Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beadjam így bölcsibe, vagy ne?

Beadjam így bölcsibe, vagy ne?

Figyelt kérdés

21 hónaposom beadjam bölcsibe, ha most született kistestvére? Elég nehéz így. Mit gondoltom a bölcsiről, megérné beadni? Nekem hiányozna nagyon, és a szívem szakad meg, hogy "el kell válnunk" ennyi időre nap mint nap...

Szerintetek korai még, várjak 2,5 éves koráig? Úgy tudom, a kisgyereknek ilyen pici korban még az anyjával a legjobb. Mit gondoltok erről Egyébként sokat van a mamival mostanában főleg, és jól megvan nélkülem.


2012. szept. 17. 21:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

23 hónapos volt a lányom, amikor született a kicsi. Egy évet együtt voltunk hármasban, utána ment oviba, de egy évig még akkor is csak fél napos volt. Bőven elég volt.


Mondjuk fel se vették volna bölcsibe a kistesó miatt, de nekem eszembe se jutott beadni...

2012. szept. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
én se adnám be, ha úgyis otthon lennék a kicsivel is...
2012. szept. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Eszembe se jutna beadni.

Nálunk is kb ennyi a korkülönbség, de fel sem merült bennem a bölcsi gondolata sem.

Sőt, konkrétan rosszul vagyok attól, ha egy anya beadja a nagyobbat bölcsibe, mert hogy nehéz neki a picibabával. Akkor minek vállal kis korkülönbséget?

2012. szept. 17. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nekem e jutott eszembe magamtól... De a környezetemben kivétel nélkül mindenki azzal traktál, mikor adom már bölcsibe, meg hogy neki jobb ott, mint velem. : Elbizonytalanodtam emiatt.
2012. szept. 17. 21:37
 5/18 anonim ***** válasza:
miért akarod egyáltalán bölcsibe adni?otthon még a helye,meg te is otthon leszel
2012. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Ha lett volna lehetőségem sem jutott volna eszembe, hogy bölcsibe adjam. Nekem is 21 hónap van a gyerekek között, ráadásul ikrek a kicsik. Nagyon nem jó szerintem most "elpaterolni" a nagyont. Ha elvan jól a mamával, ő szívesen vigyáz rá, és neked pihi kell, legyen inkább vele. Amúgy az hogy vele jól elvan, nem azt jelenti, hogy idegenekkel is.

Én a bölcsit mindig is csak egy szükséges dolognak tartottam, és tartom is, ha valaki visszamegy dolgozni, akkor kell, de egyéb esetben a gyereknek jobb az anyukája mellett. Még a kiscsoport is jó fél naposan is, ahogy az egyik válaszoló írta.

2012. szept. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ne bizonytalanodj el, te vagy az anyja, te tudod mi a jó neki. Ha úgy gondoltad otthon marad veled, akkor tarts ki mellette, mások miatt meg főleg ne add bölcsibe.

"ikres"

Ja, ha be is adod, neked attól nem lesz könnyebb, ha ezt az érvet is esetleg felhozzák az okosok. El kell vinni, haza kell hozni, alig van idő itthon.

2012. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Nem adnám be, illetve nem adtam be. Én 9 hónapot voltam otthon a kettővel, illetve még most is, mert 5 nap ovi után a 3. hetet tölti itthon, és nincsenek illúzióim, hogy a tél közeledtével ez majd jobb lesz. Szerintem tartsd otthon, ha te is otthon vagy. Tudom, hogy neked nehéz, de ha beadod, akkor a gyerekednek lesz az.
2012. szept. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kisfiam most kezdte az ovit. 3év8hósan. Még tavaly sem állt szándékomban még oviba sem íratni. Ő sem volt rá érett.

Van egy kistestvére, most 1,5 éves. Eszembe nem jut bölcsibe adni.

Nemsokára születik a 3. babánk. És amikor megszületik, úgy tervezem, hogy a nagy sem fog oviba járni 1 hónapig, mert nem szeretném, ha lelkileg megviselné.

Szóval kicsi is a gyereked és a testvér születésénél beadni szerintem a legnagyobb butaság. Nekem soha, senki nem mondta, hogy bármelyik gyereket is adjam ide vagy oda. Nem is értem, hogy ismerősök hogy veszik a bátorságot, hogy ilyenekre buzdítsanak. Hacsak nem folyton panaszkodsz. Ezt csak te tudhatod.

2012. szept. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Utolsó, hogy panaszkodtam volna, már hónapokkal, hetekkel a kicsi születése előtt ez volt az egyik témájuk. A szomszédok, a régi szomszédok, a rokonok, meg egy két ismerős... Köszönöm a válaszokat! Nem fogom bölcsibe adni, bár a környezetemből az anyukák többsége a munka vagy kistesó miatt bölcsibe adta a gyerekét, itt ez nagy divat, úgy látom. Ők úgysem fogják megérteni a döntésem okát, mindegy, örülök, hogy itt kivétel nélkül mindenki velem ért egyet.
2012. szept. 17. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!