Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyes szülőknek ez miért nem...

Egyes szülőknek ez miért nem evidens?

Figyelt kérdés
Levágni a gyerek körmét, naponta fürdetni, rendszeres hajmosás, fogmosás, krémezés, tiszta ruha, stb. Az alapvető higénia. Egyes szülők miért nem figyelnek ilyenekre?

2012. szept. 18. 14:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sem krémezem...ám a többi evidens.A fülpucolásról nem is beszélve.Annyi,de annyi kisgyereket látok piszkos füllel!2gyerekes+38hkm
2012. szept. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
76%

Pár hónapja volt egy olyan kérdés ezen az oldalon, hogy az anyukának a pár hónapos gyereke nem szeretett fürdeni, mert anyuka elmondása szerint, tök ideg már tőle, megteheti, hogy csak minden másnap vagy harmadnap fürdeti? És mi volt a válaszok zömében? Hogy persze! Miért ne? Hisz külföldön is így csinálják. Meg ők még nem koszosak. Jó, nem homokoznak még, de attól még izzadnak, lebüfizik magukat, vagy ha már hozzátáplálás van, szépen össze tudják magukat kenni, pisilnek, kakilnak napi rendszerességgel. A másik, hogy száraz a baba bőre, akkor se fürdessék minden nap. Pedig csak el kéne menni a gyerekorvoshoz, aki írna olyan krémet, amitől nem lenne száraz.

De mi a könnyebb? Hogy inkább nem fürdetjük.

Akkor ezek után én nem is csodálkozom, hogy ennyi gyerek piszkosan szaladgál. Mert ha valaki nincs hozzászokva a mindennapos tisztálkodáshoz, akkor miért is tisztálkodna minden nap?

Amúgy én is ismerek ilyen családot. Nincs tiszta ruha, sem fürdés, a szülőknél sem. És érdekes módon a nagyszülők pedig rendesen tisztálkodnak és tiszta ruhában vannak. Szóval én sem értem. Talán ez az egyszerűbb. Így nem kell kínlódni minden este, ha a gyereknek nincs kedve fürdeni, nem kell mosni sem. Nincs rá gondjuk. Vagy tényleg nem tudom.

2012. szept. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

"Vagy azokról a nagyon fiatal "anyukákròll" van szò akik időközben rájöttek h nem is olyan jò muri gyereket nevelni. Inkább a fiatalságukat élik"


Miert kell mar megint itelkezni? En 23 es fel eves vagyok, 3 eves a fiam es 39 hetes terhes vagyok a masodikkal.

Pont en vagyok az akit a kornyezetunkbe levo anyukak allandoan cseszegetnek,hogy megis miert furdetem minden nap a fiamat mert "minek az???" "csak at kell torolni nedves torlokendovel". Ezt egy nalam 10 evvel idosebb anyuka mondta akinek 4 es 2 evesek a lanyai.

Ugyhogy altalanositani nem kene mert a tobbi anyuka aki ezert beszolt mind idosebb nalam legalabb 5 evvel.

En meg igenis ragaszkodok a minden napi furdeshez es ebbol nem veszek lejjebb. Hajmosas,fogmosas evidens. Kremezes csak telen mert a fiam bore is erzekeny akar az enyem. A korom az egyetlen ami nem mindig jon ossze. Az nalunk a ferjem dolga ugyanis a fiunk utalja es kozbe nem marad nyugton en meg felek,hogy megvagom veletlenul.

A tiszta ruha szinten egyertelmu.

Sajnos en is egyre gyakrabban szembesulok ,hogy emberekbol az alapveto higenia is hianyzik. Pedig mi kulfoldon elunk egy gazdag,jomodu orszagba (Kanada) de annyi igenytelen, koszos ruhaju,zsiroshaju,apolatlan gyereket mint itt meg Magyarorszagon se lattam.

2012. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azért van olyan eset, amikor tényleg jó, ha nem minden nap van fürdetve a gyerek, de ezt tényleg csak nagyon kicsi korban lehet megtenni. Az én fiam tavaly télen 6 hónapos volt, a fûtési szezonban nagyon durván ekcémás és száraz volt a bôre. A doki valóban ír erre krémet - szteroidosat. Azt inkább köszi nem, ha mérelegelem, hogy melyik a rosszabb, akkor inkább 2 naponta fürdetem, és nézzen pár anyuka igénytelennek. Szépen javult is így a bôre. Most már 1 éves múlt, aktívan koszolja magát, minden nap fürdik, tiszta ruhában jár, fogat is mosunk neki, körmöt is vágunk. Szóval nem feltétlenül igénytelen az az anyuka, aki 2 naponta fürdeti a kisebb babáját. Van, hogy ez a kisebbik rossz megoldás.
2012. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Mi csak akkor krémezünk ha muszáj, tehát ha érzem, hogy száraz, télen általában. Fogmosás és napi fürdés, körömvágás evidens. Hetente 1x mosunk hajat (nyáron 2x), mert egyszerűen nem szükséges nekik többször, gyönyörű és illatos így! 2-3 naponta nagyon egészségtelen hajat mosni, persze nyilván sok kisgyerek van, akinek olyan a haja, hogy muszáj.

Fültisztítás: nagybátyjám gyerek fül-orr-gégész és az ő tanácsára csak akkor tisztítjuk a fület, ha látunk benne valamit. Fülkagyló külső részének mosása a fürdés része, de annál beljebb csak akkor nyúlok, ha "kilóg" egy ákombákom.


Én már nem egy embertől megkaptam, hogy fölöslegesen zuhanyozik, fürdik a gyerek naponta...

2012. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
48%
Kedves 13-as. Nem álltalánosítok. Sajnos a környezetemben sok ilyet látok. Akinek meg nem inge, ne vegye magára.
2012. szept. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem nem mindenhol vannak megfelelő körülmények, meleg víz mindig, elég ruha. Nem mindenki jó módú és hidd el az is bármit megtesz a gyerekéért csak nincs elég pénze rá!
2012. szept. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!