Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Van aki szokott...

Anyukák! Van aki szokott itthon gyerekek mellett dolgozni, sütni pl eladásra, ilyesmit?

Figyelt kérdés
2012. szept. 9. 17:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem én viszem Őket, hanem a férjem, Én csak menetkészre készítem Őket. Du én megyek értük, kisfiam kendőben, 22 hós kislányom gyalogol (1.5 km az ovi).

Nálunk jó alvók a gyerekek, meg azt is tudják, ha felkelnek és nem vagyok ott, akkor a kertben vagyok - lehet rájuk számítani, tudják és betartják a szabályokat.

Hát, én meg a netes aukciókra nem tudom rávenni magam, pedig én is adhatnék el dolgokat, nincs hozzá türelmem (ami végképp nem kellett, és foglalta a helyet azt ingyen odaadtam - pl a Nők Lapján keresztül az ikerbabakocsinkat.

Sütni szeretek - a gyerekek miatt legalább 3 naponta kell is - de nem vagyok olyan ügyes, mint Te. Asszem egy másik kérdés kapcsán tettél fel képeket a tortáidról, szupik nagyon!

2012. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Igen, egyszer rákérdeztem hogy érdemes e ezzel foglalkoznom. Azóta már sokkal több van.

Melyik megyében laktok? Mi Somogyban.

2012. szept. 11. 13:12
 13/17 anonim ***** válasza:
Pest megye, 3000 fős nagyközség
2012. szept. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mi itt még 500-as nem vagyunk. :-)

Mint mindennek, ennek is megvan az előnye, hátránya. Az a jó, hogy itt van közel a Balaton, meg a Kis-Balaton, ahhoz mi vagyunk a legközelebb. Természetvédelmi területen vagyunk, ---nincs szúnyogírtás. :-(

Csak autóval lehet mozogni, egy-két busz jön, meg még kevesebb vonat. Ovi-iskola már nincs (régebben volt, de kevés volt a gyerek, bezárták), szomszéd faluba járnak a gyerekek. Busz viszi reggel őket, de lányomat még féltettem eddig feltenni a buszra sok általános iskolás közé, de délután azzal fog haza járni, már egy hete azt hallgatom (második napjától az oviban) hogy majd busszal jön haza. Így csak a megállóhoz kell kisétálnom érte. Fiúkkal még babakocsizok elég sokat, mert azért balesetveszélyes a 3mal, főleg ha alányom bicajjal van.

Meg hát a fiúk ugye már nagyon "önállóak" ami az akaratot illeti. :-)

2012. szept. 11. 13:23
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi is "védett" területen lakunk (Gödöllői Tájvédelmi Körzet). A közlekedés itt is elég vacak, én nem vezetek, így csak akkor jutunk el valahová, ha a férjem is tud jönni, együtt megyünk. Mondjuk táv. busszal kell megoldanom a néptáncot (ikerlányok járnak), ritmikus sportgimnasztikát (3.5 éves lányom jár), mert Gödöllőn van, tőlünk 15 km - re. De mindenmást kocdival intézünk (nagybevásárlás, ügyintézések). Én boltba nem járok, nincs szükségem napi szinten semmire, ami mégis kell meghozza a férjem. Nem zarándokolok el gyalog a gyerekekkel 2 km - t semmiért sem.

Barátnők nincsenek, ismerősök is kevesen, öreg már ez a település, aki fiatal, az meg c jobbára. Jólenne néha dumálni, összejárni kicsit valakivel

2012. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Igen,kár hogy messze lakunk. :-( Ez a kis falu is elég öreg, bár most született pár baba az elmúlt 4 évben, és jelenleg 1 kismama van, a hugom. Első baba lesz, szentestére van kiírva. :-) Szóval nagynéni leszek!!

Beteg lett a lányom. :-( Éjjel nem sokat aludtunk, sokszor nyekergett, délelőtt hányt is, fájt a hasa, kicsit sápadt, de a kedve nem volt rossz. Délben 37,2-t mértem neki, lefektettem, adtam neki gyógyszert hogy nyugodtan aludjon. Kicsit dugul az orra, de tüsszög és jön a váladék, úgyhogy ez jó. Szerintem a héten semmiképp nem megy oviba, holnap doki. Remélem kapok időpontot neki.

2012. szept. 12. 13:25
 17/17 A kérdező kommentje:

Tök jó hogy van hova és mire hordani a lányokat. Az enyémnek is jó lenne valami táncos dolog, imádja (a fiúk is amúgy, még talán muzikálisabbak mint a Lizi, úgy tudják rázni a popsijukat. :-)

Itt az oviban is csak középsőtől lehet vinni szakkörre a gyerekeket, kiscsoportban semmi sincs.

Nálunk közel van a bolt, igazából nincs is távolság a faluban nagyon, ráadásul anyu a boltos (nem az övé a bolt, alkalmazott), így nagyizunk is kicsit ilyenkor. Ha rossz az idő, vagy nagyon kell, megoldom hogy nem megyek, de a férjem még sokszor úgy is fele cuccot képes lehagyni, ha listát írok. :-)

2012. szept. 12. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!