogy másnak isadott volna belőle:)

Köszönöm a válaszokat akkor adom neki csak apró darabokra vágva!

2012. aug. 4. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:

mi hasonlóan vagyunk a borsóval, kukoricával.

21 hónapos fiam úgy tömi néha, hogy egészben jön ki.Ilyenkor elveszem előle, egyesével adom neki, és mondom, hogy jól rágja meg.Ilyenkor általában lelassít.Aztán szépen eszi egy kis ideig,utána megint le kell állítanom:)

Én már 1 éves kora előtt adtam fiamnak olajbogyót,semmi baja nem lett tőle.Amúgy az olaszok szerinted várnak a gyerekük 1 éves koráig????Hát nem hinném:)És semmi bajuk:)Szóval csak nyugodtan:)

2012. aug. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es igen a férjem görog oliván meg kenyéren nőttek fel ők is:) De az olaszok is nagy oliva zabálók:)
2012. aug. 4. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!