Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nem akarok gyereket?

Miért nem akarok gyereket?

Figyelt kérdés

Furcsán, és kívülállónak érzem magam, amiért nincsenek bennem anyai ösztönök, vágy egy gyerek iránt. Egyszerűen ha meglátok egy hisztiző gyereket, az az első gondolatom, hogy „te jó isten, csak én ne jussak ilyen sorsra, mint ez a szegény anyja”. Pedig az eszemmel nagyon jól tudom, hogy a nők nagy többsége a világ legnagyobb csodájának éli meg az anyaságot.

Ugyanakkor azt sem tudom elképzelni, hogy soha ne legyen gyerekem..Kicsit vágyom arra, hogy vágyjak rá:) Talán ez a legjobb megfogalmazás. Egy-jelenlegi állapotában „hisztimentes”- gyerek sem vált ki belőlem különösebb érzéseket, aranyos, elmosolyodom rajta, de ennyi.

Fog ez változni, vagy nagyon degenerált vagyok?


21/l


2012. szept. 9. 21:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Ez még simán változhat, és vszínűleg fog is.
2012. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
ja degeneralt vagy ja!
2012. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Simán változhat még. Én is így voltam egész majdnem 30 éves koromig, akkor a nagy szerelem és a biológiai órám tik-takja beindította. Más gyerekét ettől függetlenül továbbra is idegesítőnek tudom találni, csak a sajátomtól jön elő az anyatigris énem.
2012. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi idős koromban én is pont így gondoltam és most szinte sóvárgok egy gyerek után...
2012. szept. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
57%
Ennyi idősen fel se tűnt, hogy vannak gyerekek. Ha valamelyik barátnőm szült, magamban egyszerűen hülyének néztem. Aztán rám tört az érzés 29 évesen.
2012. szept. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen kis fiatal lányoknak ez a legnagyobb problémájuk mikor még sehol nem tartanak az életben. Már bocs.

50 millió ilyen kérdés volt már.


Miért nem akarsz gyereket? Egyrészt fiatal vagy, még sokat fog alakulni a gondolkodásod. Másrészt meg honnan tudjuk, hogy miért nem akarsz?

2012. szept. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
67%
Én sem akarok gyereket, ismerkedni viszont igen. Te nem szertnél ismerkedni? Egy régi kérdésnél leírtam hosszabban miért nem szeretnék gyereket, de azthiszem ha belinkelem, az összes lánynak elmegy a kedve a személyiségemtől, pedig annyira nem is vagyok vészes. 22/F
2012. szept. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Egyrészt azért érzem problémának, mert mindenhonnan a gyerekvállalással kapcsolatos infók áradnak az ember felé, akárhogy próbálja elkerülni...Másrészt meg valahol nyilván érzem, hogy nem okés, hogy szinte minden lánynak, minden nőnek ez a nagy álma, engem meg kicsit sem hat meg a gondolat.


UtolsÓ: van barátom. Viszont a kérdésed érdekelne, linkeld be légyszi!

2012. szept. 9. 21:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem az én kérdésem, csak én is válaszoltam rá, de nem mondom meg melyik válasz az enyém. :P

www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-kerdesek__1974326

2012. szept. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs veled semmi baj!Én mindig tudtam ,hogy majd akarok gyereket,de 21 évesen eszembe nem jutott. Meg sem néztem a gyerekeket az utcán. A rokon gyerekeket persze szerettem,de ennyi. 24 voltam,amikor összejöttem a párommal,még akkor sem akartam gyereket. Munkahely,lakás,stb. Mire minden összejött,akkor már vágytunk a babára. 32 voltam,amikor megszületett. De még most sem szoktam idegen gyerekek után fordulni,gügyögni nekik,meg ilyenek.A sajátom más,őt imádom!
2012. szept. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!