Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől a döntéstől...

Szerintetek ettől a döntéstől "rossz anya" lennék?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a lányom és sajnos úgy alakult hogy mennem kéne dolgozni szeptembertől. Sajnos az anyagi helyzetünk nem úgy alakult mert a férjem ahol dolgozott cégénél leépítések vannak és berakták egy kevésbé jó pozícióba így kevesebbet keres. Tény, hogy nem halunk éhen, de nem is jó ez amostani anyagi helyzet.



szerintetek rossz döntés lenne ha beadnám 1 évesen bölcsibe a lányomat? azt mondják a többi anyák minimum 2 évig várni kéne...


2012. aug. 18. 08:16
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
83%
pénzből élünk. Aki fikáz, hogy visszamész dolgozni, az ad neked pénzt, hogy otthon maradhassál? A baba is egyre többe fog kerülni. Ez teljesen a te döntésed legyen.
2012. aug. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
73%

A babának nem lesz semmi baja, ha amikor hazamentek, akkor intenziven foglalkozol vele lefekvésig. A gyereknek sokkal rosszabb két évesen átállni, mert akkor van olyan fejlödési fázisban, hogy jobban összezavarja.

A gyereknek mindenképpen jobb, ha este 2-3 órát nyugodtan tudsz vele játszani, mintha egész nap otthon vagy ugyan, de ideges vagy az anyagiak miatt.

2012. aug. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
64%

Egy döntéstől senki nem lesz rossz anya.

Nem attól leszel jó anya, ha otthon maradsz, és fogod a gyerek kezét reggeltől estig. A vele töltött idő MINŐSÉGÉTŐL függ.


Nagyon sokszor lesz még olyan, amikor mindenki beleszól, mit hogyan kéne csinálni, bezzeg ő, bezzeg a szomszéd, bezzeg az én időmben.


[link]

2012. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
61%
Nem, ettől nem leszel rossz anya, viszont ezeket az éveket, nem fogod tudni soha pótolni, ha most bölcsibe adod. Ha annyira nem lenne égető a pénz, akkor én biztosan nem mennék vissza. Még szerintem nagyon kicsi a babád, nekem biztosan nem lenne egy nyugodt pillanatom sem, ha idegenekre bíznám. Mi is úgy ahogy megéltünk, de nagyon örülök, hogy otthon voltam vele 3 évig.
2012. aug. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
47%

Nem attól leszel jó anya, ha otthon maradsz, és fogod a gyerek kezét reggeltől estig. A vele töltött idő MINŐSÉGÉTŐL függ.


Na ez egy nagy butaság. A gyereknek az a lényeg, hogy naponta lássan az anyját reggeltől estig, azért az anyja, mi az hogy minőség? Gondolod, hogy este két óra alatt be lehet pótolni az egész napot? Ne haragudj, de neked biztosan nincs még gyereked. A gyerek-anya kapcsolat 3 évig alakul ki, ha 9 hónaposan bölcsis lesz, akkor ez ennek a kapcsolatnak a rovására megy.

2012. aug. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
56%
Ez ebben a helyzetben teljesen rendben van.
2012. aug. 18. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
40%
Teljesen rendben van szerintem is.Többi anyuka meg aki azt mondja hogy két évig várni kellene valószínűleg nem került ilyen szituációba.Nem hiába 6 hónapos kórtól lehet beadni ha szükséges.
2012. aug. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
49%

Ha nem tudjátok összébb venni a nadrágszíjat,hogy ne kelljen elszakadnod arra a pár órára a lányodtól,akkor a muszáj nagy úr!!

Mindenki jó anya akar lenni,de nem mindenkinek sikerül- mennyivel jobb anya az,aki otthon van a gyermekével,de nem csinál semmit vele,nem szeretgeti?- ezek nem is anyák,nem tudom miért is szültek.

2012. aug. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
67%

Mi kisfiunk 16 hónaposan megy most szeptembertől,nem hinném,hogy ettől,rossz anya lennék,

ez van muszáj,nem attól lesz valaki jó anya,hogy 3 évig otthon marad a gyerekkel,aki ezért elítél az azt sem érdemli,hogy foglalkozz vele.

2012. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
39%
71%os attól semmi baja nem lesz a gyereknek ha beadják bölcsibe,semmivel nem lesz boldogabb vagy kiegyensúlyozottabb a gyerek ha anyjával van 3 évig,én ha tehetném sem maradnék max 2 éves korig itthon vele,kell neki a társaság.
2012. aug. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!