Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bébikomp tényleg ennyire...

A bébikomp tényleg ennyire ártalmas?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak van, még huszonévvel ezelőtt én is "azon nőttem fel", tesóim is, sok ismerősöm is használja a babának. Én nem hiszek ebbe a húúú de mennyire káros dologba és mekkora szaranya vagy mert tönkre teszed ezzel a gyereked.
2012. szept. 11. 15:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én csupa rosszat olvastam róla, még akkor sem kockáztattam meg, ha csak az 1% igazság van benne. Egyébként a védőnőnk sem javasolta.
2012. szept. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk sem volt belőle semmi probléma. Azért ilyen "ártalmas",hogy helyette a drágább járássegítőt vedd. Ami legalább olyan ártalmas lehet.
2012. szept. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%
Én tőled hallottam először, hogy az ártalmas. Unokaöcsémnek is volt, úgy fut, mint a nyúl. Na meg biciklizik is. Mitől lenne ez ártalmas? Tényleg érdekel, mert erről én még nem tudtam.
2012. szept. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%

nekünk azt mondták, hogy semmi nem kell, majd feláll magától, ha eljön az ideje, annál erősebb lesz a gerince a mászástól, valamint nem terheled feleslegesen a lábait, csipőjét, gerincét, ha "álltatod".

Nem tudom, hogy más védőnő, szakember erre mit mond.

Kérdező: a tietekkel beszéltél már erről?

2012. szept. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

A 2-es válaszolónak igaza lehet szerintem is.

Nekem is volt kompom, semmi bajom. Vettünk a Kisfiunknak is, majd meglátjuk.

2012. szept. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A komp nem arra jó, hogy a szülő belerakja a gyerekét, aztán jóideig nem is kell vele foglalkozni? Eltotyorog benne, ahelyett, hogy anyuka leülne mellé és foglalkozna vele?

Vagy mire jó?

2012. szept. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Én is így gondolom, hogy általában erre használják.


[link]

2012. szept. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Én meg abban hiszek, hogy az a rengeteg gyógypedagógus és gyógytornász nem pénzért vette a diplomáját és nem óhajtok okosabb lenni tőlük. Nyilván nem minden gyerek lesz gerincferdüléses stb tőle, de én nem kockáztatom meg, hogy az enyém az legyen. A bébikompot a mozgássérült gyerekek járástanitásához javasolják egyedül, egészséges gyereknek semmi szüksége rá.


"A gyereket, amíg nem áll, addig egyáltalán nem jó bele tenni, mert a későbbiekben gerincferdülést okozhat a hát túl korai terhelése. Ha már áll, és lépeget a bútoroknál, akkor az a célunk, hogy a gyerek minél hamarabb önállóan közlekedjen. A komppal tud menni egyedül, de nem önállóan. Illetve tipikus, hogy a gyerekek a kompban lábujjhegyeznek, ami a későbbiekben a kóros tartás rögzüléséhez és lábujjhegyező járáshoz vezethet." Szőke Melinda gyógypedagógus


Nyilván az sem véletlen, hogy ekkora egyetértésben vannak a védőnők, gyerekorvosok, gyógypedagógusok és gyógytornászok... Pedig ez a nagy egyetértés elég ritka... Az meg hogy huszon-harminc évvel ezelőtt mi volt... anyám textilpelenkával pelenkázott és szerinte 8 hónaposan szobatiszta voltam - addig ültem a bilin az etetőszékben, amig nem produkáltam. Na, én eldobhatót használok és kivártam, amig a gyerekem szólt és vissza tudta tartani. Nagyanyámnak nem volt fiatal korában mosógépe, kézzel mosott - mégsem mondta anyámnak, h "minek az automata gép, neked se lett bajod, hogy kézzel mostam a pelenkádat". Szóval, annyit szeretnék csak kinyögni, h előre tekintsünk már és ne hátra!

Ami meg komp-járássegitő különbségét illeti: a kompba tett gyerek még nem tud állni, járni, csak belekényszeritik a helyzetbe, mig a járássegitőt csak a már járni tudó gyerek tudja használni - és ha nem azt, akkor a műanyag kisszéket fogja tologatni (mondjuk ilyen értelemben tényleg tűnhet pénzkidobásnak)

Bocs, h hosszú voltam, csak mindig feldühit az az "érv", h "én is felnőttem, mégsincs semmi bajom". És ha neked nem is, de a gyerekednek lesz??? Mert pont beleesik abba a csoportba?

2012. szept. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

2-es, én is veled értek egyet egyébként.


Utolsó, gerincferdülése, bármi baja a gyereknek sztem akkor is lehet, ha egyáltalán nem kompozik.


A fiam egyébként már áll, így nyugodtan merem beletenni. Az már megint más téma, h az anyuka miért teszi bele a gyereket. Én speciel azért, mert ha olyan dolgom van pl a konyhában, nem szívesen hagyom a padlón, mi van ha véletlenül hanyatt esik, vagy épp mászás közben beveri a fejét? Így nyugodtabban tudok elmosogatni, vagy épp ebédelni.


Na és pl a kenguru miért ártalmas? Ellenben azzal a kötögetős mei tai izével. Az nem árt a baba gerincének? A kengururól is csak azért találták ki ezt a baromságot, mert a mei tai a legújabb hordozós dolog, és inkább azt vegyék mint a 100 éve ismert kengurut. Pedig lássuk be, mind a kettőbe ül a gyerek, mind a kettő megtartja a gerincét, nem értem mi itt a probléma (ezzel is)?

2012. szept. 11. 20:36
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
A meitaiban, kendőben nem ül a gyerek! A kenguruban igen, mert csak az ágyékára(néhány példánynak kicsit szélesebben) helyezi a súlyt, valamint nem "öleli" az anyag, tehát a gerince viseli a súlyt. A meitaban, kendőben a baba térdhajlattól térdhajlatig alátámasztott lábakkal helyezkedik el, a térde magasabban van a fenekénél, tehát sokszorosára oszlik el a súlya, valamint a kendőben éppa zért fontos a sávonkénti meghúzás mert ezzel "emeled", csigolyáról csigolyára megtámasztod, nem "csúsznak össze" a csigolyák.
2012. szept. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!