Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért házasodtatok meg 2....

Miért házasodtatok meg 2. vagy többedik terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kérdésem nem negatív irányú, mert inkább házasság párti vagyok, mint nem. Csak azt nem értem, hogy ha a pár nem házasodik össze az első terhesség alatt, akkor a többedik terhesség alatt viszont miért igen?

Egy barátnőmet meg mertem kérdezni, ő azt mondta, hogy nem akartak több apasági nyilatkozatot aláírni, ezért házasodtak össze a 2. terhesség alatt.

De más barátnőim is így házasodtak össze, vagyis inkább ismerősök, mert őket nem kérdeztem erről.

Ha már így is úgy is összeházasodnak, akkor miért nem az első terhesség alatt?


2012. aug. 7. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezelőtt 70 éve még szűzen "illett" férjhezmenni a lányoknak, mert aki nem volt az, az már.. Ez nem kritika, hiszen én is(sok millió nővel együtt) már tapasztalattal mentem a házaséletbe.....Szóval amennyit változott már ez a világ, csoda h még van házasság....

2012. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A hitel miatt. Lakáshitelt vettünk fel (plusz szocpol 2 gyerekre) és ahhoz muszáj volt házasnak lenni. Amúgy egyáltalán nem ragaszkodtam volna a papírhoz, mert sajnos azon nem múlik semmi...:/
2012. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Személy szerint én szívből örülök minden egyes házasságnak, még akkor is, ha az 1. 2. 3. .... terhesség alatt köttetik meg :)
2012. aug. 7. 13:44
 4/10 anonim ***** válasza:

A lányunk 9 hónapos volt, amikor összeházasodtunk. A terhesség alatt is firtatták a szülők, hogy mi lenne ha .. de mondtam, hogy nem fogok oltár elé állni hassal. Ráadásul, ha már férjhez megyek, akkor jól szeretném magam érezni. Itt ne a részegedésről beszélek, mert egy kortyot sem ittam, én vezettem hazafele.. csak hassal kicsit nehezebb táncolni mindenkivel, bírni az éjszakát stb..


Szóval, 9 hónapos volt a lányunk. Szertartás fél 7-kor volt 5 óra helyett (csúszás volt), 7-kor lett volna a vacsora, de esélytelen volt odaérni, pedig gyalog 5 perc sétára volt az étterem. Még fotózni is mentünk a násznéppel. Eltartott az egész fél 8-ig.

A fotózás után hazadobtuk a lányunkat a dadához, megfürdettük, megetettük és letettük aludni. 10 perc után elaludt. Úgy volt, hogy a vacsorán is ott lesz, de nem jött össze a csúszás miatt.

A násznép, amíg nem voltunk az étterembe, felfrissítette magát, ettek pogácsát, ittak és mulattak. A vőfélyünk nagyon jó volt, hibátlanul vezette le az esküvőt! Pedig még sosem volt babás esküvője!

30 percet voltunk távol és amikor odaértünk, 10 perc után szolgálták fel a vacsorát.


Nagyon profik voltak a szolgáltatók, az összes. Rettentően megvoltunk velük elégedve :))

Hajnali fél 5-re értünk haza, mindenki jól érezte magát.


Én örülök neki, hogy így csináltuk az esküvőt. Nekem nagyon megható, hogy a lányomnak megtudom majd mutatni, hogy milyen volt a koszorúslány ruhájában :)))

2012. aug. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

3. gyereknél a családi adókedvezmény várandóság alatt csak akkor igénybevehető az apuka részéről, ha házasok.

Ez egy jó br. bérnél nem elhanyagolható tényező.

Ez 80 e ft többletbevételt is jelent egy igen jó bérnél.

2012. aug. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

4. Jó esküvő lehetett, köszönöm, hogy leírtad!!!

Gratulálok!!!

2012. aug. 7. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:

Mi a többedik terhesség után fogunk egyszer összeházasodni :-) Amint rendben lesz a ház,anyagilag nem vág földhöz (5 éven belül) megejtjük a lagzit! -csak a család legidősebb tagjai éljék meg!!


Üdv: 3 lányos,13hkm

2012. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. aug. 9. 11:59
 9/10 A kérdező kommentje:

Éppen találkoztam egy régi ismerőssel, ők is a 3. terhesség alatt házasodtak össze, azt mondta, megbeszélték a férjével, hogy épp itt az ideje a házasságnak.


3 lányos, hogy vagytok, mi újság a 4. babával?

2013. jan. 9. 17:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi is a 2. terhesség alatt házasodtunk, de nem volt köze se a terhességhez, se semmihez. Egyszerűen akkor jött elő a téma.
2013. máj. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!