Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek el vagyok nagyon...

Szerintetek el vagyok nagyon késve gyerek ügyben? 34 éves férfi vagyok, és nincs még gyerekem. A párom akar majd. Ő 23. Nagyon jól elvagyunk.

Figyelt kérdés
Albérletbe vagyunk ahol itt a főbérlő is. Van adósságunk is. Mit tegyünk?
2012. aug. 7. 07:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem kérdés hiszen azt mondtad te még nem akarsz, a párod meg csak majd akar babát.

Majd ha mindketten úgy gondoljátok hogy jöhet a baba akkor valószínű jönni is fog.

Más is szült már gyermeket rossz anyagi körülmények között, és nem minden esetben kerül egy gyerek több száz ezer forintba.Már elég olcsón meg lehet mindent venni, és lehet hogy kapnátok a rokonoktól babaruhákat és kellékeket is.:)

2012. aug. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 hypno ***** válasza:
100%

Ráértek.

A párod életkora a lényegesebb és neki azért van még jópár éve.

Fizessétek ki a adósságotokat, szerezzetek egy normálisabb életteret magatoknak, aztán jöhet a gyerek.

Arra azért vigyázzatok, hogy a gyerektelen kényelmet nagyon meg lehet ám szokni.

2012. aug. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
80%

Mivel férfi vagy, így ezügyben (is) szerencsésebb. Neked is és a párodnak is van még nyugodtan 5-8 évetek a gyerekvállalásra.


Ha nő lennél azt mondanám, hogy az utolsó pillanatokban vagy...

2012. aug. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én 28 voltam, a párom 38 amikor a lányunk megszületett. Most 32/42 évesek leszünk amikor születik a tesó.

Nem hiszem, hogy el lennél késve. Nyugodtan várhatsz még jó pár évet, ha úgy érzed, hogy most még nem vagytok rá készen.

A tesó témában volt nálunk egy olyan kikötés a páromtól, hogy 45 éves kora előtt legyen meg, mert utána már nem akar.

2012. aug. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
az eddigi hasznos válaszokat, mindenkinek köszönöm. el fogok rajta gondolkodni! rendesek vagytok!
2012. aug. 10. 15:07
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tudod ki késik el gyerekügyben? Aki megcsinálja, és lelép, otthagyva a gyerekeit.

Nem lényeg mikor jön, hanem hogy amikor jön ott legyél vele és a nevelésében részt vegyél. Ezt megteheted 20 évesen is, de akár 50 évesen is. A jó apaság a lényeg, nem a kor.

Persze nem mondom, hogy várj még évtizedeket, csupán csak annyit akartam mondani, hogy ha pároddal szeretnétek, akkor a közös nevező már megvan. S ez a lényeg.

Az adósságotok nem tudom ekkora, de ha ezen múlna a gyerekvállalás összes szempontja, akkor senki sem vállalna soha babát.

Törlesszetek, és mellette tegyetek kicsit félre ha tudtok. Lehet ne könnyű, de meg kell próbálni. S ha ne emészt fel titeket az adósság teljesen, akkor abból még ki lehet mászni jól.

Hajrá!

2012. dec. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy miért emelted ki a kérdést?

Van valami fejlemény?

2012. dec. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
az egyik munkatársam(férfi) is így volt,hogy várnak a gyerekkel,míg minden rendben lesz,felépítették a házat,hitelmentes 40 évesen lett meg az első babája és azt mondja nem várt volna,ha tudja milyen érzés és ha belegondol hogy ő 60-65 lesz majd az esetleges diplomaosztón és mivel egyre jobban elhúzódik a gyerekvállalás,lehet hogy már nem is láthatja az unokáit...szóval hamarabb belevágott volna.
2012. dec. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy elkésve. A barátnőd hány év múlva tervezi a babát? Még nagyon fiatalnak tűnik és ha ő még várna mondjuk 10 évet, az már azért késő.


33 éves voltam, a párom pedig 38, amikor megszületett a kislányunk. Ő azt mondta, 40 éves kora előtt szeretne gyereket, utána már nem. Előbb kellett volna szülnöm, mert most úgy érzem, nem bírnék 2 gyerekkel, viszont amikor meg már szeretnék, lehet, hogy már késő lesz:-(. 35 múltam, párom pedig 40 múlt.


Ezt neked kell érezned, hogy késésbe vagy-e. Az, hogy mások mit gondolnak, az ne érdekeljen.

2012. dec. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyáltalán elkésve. Sajnos ha így haladunk kevés fiatal jut lakáshoz, így vagy több generáció fog együtt élni vagy marad az albérlet. Adósságotok van? Az emberek szerintem 90%-nak van adóssága. Ha mindenki hitelmentes "élet" és egyben ház után akarna gyereket, háát nem tudom mennyi születne.
2012. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!