Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Beadjam így bölcsibe, vagy ne?

Beadjam így bölcsibe, vagy ne?

Figyelt kérdés

21 hónaposom beadjam bölcsibe, ha most született kistestvére? Elég nehéz így. Mit gondoltom a bölcsiről, megérné beadni? Nekem hiányozna nagyon, és a szívem szakad meg, hogy "el kell válnunk" ennyi időre nap mint nap...

Szerintetek korai még, várjak 2,5 éves koráig? Úgy tudom, a kisgyereknek ilyen pici korban még az anyjával a legjobb. Mit gondoltok erről Egyébként sokat van a mamival mostanában főleg, és jól megvan nélkülem.


2012. szept. 17. 21:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

hát államiba eleve nem lehet ha otthon vagy tesóval, a dolgozó szülőknek van a bölcsi, nem egy játszóház ahol minden olyan szupi... konkrétan 2 héten keresztül hallgattam 10 gyerek sírását mert anyahiányuk volt 10órai után az ebédig mert már fáradtak voltak és nyűgösek és különben is, rossz volt nekik, hogy ott volt valakinek az anyukája nekik meg nem...

én amúgy nem tudom megérteni, hogy miért szül még egy gyereket az akinek sok a kettő és első dolga lepasszolni a nagyot. azt sem értem meg mikor a kicsi megszületik, hogy a nagyival van sokat a nagy.

pont ő a sérülékeny, hisz ő már érti, felfogja, hogy anya most nem törődik vele, púp a hátán :(

miközben ha a nagyi a picit fürdetné meg vagy dajkálná el az pont olyan segítség lenne...

na mindegy, nem akarok senkit megbántani, túl sok pszichológiát tanultam aztán lehet az agyamra ment :)

2012. szept. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerintem elsősorban a gyerekeidnek akarj megfelelni, ne az ismerőseidnek. Felénk is szokás egyébként ez, hogy ha megjön a kistesó, akit feltétlenül kis korkülönbséggel kell bevállalni, akkor a nagyot rögtön elpaterolják bölcsibe, hogy ne lábatlankodjon otthon. Aztán persze csodálkoznak, hogy miért lesz a nagy féltékeny a kisbabára.

Én nagyon gáznak tartom ezt a szokást. Tőlem is kérdezték már, hogy mikor megy bölcsibe a kisfiam, pedig még csak 7 hónapos. De én simán megmondom, hogy ha rajtam múlik soha, sőt, oviba is csak akkor fog menni, ha muszáj lesz. (nagyon ki vagyok akadva attól is, hogy kötelező lesz az ovi 3 éves kortól...)

2012. szept. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
A kisfiam novemberben lesz 3 éves a kis tesója 4hónapos engem is örökké azzal zaklatnak mikor megy már oviba a nagy meg stb én is úgy vagyok úgyis itthon vagyok akkor minek menjen oviba majd megy jövőre meg még elég kicsi a kis tesó nem akarom a hideg télben kora reggel meg délután hurcolni úgy hogy maradunk itthon hárman.
2012. szept. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%
ne a te szívszakadásoddal foglalkozz,azt nézd h milyen típus a gyerek? szereti a társaságot? barátkozós? ha igen,menjen csak javára válhat.
2012. szept. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
38%

"Nem fogom bölcsibe adni, bár a környezetemből az anyukák többsége a munka vagy kistesó miatt bölcsibe adta a gyerekét, itt ez nagy divat, úgy látom."


Ne haragudj kérdező, de ezzel a gyomromba léptél, az én fiam is 2 évesen fog bölcsibe menni, mert vissza kell mennem dolgozni. Szeretnénk kistestvért, de sajnos elvetéltem, mivel a GYES-ből és a párom fizujáól éhen halnánk, így sajnos KELL-ből és nem divatból megyek vissza dolgozni. Szerintem nagyon ne vegyük egy kalap alá a kistesóval otthon maradó anyukát aki bölcsibe adja, vagy akarja adni a gyerekét és a munkában dolgozó anyát. Amúgy csakhogy a kérdésedre is válaszoljak, nem adnám be bölcsibe. Viszont, próbálkozz valami baba-mama klubbal, játszóházzal, családi napközivel pár órára csakhogy legyen gyerekek között is, aztán ha nem tetszik neki, vagy esetleg elkezd féltékenykedni, akkor hagyjátok abba.

2012. szept. 18. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Én akkor mentem vissza dolgozni, amikor kb ilyen idős volt a fiam, és ment bölcsibe. De ha akkor babát vártam volna, akkor nem ment volna. (Nem is vették volna fel.)

Megkérdezhetem merre laksz, ahol ez a szokás? Ott ilyen sok bölcsishely van?


Amúgy mi nagyon szerettük a bölcsit, jó döntés volt, és én csak részmunkaidős voltam, úgyhogy a délutánokat együtt töltöttük.

2012. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

14-es, egy ilyen pici gyerek még nem igényli a gyerektársaságot, még nem barátkozik, a bölcsi ebben a korban csak egy szükséges rossz, amit el kell kerülni, ha van rá lehetőség.

15-ös, szerintem mindenki arról az esetről beszélt, hogy elég gáz dolog úgy beadni a gyereket bölcsibe, hogy közben anyuka otthon ül a kistesóval, magyarul lustaságból lepasszolja a gyereket. Ha azért megy bölcsibe a gyerek, mert az anyukának vissza kell mennie dolgozni, az teljesen más dolog.

2012. szept. 18. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ha most született a kis tesó és otthon vagy vele, miért adnád be a "nagyobbikat" bölcsibe. Testvéri szempontból is jó, ha együtt vannak, meg anya-gyerek kapcsolat szempontjából is.

A bölcsi csak arra van szerintem, ha dolgoznod kell és nem tudod megoldani az elhelyezést. Bőven ráér majd 3 évesen rendszeresen társaságba (oviba) menni, addig meg sokat legyetek gyerekek között.

2012. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!