Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ausztriaban elünk, a parom is...

Ausztriaban elünk, a parom is es en is külföldi allampolgarok vagyunk es kisbabat varok. A baba ausztriaban fog megszületni. Megkapja a baba az osztrak allampolgarsagot?

Figyelt kérdés
2009. júl. 31. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:
A szülők állampolgársága öröklődik már, szerintem nem kapja meg az állampolgárságot automatikusan.
2009. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én Svàjcba élek,pàrom is,kicsi itt született,magyar àllampolgärsàgot kapott mégis
2009. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én magyar vagyok,férjem szlovák.

Szlovákia megadja a kettős állampolgárságot,Magyarország nem.Így Szlovákiában szülök.

Szóval ezt jobb ott megkérdezni,mert nem mindenhol ugyanúgy van.


39 h

2009. aug. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat!Hol tudnek ennek utannajarni? Csakhogy megis tudjam mire szamitsak...
2009. aug. 1. 14:00
 5/7 A kérdező kommentje:
Van meg itt valaki Ausztriabol, ha igen honnan?
2009. aug. 1. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia!Èn is Ausztriában élek.(Bad Waltersdorf)
2009. aug. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is itt élek. Ha már megszületett, gratula! Ha még nem jártál utána: Automatikusan kettős állampolgár lesz, eleinte osztrák papírokkal, de bármikor lehet neki magyar útlevelet is csináltatni, és ezzel lesz papírja róla. Utánaérdeklődni: Azt hiszem, a bécsi magyar konzulátusnak írtam egy emailt (valahol a neten találtam meg a címét), és másnapra már magyar nyelvű választ kaptam.
2010. márc. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!