Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet ezt túlélni?...

Hogy lehet ezt túlélni? Egyedülálló anyukák, Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés

Párom 12 év után pontot tett a kapcsolatunk végére. Két gyermekünk született, a kicsi most 3 hónapos. Szerinte nem is az övé, nekem meg nagyon fáj, hogy olyasmivel hibáztat, ami nem történt meg soha. Hozzáteszem, én még mindig szeretem, nem akarom, hogy elmenjen, deel kell engedjem,mert menni fog. A nagyfiúnk 4 éves, nagyon érzelmes gyerek. Félek, hogy őt sokkal jobban fogja megviselni, mint a kisebbet. Ti hogyan éltétek túl a hasonló időszakot, mikor nem fájt már? És a gyerek(ek), hogyan viselték?

Kérlek, csak az irjon,aki hasonló cipőben jár.


2012. aug. 17. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, ami veled történt! Nem tudom mennyire számít a válaszom, én gyermek szemszögéből tudok nyilatkozni. Arra emlékszem, hogy anyukámat nagyon megviselte sokáig sírt, szomorú volt, de igyekezett talpra állni miattunk és nem nagyon kimutatni. Idővel könnyebb lett neki is, főleg mikor már új párt talált, de sokáig nagyon nehéz volt, nem könnyű felejteni. A gyermekkel amúgy milyen a kaocsolata a párodnak? Sokat foglalkozik vele? Szerintem nagyon fontos, hogy a gyerekkel ugyanúgy törődjetek továbbra is mind a ketten, töltsön sok időt az apjával, ne csak fixen 2 hetente hétvégente, nálunk ez bevált, hogy akkor mehettem apához amikor akartam, annyi időre amíg akartam és így abszolút nem távolodtunk el egymástól. Persze a kisbaba más, ő még nem lehet el sokáig nélküled. Erre már mondott valamit az apuka, hogy mik a tervei a gyerekek látogatásával kapcsolatban? És már biztosan nem lehet helyrehozni a dolgokat? Tényleg annyira sajnálom!
2012. aug. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, hogy irtál.

A gyerekek szempontjából a lehető legjobb verziót szeretném kihozni. Nem akarom, hogy ne ismerjék az apukájukat, sőt, ha lehetőség adódik rá, támogatni fogom az együttlétüket. Nem akarok fizetésletiltást, meg ilyen hülyeségeket. Apa azt mondta, hogy a régi életét akarja visszakapni (bulik/csajok/egyedüllét), igy fogalmam sincs, hogy egyáltalán kiváncsi lesz-e a gyerekeire. Ráadásul meg van győződve, hogy nem az ő gyerekeit hordtam a szivem alatt (ez egy akkora blődség, hogy tényleg fáj). Az, hogy én hogy élem túl, gondolom, az idő hozza, de a gyerekeimet nagyon féltem, főleg a nagyobbikat.

Hozzáteszem, a páromnak van mellettük 2 másik gyereke, akik nem velünk éltek, velük tartja a kapcsolatot (nagyok már). Nem tudom, mi lesz, most is itt bőgök, amig a kicsi alszik.:(

2012. aug. 17. 12:14
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ami veled történt. Az én férjem már 2 hónapja nem él velünk, ő is a régi életet akarta, mondjuk ő egy másik nőt is talált a szabadsághoz.

Nagyon fáj még mindig, hiányzik, szeretem őt, de azért mostanában enyhült már kicsit a fájdalom. A kicsit látogatja rendszeresen, ami nagyon jó, csak nekem fáj természetesen, mert hiányzik nekem.

Nem tudok sajnos jó tanácsot adni, max annyit, hogy túl kell élni. Egyik napról a másikra, és nem gondolkozni. Amikor eszembe jut, akkor igyekszem elterelni a gondolataimat valamerre, igy könnyebb.

A kislányunkat először megviselte, folyton kereste az apját. Aztán volt az az időszak, hogy ha jött hozzá, akkor a kicsi nem ment oda hozzá, távolságtartó volt az apjával. De most már örül neki, mindig várja, mikor jön apa.

2012. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.Hogya oldjátok meg a hétköznapokat?Van segitségetek vagy minden a nyakaokba szakad?
2012. aug. 17. 12:38
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Nálunk segített nagymamám, anya 1-2 barátnője, míg ahúgom nagyon kicsi volt, de amúgy csak magunk voltunk, valamint a fizetett segítség, mert anya kénytelen volt nagyon hamar visszamenni dolgozni. Egyébként ez olyan szörnyű, hogy ilyenre képesek a férfiak. Mert nem azt mondom, hogy mindenáron együtt kell maradni a gyerek miatt, ha már nem működik, de ez hogy szeretné visszakapni a régi életét, nekem így látatlanban is nagyon rosszul esik hallani. Ezt a gyerekek előtt kellett volna végiggondolniuk. Egyébként teljesen végleges, hogy el akar menni a párod? És miért találta ki, hogy nem az övéi a picik? Nagyon sok erőt kívánok nektek, és azt, hogy egy napon legyetek újra nagyon boldogok!
2012. aug. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Alapvetően a bizalomhiány. Párom nagy életet élt, mielőtt megismerkedtünk. A 12 év alatt szépen egymáshoz csiszolódtunk, ő is mindent megtett a kapcsolatunkért, meg én is, a gyerekeket is ezért vállaltuk be (a kicsi véletlenül fogant, de megtartottuk), egy viszont nem működhetett rendesen, állandóan azt hajtogatta, hogy biztos megcsalom, blablabla. Próbáltam meggyőzni, de sikertelenül. Az összes barátommal titokban kellett kapcsolatot tartanom, mert különben hiszti lett volna. Az egyik ilyen levelezést találta meg (amit nem is titkoltam), erre döntött úgy, hogy megy (hozzáteszem, nekem nincsenek lánybarátaim, mert velük nehezebben találom meg a hangot, inkább fiúkkal haverkodtam, ami neki nem tetszett. Ezt tiszteletben tartottam, de nekem is van életem, én is emberből vagyok, valakivel muszáj volt beszélnem néha). Azt hittem, felfogja az évek alatt, hogy nem pasizom, csak emberekkel beszélek, de nem. Amikor az első gyereket vártam, a terhességemet a munkahelyen három ember asszisztálta végig, igy a babát mindenki csak a "gyerekemnek" hivta. Az egyik levélben ez is elhangzik, szerinte ezért nem az övéké a gyerekek. A nagy vitában felhördültem, hogy akkor csináltasson apaságit, ha nekem nem hisz, de közölte, hogy ő nem fogja szuratni a gyerekeket. KÉsz őrület.
2012. aug. 17. 13:06
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a jó kivánságokat, remélem, egyszer igy lesz....
2012. aug. 17. 13:07
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én férjem is pontosan azért lépett le, mert a régi életét akarta, a csajozással, bulizással. Hogy minden férfi így bolondul meg miután gyereke lesz, az azért megdöbbentő! Hányan írjátok ugyanezt... Szörnyű.

Ő majdnem 4 hónapja ment el, látogatja a fiát, hetente többször is jön. Az én kisfiam is négyéves, mint a tiéd. Ő elég gyorsan megértette, hogy ezentúl apa máshol él. Az első pár napban volt nehezebb, de amikor rájött, hogy fel tudja hívni, megmutattam neki, hol lakik stb., szóval felfogta szegénykém, hogy nem örökre tűnt el az apja, onnantól nem voltak gondok. Csak hát, apuka úgy tűnik valamennyire kezdi unni a látogatásokat:S Ma is elfelejtett jönni, hogy elvigye az óvodába, mint mondta, elaludt... Máskor többnyire csak itt vannak nálunk a lakásban, apa a földön fekszik, tévét néznek, játszanak kicsit. Néha elviszi játszótérre. De ennyi.

Amiatt nagyon haragszom rá, hogy csalódást okoz a gyereknek. Ez a harag segít elfogadni, hogy egyedülálló vagyok.

2012. aug. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Nagyon nehéz a hétköznapokban, mert nincs segítségem. Anyukám sajnos már nem él, apukám eléggé megbízhatatlan, így csak néha-néha bízom rá a lányomat.

Barátnőmék szoktak pár órát vigyázni rá, de ott is ennyi idős kislány van (1,5), és nemsokára jön a kistesó, akkor már nem nagyon tudják bevállalni.

Sajnos ősztől bölcsibe megy, én meg vissza dolgozni. Az sem lesz egyszerű, mert van, hogy elhúzódik a meló, nem tudom, hogy érek oda érte időben. De ilyeneken most még nem agyalok, van elég bajom enélkül is, majd akkor kitalálom, hogy lesz.

Mivel még pici, így a férjem sem viheti el egész napokra, szóval így tényleg nem könnyű. Anyósék meg messze laknak, idősek, nem utaznak már.

Igazából engem nem a gyereknevelési része visel meg a legjobban, hanem az, hogy elveszítettem a páromat, a társamat. A hétköznapok telnek, csak minden nap egyforma. Nincs hétvége, nincs az, hogy na, akkor együtt elmegyünk ide-oda, mert apa ráér. Ugyanolyan a vasárnap, mint a szerda. Az esték a legrosszabbak, amikor a kicsi már alszik. Olyankor egyedül maradok a gondolataimmal, az érzéseimmel, és ez szörnyű. :(

2012. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sajnálom, Lányok. Tényleg.

Remélem, egyszer mindannyiunknak könnyebb lesz.

Sokszor gondoltam arra, hogy talán ez egy Út, amit meg kell járni. De akkor miért gyerekeket terelnek rá? Nem tudom, majd egyszer megismerem a választ.

Mindenkinek reménytelibb életet kivánok...

2012. aug. 17. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!