Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért zavar másokat, ha...

Miért zavar másokat, ha valaki megvesz olyat a gyerekének, ami nem létszükséglet?

Figyelt kérdés

Ha valaki vesz mondjuk elektromos hintát, pihenőszéket, akár légzésfigyelőt stb. sokan jönnek azzal,hogy ezek felesleges luxus dolgok!

Igen, lehet, de ha valaki meg tudja venni, miért ne tegye.

Erre mondta nekem a nagymamám,hogy persze ők is felnőttek a szántó szélén egy plédre kirakva egy kukorica csutkával, ami játékul szolgált, de ha megtehetem,hogy jobbat adok a gyerekemnek, akkor miért baj ez?


2012. aug. 29. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem baj. Ne törődj másokkal, lehet, hogy irigyek, de lehet hogy csak így akarnak beszélgetést kezdeményezni, az is lehet, hogy tényleg a jó szándék vezérli őket, hogy ne kövesd el azokat a hibákat amiket ők elkövettek (felesleges dolgok halmaza a lakásban). Nem tudhatod, de ami biztos, hogy ezen nehogy bosszankodjál, nem ér annyit. Egyik füleden be a másikon ki, közben meg mosolyogsz. Ennyi :) Én legalább is ezt csináltam az első gyereknél (akinek szinte mindent megvettünk a szartól a repülőig ahogy egy kedves ismerősöm fogalmazott) aztán a 2.-nál aki ugyan olyan nemű már gondban vagyok, hogy mit kapjon :)
2012. aug. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor még más világ volt.Nem szabad ilyennel foglalkozni,vedd meg neki nyugodtan,amit ugy gondolsz hogy jól jöhet.Ha meg tényleg felesleges akkor vagy kölcsönadod valami másik babás barátnődnek vagy eladod.

Én is vennék elektromos hintát,csak én nem engedhetem meg magamnak, és ilyen bölcsőhinta félét fogok venni.De vettem légzésfigyelőt is,bár mindenki mondta hogy felesleges.Meg hogy a pihenőszék is felesleges meg a bébiőr is stb. Nekem nem azok ezért megvettem.Nem érdekel más véleménye.Nem mondtam én hogy Ő vegye meg.:)

2012. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha más anyukával beszélgetek én is el szoktam mondani, hogy mik azok a dolgok, amik nekünk feleslegesek voltak.De mindenki azt vesz amit akar:)

Ha látod, hogy irigységből mondják,akkor ne is foglalkozz velük:)

Mondjuk az tény, hogy nem jó minden "kütyüvel" elhalmozni a gyereket, de ez inkább már a nevelési elv "témakörbe" tartozik nálam:)

A te pénzeden azt veszel meg amit jólesik:)

2012. aug. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Irigykedni soha nem szoktam, itt vagy ismerősöknek elmondom a véleményemet.

Ismerősöknek szoktam akkor mondani hogy megvetted a fölösleges sok xart, legyen az bármi, ha utána meg nekem sír hogy nincs pénzük.

Meg azért a fölösleges és fölösleges közt is van különbség.

Szóval én pl fölöslegesnek tartom,tartottam a légzésfigyelőt, bébi őrt, de ezek olyan dolgok hogy nem luxus és végül is hasznosak is bizonyára, én nem tartottam rá igényt.Ha valaki nagyobb biztonságba érzi magát attól hogy megveszi és használja, hát tegye.


De pl attól a hajam tud égnek állni amikor megveszik az elektromos kisautót amiben a gyerek ül bambán, (olyat még nem láttam aki élvezi) és akkor úgy mennek el minden áldott nap "sétálni".

2012. aug. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ava87 ***** válasza:
Szerintem a felesleges dolgoknak is két kategóriája van. Az egyik az, ami miatt főleg az irigykedők tesznek megjegyzéseket. Ezek azok, amik ugyan nem szükségesek, de ha már megveszi valaki, akkor használja, vagy a gyerek játszik vele, mert jó. A másik az, ami úgy felesleges, hogy tényleg nem érdemes érte pénzt kiadni, mert megveszed, de maximum kipróbálod, aztán megy a szekrény tetejére. Ha erre mondja valaki, hogy tapasztalatból tudja, hogy fölösleges, abban én nem látok semmi negatívumot, nyilván jószándékból mondja, hogy ne vedd meg, mert nem jó semmire. Nálunk ilyen volt a bébiétel melegítő, ami jó drága volt, de ehhez képest órák alatt sem melegítette fel a (nem hűtőben tartott, bontatlan) bébiételt. Na erre én is mondtam sokaknak, hogy ne vegyék meg, mert nem ér semmit. De persze nem áll szándékomban megszabni senkinek sem, hogy mit vegyen, nekem is mondták, hogy ezt vagy azt ne vegyem meg, mert nem fogjuk kihasználni, én csakazértis megvettem, aztán tényleg felesleges volt, úgyhogy elajándékoztam.
2012. aug. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!