Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vannak itt 40 feletti anyukák?...

Vannak itt 40 feletti anyukák? Ezer kétely gyötör.

Figyelt kérdés

40 múltam, és nem miattam, hanem az élet hozta úgy, hogy még nem szültem! Nem karrier vagy bulizás miatt, egyszerűen nem volt megfelelő partner hozzá :(((

Most van életem első jó kapcsolata, gyereket akarunk. Mi a tapasztalatotok? Nagyon nehéz? Milyen problémák lehetnek? Ti miért vállaltátok? És 2-t még szülhetek?


2009. aug. 1. 16:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Persze,hogy szülhetsz!Nyugodtan vállald,nem tehetsz arról,hogy igy alakult a sorsod!Semmivel sem nagyobb a kockázat,mint fiatalabb korban!Ugyanazok a jók és rosszak előjöhetnek!És a mai modern tudománynak köszönhetően a down-szűrés vérből már megoldott,tehát nyugodtan vállald a babákat!Csak gratulálni tudok!Mielőbbi babásodát!!

2009. aug. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát nagyon szurkolok neked, de mindhármótok érdekében minden vizsgálatot végeztess el, nem ártana hármas vagy négyes tesztet is végeztetni. 40 éves anyáknál 110 gyermekből 1 down szindrómás lesz és ez az arány egy 50 éves anyánál úgy alakul, hogy minden hatodik gyermek down szindrómás lesz. Szóval az édesanya korának előrehaladtával egyre nagyobb az esélye. Egyébként meg amíg fogamzóképes vagy miért ne szülhetnél?! Hajrá! :-)
2009. aug. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és hogy jó hírt is mondjak, sokkal nagyobb az ikerterhesség esélye is, úgyhogy lehet, hogy egyből lesz kettő. :-) Második voltam.
2009. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát anyum keresztanyja 45 évesen szülte meg a 4. fiát ha ez nyugtat:)

Sőt ott van Jakupcsek Gabi is ha emlékszel:)

Úgyhogy szerintem egyáltalán nem baj és nem is gáz sőt tök jó,egyetlenhátrány,hogy nem tapasztalod meg milyen nagyon fiatal anyának lenni,de így meg tapasztalt vagy és kész:)

2009. aug. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ne aggódj!Az egyik ismerősöm, pont most szült 41évesen egy egészséges kisbabát!
2009. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Persze.Nekem van tapasztalatom a fiatal és a 40-es gyerekválalásból is. Van egy 20 éves és egy 3 éves fiam. Mindkettöbe volt szép és nehéz korszak. Fiatalon könnyebb volt a terhesség de tapsztalatlan voltam a mindennapokban. Itt nem csak a gyereknevelésre gondolok. Pl ügyintézés, jogaim ismerete. Most már "biztos" anyagiak közé nyugodtabban válalhatam a gyereket.

Mielött terhes lettem féltem, hogy KIRIVOK a többi kismama közül. Hát nem én a SOTÉ-ra és Zuglóba jártam terhesrendelésre és nyugodt szivvel kijelentem több a 35 feletti kismama mint a fiatal.

Ne hagyd ki azt az érzést amikor a saját gyermekednek adsz puszit ha vágysz erre az érzére. SOK SIKERT

2009. aug. 1. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon szépen köszönöm! :)))) Aranyosak vagytok. Tulajdonképpen már eldöntöttük, hogy lesz gyerek...csak jó hallani a tapasztaltabbakat, megnyugszik az ember kicsit. :))))
2009. aug. 1. 20:32
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagynéném majdnem 40 volt, amikor egymás után 2 gyereket bevállalt. A 4. gyermekét 37, az 5. gyermekét 38 évesen szülte. Ő nagyon hanyag volt, mindkettőnél nagyon elhanyagolta a vizsgálatokat, de szerencsére mindkét csajszi egészséges, gyönyörű 6-7 évesek. :)

Csak végeztess el minden vizsgálatot, minden ilyet végy komolyan és minden ok lesz!

Kívánom, hogy minden jól alakuljon! Sok sikert! :)

Ja, és egy jótanács: ha már hozzákezdtetek a babaprojekthez, ne stresszelj rajta. Vannak módszerek (gyertyaállás és párnapóckolás meg ilyenek), én meg azt mondom, hogy a sresszmentes élet, a nyugalom sokkal jobb módszer. Ha tehetitek, menjetek nyaralni. (nekünk a nászúton fogant a babánk) :)

2009. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon jól döntöttetek!Akkor hajrá,mindent bele,hogy minél előbb jöjjön a bébi!:)))))

2009. aug. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A dédimamám 7 gyerekből 4-et negyven felett szült. A nagymamám volt az utolsó, őt 46 évesen. Mindezt az 1920-as években. Képzelhetitek, se ultrahang, se down szűrés, talán még terhesgondozás sem nagyon volt. Tudom, hogy elképesztően nagy szerencséje volt, hogy minden gyerkőc ép és egészséges lett, de a lényeg hogy van ilyen!
2009. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!