Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Orrszívás - ártalmas lehet?

Orrszívás - ártalmas lehet?

Figyelt kérdés
2 éves kisfiam pár napja kicsit beteges, rengeteg orrváladéka van, úgyhogy elég sűrűn le kell szívnom az orrát, viszont azt olvastam, hogy a gyakori orrszívástól jobban termelődik a váladék...ez valóban így van? Muszáj leszívni az orrát, mert kb. megfulladna, ha nem csinálnám...az orrfújást is gyakoroljuk már, de az sajnos nem elég.
2012. szept. 16. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van így! A váladékot le kell szívni.Te is sokszor fújsz orrot ha náthás vagy. Ha bent marad a váladék,abból lesz a jó kis arcüreggyuszi és fülgyuszi. Használj orrspray-t és szívd neki amennyiszer csak kell.
2012. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is az elsővel értek egyet maximálisan!Ez butaság!Ha nem szívod le neki (mivel magától kifújni még nem tudja),akkor jön egy jó kis fülgyulladás,arcüreggyulladás...és társai.Használjatok tengervizes orrspray-t (Pl. Sterimar Baby),az fellazítja a váladékot és gyönyörűen le lehet szívni neki.
2012. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha van benne sok váladék akkor szívni kell, nincs mese. Azonban a feleslegesen gyakori orrszívás valóban nem jó. Jól olvastad, ingerli a nyálkahártyát, és védekezésképpen váladékot termel.

Adj a kicsinek napi 3-5 alkalommal orrcseppet, mely lelohasztja a nyálkahártyát és hígítja a váladékot. Egyrészt kap levegőt, másrészt magától is ürül majd az orra, csak törölgetni kell, és kevesebbet szívni.

Az is nagyon fontos, ha szívod azt alaposan tedd, ne sajnáld a kisfiad, az Ő érdeke. Ha alaposan leszívod egy-egy alkalommal, ritkábban lesz szükség rá.


Egy gyerekápoló

2012. szept. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. szept. 16. 21:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem termelődik több, folyamatosan ürül, és ez a jó. Semmi szükség egy jó kis fülgyulladásra. Nekem volt 12 évesen, hát a fülfelszúrás már maga volt a megváltás. A fiam két éves, tavaly rengeteget küszködtünk a fülével, és egyszer be is gyulladt neki. Sokat jártam vele fül-orr-gégészhez, az orvostól tudom, amit mondok. Ki kell üríteni a váladékot, mert az arcüreget, vagy a fülkürtöt betegíti meg.
2012. szept. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!