Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy lehet a "nem akarok...

Hogy lehet a "nem akarok oviba menni" hisztit kezelni?

Figyelt kérdés

2 hete kezdtük, de hát csak az első héten volt, múlthéten beteg volt.Az első héten semmi gond nem volt vele.Konkrétan sz@rt rám, el se köszönt, szaladt be a csoport szobába, du meg haza sem akart jönni.

Tegnap már reggel mondta hogy nem akar menni, bent is sírt hogy nem akar.Ma meg egyenesen hisztizett.Már az ovi kapujában lefeküdt ott vergődött, nagy nehezen bevittem őt de ott is csak fetrengett.Mind ezt üvöltve.Mondta a dadus hogy tegnap is viszonylag hamar lenyugodott, ma meg az egyik anyuka 5 perccel később jött ki, és mondta hogy már nem is sír a fiam rohangál, játszik.

Szóval jól érzi magát bent, de valahogy reggel mégis gyötrelem.

Az a baj hogy elég türelmetlen vagyok, és a hisztivel meg nagyon fel tud idegesíteni, főleg nyilvános helyen.Mert itthon rá csukom az ajtót aztán majd lenyugszik, de frászt kapok a megvető szempillantásoktól.

Ráadásul veszélyes is.Ma ahogy fogtam a karját, kihúzta a pulcsiból a kezét és épp hogy eltudtam kapni hogy ne üsse be a fejét a pad szélébe.

Meddig fog ez tartani?Mit csináljak?Hogy kezeljem?


2012. szept. 18. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele.

Mentek, és kész. ha nem tulajdonítasz negy jelentőséget a hisztijének, akkor abbahagyja.

És ne húzd az időt, ahogy mondd, hogy mentek, villámgyors öltözködés, indulás, ott is extra gyors elköszönés. Neki is jobb, ha nem sokáig tart a búcsú.

2012. szept. 18. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt mondtam a vergődésre, hogy nem is baj, úgyis szóltak, hogy csak okos nagy gyerekek menjenek az oviba, így akkor nem megyünk, mert ő még nem okos nagy. Erre csend lett. Mondtam neki, vetkőzz, nem mehetsz oviba, csak ha nagy leszel. Onnantól azért volt a hiszti, hogy de ő menni akar.


A megvető pillantásokkal meg minek törődsz? Az emberek hajlamosak ítélkezni, pedig ilyen velük is megtörtént/het. Tojd le.

2012. szept. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk másfél hónapig ment a műsor. Ráadásul még rosszabb volt úgy bezavarni oviba, hogy otthon voltam a kicsivel. Mert hát elég kellemetlen volt amikor megkérdezte, hogy miért kell oviba menni?? Mert anyának dolga van... Ő is tudta, hogy sántít a dolog valahogy.

Mindenesetre csak elmúlt, zord anyának kell lenni sajnos. Egyébként lehet, hogy segít, ha apa viszi be (meg tudjátok oldani?)

Nálunk is és sok ismerősnél ez volt a megoldás.

2012. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Megpróbálok nem törődni vele.Köszönés amúgy sincs. :( Kb annyi hogy mondom hogy szia, ő meg válaszul: nem szia :)

Nagyon kíváncsi vagyok hogy ma mi lesz, mert amikor este haza értem lelkesen mesélte hogy mi volt az oviban, remélem ez annak a jele hogy újra megbarátkozott vele.

2012. szept. 19. 05:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!