Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jól csinálom a cumisüveg...

Jól csinálom a cumisüveg elvételt, nem okozok bajt?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 4 éves és egész egyszerűen egész nap a szájában a cumisüveg, azzal is alszik el.A nagyobbik baj viszont az hogy az üvegben kakaó.Sajnos tipikusan az a gondolkodású vagyok hogy majd kinövi, majd leszokik róla, majd megtanulja stb., és már az utolsó pillanatokban kapok észhez. :(

Na ennek kapcsán ma jött el az utolsó pillanat, legfőképp azért mert az apja vajszívű, és az első hisztinél, könny cseppnél enged mindenben, és most pár napig nincs itthon.

Nos ma reggel fogtam magam és elraktam a cumisüveget.Majd amikor kérte a kakaót adtam neki(az már nagyon drasztikusnak gondolom hogy egyszerre a kakaót és üveget is megvonjam), de pohárba.Persze nem tetszett neki, azonnal neki állt hisztizni, hogy ez nem jó, neki üvegbe kell.Mondtam nincs üveg, pohárból pont ugyan olyan jó a kakaó.Kicsit bele ivott, majd megint bepróbálkozott.Természetesen mondtam ott van a pohárba, igya meg abból.Kis hiszti, utána megitta az egészet, majd büszkén mutatta hogy ő megitta pohárból, de most már üvegből kér kakaót.Mondtam nincs csak pohárból, vagy igyon teát, vizet, szörpöt bármit de pohárból. Hisztizett, majd bealudt.1 óra múlva úgy ébredt hogy üvöltött, sikított, fetrengett hogy neki üvegből kell kakaó, kitalálta hogy a pohárba nem is kakaó van, az nem jó.2 órán keresztül tartott ez az őrjöngés, időnként pár percre abba hagyta majd folytatta.Vörösödött a feje, már köhécselt a sikítozástól, üvöltéstől.ha próbáltam valamivel terelni a figyelmét elkezdett ütni, rúgni.Komolyan mondom ilyesztő volt.Másfél óra után nem bírtam nézni, fogtam bevonultam a halóba tv-zni, majd egy idő után lenyugodva átjött, aztán meg is itta a kakaót.Azóta nyugi van de még nem ivott, nem kért se üveget, se kakaót.Úgy 1 órája van nyugi.

Jól csinálom így, tartsak ki akármennyire is hisztizik.Igazából csak attól félek hogy nehogy a hisztitől rosszul legyen, vagy kárt tegyen magába (vergődés közbe beüti az ágyszélébe a fejét, és betörik), meg hogy lelkileg ne sérüljön.Meg hogy most perpillanat csak azért sem hajlandó mást inni, csak a kakó kell neki, mert igaz eddig is jócskán ivott kakaót, de azért mellete bőven ivott vizet, teát, gyümilevet stb.


2012. aug. 16. 18:30
 1/8 anonim ***** válasza:

Jólcsinálod!

Kitartás!

Ciki már 4 évesen cumisüvegből inni. Neki is jobb, ha évégett nem fogják csúfolni, na meg az Oviban csak pohár van!

2-3 napot kell csak átvészelni, aztán büszkén mutathatja majd apának hogy pohárból milyen ügyesen iszik!

2012. aug. 16. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nézd, ha egy kisgyerek idegrendszerileg vagy izomzatilag nem érett valamire és a szülő mégis erőlteti, akkor árt vele. De ha kisfiad ennyi idős és tud pohárból is inni, csak megszokásból issza üvegből a kakaót és nekiáll hisztizni érte, mert ez hiszti, akkor nem hiszem, hogy ártanál vele. Egyszerű hisztikezelés amit csinálsz. Szerintem ebben nincs semmi. Így, ahogy írtad, eddig ráhagytad. El kell neki magyarázni, hogy neki ez már nem való, addig kellett, amíg nem tudott pohárból inni, de most már tud. És csúnyák lesznek tőle a fogai és kinevetik az oviba is. Ott sem iszik senki cumisüvegből. És majd csak elfelejti azt a fránya üveget.:)
2012. aug. 16. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Vegyetek olyan "cumisüveget" ami innitanulós,tehát ilyen kis szivóka van a végén (ez lehet műanyag meg gumis is) -mentsd ami menthető alapon. Nem akarlak bántani, de nagyon későn szoktatod le erről!! Az én fiam 2 éves korában kapta meg ezt a innitanulós dolgot, és kb. 3 éves korától tud pohárból is inni. Az innitanulósba (azt hiszem "csőrös pohárnak is hívják) bármit tehetsz, a jobbfajtákon kétféle szelep van: ha berakod a "félig" elzárót kevésbé jön a víz vagy a kakaó vagy akármi , ha kiveszed jobban (az már nagyobb korban (-3 év)vagy amikor már tud belőle inni jó)

2012. aug. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.Most fogja kezdeni az ovit mondogatom is neki már rég óta hogy ott nem lehet üveg, meg nem lesz akkor kakaó amikor ő akarja, és hogy már nagy kinevetik (barátaink akik járnak hozzánk, direkt szokták is csúfolni, cukkolni), de mintha a falnak beszélnénk.Ha elmegyünk itthonról, nem is viszem már jó ideje a cumisüveget, de amint belépünk a házba az az első, hogy azt kéri.

Anno másfél évesen a cicit drasztikusan vettem el tőle, mert azzal ugyan így túlzásba volt esve.Nem bírtam leülni vele játszani, mert már a póló alá mászott, vagy vette le rólam.Ha nem adtam neki cicit, képes volt egy napig nem enni, nem inni.

Én hülye akkor cici helyet oda adtam neki a cumisüveget, és talán amiatt válik meg tőle nehezen, mert a ciciről hirtelen kellet lemondania.

2 éve korába kapott csőrös itatót, kifejezetten utálta. :(


Viszont úgy tűnik a gyik-nek varázsereje van, amint kiírtam a kérdést, csoda történt.(le is kopogtam gyorsan)

Kért kakaót, vittem neki a pohárba, minden féle hiszti nélkül elutasította.Leraktam a konyha asztalra, majd párperc múlva jött és mondta hogy nem kakaó, mondtam neki hogy de az az, és halál édesen mondta hogy jól van, majd ivott belőle.Most meg épp itt issza a szörpöt.Hát remélem hogy ez valóban jó jel, és már csak max kis durcáskodások lesznek.Még az alvásra kíváncsi vagyok, attól félek, mert ugye eddig üveggel aludt el.

2012. aug. 16. 19:56
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jól csinálod, csak tarts ki! Pár nap, és már emlékezni sem fog az üvegre!
2012. aug. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma már nem is kérte egyáltalán az üveget!! :) Nagy az öröm.

Kakaót is csak reggel kért

2012. aug. 17. 11:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Ennek örülök! Viszont arra az egy dologra figyelj, hogy ha apa hazaért, neki is mond el, hogy nincs már üveg, nehogy a gyerek bepróbálkozzon nála ő pedig oda adja neki, mert akkor megint ugyan ott fogtok tartani.
2012. aug. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze, erre figyelek.Már sms-ben újságoltam neki a nagy hírt, de szerintem még ma ki is dobom az üveget, hogy véletlenül se jusson a kezébe.
2012. aug. 17. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!