Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ettől a döntéstől...

Szerintetek ettől a döntéstől "rossz anya" lennék?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a lányom és sajnos úgy alakult hogy mennem kéne dolgozni szeptembertől. Sajnos az anyagi helyzetünk nem úgy alakult mert a férjem ahol dolgozott cégénél leépítések vannak és berakták egy kevésbé jó pozícióba így kevesebbet keres. Tény, hogy nem halunk éhen, de nem is jó ez amostani anyagi helyzet.



szerintetek rossz döntés lenne ha beadnám 1 évesen bölcsibe a lányomat? azt mondják a többi anyák minimum 2 évig várni kéne...


2012. aug. 18. 08:16
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
70%
Nekem más a véleményem sajnálom. Kell neki a társaság, igen olyankor ki kell vinni a játszótérre. Hát akkor itt csak olyanok válaszolhatnak akik nem maradnak vele, további szép napot.
2012. aug. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
Nem arról van szó,de nyugodtan sértődj meg te dolgod,de te rögtön azzal jössz mennyire rossza a gyereknek ha bölcsis lesz attól,mert te nem adtad be,más beadja és nem ezen múlik a gyerek mennyire kiegyensúlyozott mennyire jó a kapcsolat
2012. aug. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
51%

3 éves korig nem nagyon kell neki társaság!! Tehát erre ne fogd 10-es!! 2 éves kora után kezdenek el érdeklődni,ha egyedül vannak,nincs testvér,akkor 3 évesen sem nagyon foglalkoznak más gyerekekkel.Amúgy erre való a játszóház,játszótér!!

Az,ha kifogásból lepasszolnád a gyereket,nem jelenti azt,hogy ettől jobb vagy annál,mint aki otthon van a gyerekével 3 évet és nem foglalkozik vele!!

Nem is értem,akkor miért szülted??


Kedves 11-es! A muszáj néha nagyon nagy úr!! Én sem hagytam itthon a gyerekeimet,bár nem is volt hova mennem dolgozni,amit cseppet sem bántam meg,mert megtanultam bánni a pénzzel! Ennek ellenére,aki úgy érzi,hogy pár órára el kell szakadnia a gyermekétől,mert nem érzi képesnek magát arra,hogy bizonyos dolgokból visszább vegyen,vagy esetleg most elvannak,de télen a fűtést már nem biztos hogy fizetni tudnák normálisan,nem nézem rossz anyának! Szerintem senkinek nem kellene rossz anyának néznie ezért a másikat! Nézzük azokat anyának nem valónak,akik nem foglalkoznak a gyerekeikkel,meg csak úgy,kifogásokkal lepasszolják!!

2012. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
56%

Győződj meg róla, hogy a bölcsi ahova beadod, tényleg jó. Jók a szakápolók, jut elég felnőtt a gyerekekre, biztonságos, stb. És akkor szerintem te is nyugodtabban mész vissza dolgozni.

Szerintem is már hamarabb kell a piciknek a gyerek társaság. Az én fiam még pici, 15 hónapos és nagyon kevés gyerekkel játszik együtt, de megtaláltuk azokat a gyerekeket akikkel igenis szívesen játszik még ha nem is sokáig, 20/30 perc. Sokat tanulnak egymástól, persze sajnos nem csak a jót :( de ez már más kérdés.

2012. aug. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
27%
Azt viszont kikérem magamnak, hogy nem foglalkoztam vele, amíg itthon voltam 3 évig. Egyből jön a támadás, hogy bezzeg aki otthon van és nem foglalkozik vele...!! Olyan is van, nyilván, de általában nem ez a jellemző! Aki viszont 1 évesen bevágja a bölcsibe, általában már nyűg neki a gyerekkel a napi szinten való foglalkozás, és ráfogja, hogy kell neki a társaság. EGy gyereknek 1-2 évesen az ANYJÁra van szüksége, de az ilyenek ezt sosem fogják felfogni.
2012. aug. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
22%
Akinek nem inge ne vegye magára.Kedves utolsó,nem mindenki engedheti meg magának hogy otthon maradjon annyi ideig......
2012. aug. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
59%
Természetesen! Ha muszájból kell dolgozni menni, mert nincs mit enni, az más! De ha lejjebb kell adni az életszínvonalból csak, és emiatt beadni bölcsibe, akkor nem éri meg! De ez az én véleményem! Kizárólag az háborít fel, ha arra fogják, hogy kell neki a társaság. Ez esetekben nem a babának kell, hanem az anyukának! De ezt nem a kérdezőre értem, hanem a többi válaszadóra!
2012. aug. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

A kicsit szűkösebb élettel még nem is lenne gond. Sajnos az építkezés rengeteg pénzt elvisz és úgy tűnik még bő fél év mire készen lenne a lakás. Rengeteg kiadásunk van pedig már mindenről lemondtunk szinte, a kocsit nem használjuk hogy ne kelljen tankolni stb. Gyerekemen meg nem tudok spórolni, nem kérte hogy megszülessen ő mindent megkap amit eddig is.



Sajnos nem gondoltam hogy így alakul mert akkor nem vagunk bele a lakás felújításba se igy most az se vinné a pénzt...


Még egyenlőre nem döntöttem nagyon nem szeretném beadni még, nem azért szültem hogy más legyen vele egész nap :(

2012. aug. 18. 09:46
 19/32 anonim ***** válasza:

Ha anyagilag muszáj lenne én is a bölcsit és a munkát választanám, egyébként az én fiam 2 évesen megy bölcsibe (októbertől).

Azt is vedd számításba, hogy mennyivel fogsz többet keresni mind a gyed-ed ? + Számold hozzá a gondozási díjat a bölcsibe!

2012. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
52%
Nincs valami más megoldás? Valami hobbi, amiből pénzt lehet csinálni. Gondolok itt varrás, kézműveskedés. Megpróbálhatnád eladni vaterán, stb. Vagy ha jól beszélsz egy nyelvet esetleg korrepetálást/tanítást vállalhatnál.
2012. aug. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!