Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 20 éves leszek és már több,...

20 éves leszek és már több, mint 1 éve állandóan az jár a fejembe, hogy gyereket szeretnék!?

Figyelt kérdés

Mindig is imádtam a gyerekeket, és korán szeretnék anya lenni. ha tehetném már most teherbe esnék,de még csak most fejezem be a kereskedelmi ügyintézős szakmát! Mit tegyek, hogy ne rágódjak ezen állandóan? Hogy verjem ki a fejemből? mert szívem szerint vállalnék gyereket, de az agyam nem engedi, mivel felelőtlenség lenne..

az a legrosszabb, körülöttem ebben az elmúlt évben mindenki vagy szült vagy épp teherbe esett.. :S mit csináljak,hogy ne gondoljak állandóan a gyerekvállalásra?? :S



2012. szept. 16. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Van állandó keresetem?

Gondos férj a gyerekem apja?

Biztos lakhatás van a fejünk felett?

Meg tudok adni a gyereknek azt amit kell?


Ezek legyenek a fejedben, és látod nem is egyszerű gyereket vállalni

Nem olyan rózsás felnevelni egy gyereket, egészen más a valóságban mint a filmeken

20/F

2012. szept. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Brilliant válasza:
52%

gondold végig, hogy mivel jár! Látogasd meg az ismerős anyákat, akiket irigyelsz, és vegyél részt a mindennapjaikban, hallgasd meg őket, milyen a a mindennapjuk, miből tudnak megélni, mennyire leterheltek.

Miért vágysz a babára ennyire Van valami az életedben, amihez a megoldást tőle várod? Mi az?

El tudnád tartani? Van rutinod abban, hogy MAGADAT eltartsd, és van annyi kereseted, hogy emellett egy másik embert is eltarts, annyi erőd, hogy ellásd őt?

37N

2012. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

amiket az imént felsoroltál,ezekre gondolok mikor eszembe jut a terhesség! de nem sokat segít, mert olyankor olyanra gondolok, ha más megtudta csinálni én mért ne?? de nem vagyok felelőtlen tehát még nem vállalok gyereket.. csak rossz ezzel kelni, ezzel feküdni..


bár nincs férjem, de van egy párom akivel 4 éve vagyunk együtt, már gyakorlatilag együtt lakunk a szüleimnél. jövőre szeretnénk összeköltözni! Én szeptembertől dolgozni szeretnék, de a párom még tanulni fog.. szóval csak 5-6 év múlva tudnánk vállalni gyereket( mivel 1 keresetből nem tudnánk eltartani), de én addigra megőrülök.. :S

2012. szept. 16. 23:01
 4/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy tudom mivel jár egy baba, mivel van egy húgom és gyakorlatilag én vagyok a második anyukája! és még így is vágyok a gyerkőcre, tudom milyen megterhelő. éjjel-nappal vele lenni, etetni,büfiztetni,pelenkázni,öltöztetni,fürdetni..a nap 24órájába ráfigyelni..stbstb. de még ennek ellenére is vágyok egy sajátra! :S
2012. szept. 16. 23:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem 16 évesen volt ilyen vágyam aztán elmúlt,majd 20 évesen teherbe estem a barátomtól akivel egy éve voltunk együtt,2.os főiskolások voltunk akkor.

Megtartottuk párom dolgozott mellette,én tanultam a baba mellett,már a vőlegényem dolgozik,fiunk lassan 1,5 éves bölcsi amit imád,júniusban államvizsgázom,mellette csinálunk egy vállalkozást,van lakásunk van autónk, én gyakorlaton vagyok.

Sokan mondták mielőtt megszületett,hogy felelőtlenek vagyunk,meg túl fiatalok,és biztos rossz szülők leszünk.

Nem szabad mással foglalkozni,sem azzal ami a mai társadalmi elvárás,ha van valamennyi keresetetek van hol lakni legyen az albérlet,saját lakás,és tényleg nagyon szeretitek egymást,szerintem nincs akadálya.

Sokan nem fogják fel,hogy ha 30-35 éves korukig várnak az elsővel sem biztos szinte egyátalán nem biztos hogy akkor jobban állnak majd,vagy jobb szülők lesznek vagy együtt maradnak ez nem kor függő,de az biztos hogy 35 év után nagyon kockázatos az elsőt szülni.

Gondold át a pároddal,és ha szeretnétek akkor dolgozzatok rajta.

2012. szept. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

még annyit hogy más az ha kész tények elé vagy állítva és döntened kell,nekem 20 évesen még nem volt minden vágyam egy baba,de hát ha védekezés mellett is megfogant akkor nagyon meg akart születni,akkor nem úgy gondolkodsz vajon akkor hány Nike cipőt vehetek majd neki,és ha nem vehetek elvetetem,hanem úgy,hogy képesek leszünk felnevelni,nem fog hiányt szenvedni semmiben,és ha tudjuk hogy képesek leszünk,és mindene meg lesz és jó minőségű cuccai lesznek csak nem 40ezerért hanem max 1ezerét akkor az ember bevállalja

bár nem volt könnyű az elején,nem tudom mi lenne velünk a kisfiunk nélkül,hiába szerettem 2-3 naponta bulizni a többiekkel érte lemondtam róla és csak havi 3-4 alkalommal megyek max akkor sem hajnalig,vagy nagyon szerettem a szabadságot,és az első időszak ezért volt nekem nehéz,hiányzott a kötetlenség,de most már hogy nagyobb részben visszakaptam,mert vihetem akár hova, remélem érted mire gondolok,nekem pl egy 2. baba a vágyam,de az agyam tudja hogy várnom kell vele legalább 1 évet még még végzem a sulival,mert hiába dolgozom mellette utána azért jobban fogok keresni,és 2 babánál már az ember jobban átgondolja a dolgokat

2012. szept. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*max10ezerért
2012. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan ez van velem is. Én is 20 vagyok,azzal a különbséggel,hogy én már befejeztem a csecsemőgondozó szakot,és most mentem át középiskolai tanárnank az egyetemen. van még mindig 3ÉVEM! 2éve dolgozom,párom is,most veszünk egy autót,és utána szeretnénk majd összeházasodni. Én azt vettem észre,hogy amióta elköltöztünk külön a szülöktől,azóta a munkán jár az eszem,a kikapcsolódáson,az otthoni dolgokon. Jobban át látom,hogy nekünk még nem kell gyerek,mert nincs rá keret!
2012. szept. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!