Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyóst nem kedvelő anyukák,...

Anyóst nem kedvelő anyukák, szoktátok magatokat néha szégyellni az érzésetek miatt?

Figyelt kérdés

1 éves a lányom. Előtte sem voltam oda anyósért, de mióta a kicsi megvan, rosszul vagyok, ha vele kell találkozni. Pedig alapvetően nem szól bele a dolgainkba, sőt, de mégis. Számomra nem ő testesíti meg az ideális anyát. Idős már, a gyerekkel nem az én elveim szerint bánik, a lányom ráadásul nincs is odáig érte, az én anyukám inkább a Mama. Pl. erőszakkal akarja puszilgatni, ami terhes a lányomnak. Volt egy eset, amikor szóvá tettem valamit, amiért az én családom nem szólt volna, megértette volna, de ő darázsként kelt ki magából. Azóta még jobban felerősödtek az érzéseim. Butának tartom, és tényleg jogosan, ő is elismeri magáról, hogy az. Ettől függetlenül mégis sokra tartja magát. Elfelejt dolgokat, és nem bíznám rá a lányomat, hisz magára sem tud vigyázni.

Mellette viszont bűntudatom van az érzéseim miatt, de csak a férjem miatt. Ő is tudja, milyen az anyja, nem erőltet rám semmit, de nekem az a pár heti 1-2 óra is sok már, amikor pedig a lányommal van, forr bennem minden, nézni és hallgatni sem szeretem. Mert nem szólhatok, nem akarom, hogy én legyek megint a rossz. (Csak egy példa: játszanak a plüssökkel, a plüss maci csinál valamit, anyós játékból beszél az állatnak, de azt mondja, hogy "az anyádat".) Nálunk nincs csúnya beszéd, nekem ez már az a kategória. Vagy pl. névelő nélkül beszél a gyerekkel. Pl. Ott van cica. Ott van szeme. Ott van ablak. Ilyesmi.

Tanult, dimplomás nő vagyok, szépen tanítom a gyereket, fejlesztem, ő ennek megfelelően kellően okos is, de most szóljak rá anyósomra?

Más is szokott bűntudatot érezni emiatt? Már azért is rosszul érzem magam, mert szerintem a lányom azért nem lelkendezik miatta, mert érzi az én "rezgéseimet" anyósommal kapcsolatban.


2012. szept. 24. 13:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Soha nem volt bűntudatom,mert nem csipázom anyósomat,főleg azért,mert a saját családja (kivéve az anyja,és a volt férje,meg az élettársa) sem szívleli őt....Tett róla,bár nekem és a gyerekeimnek nem ártott...


Üdv: 3 lányos,20hkm

2012. szept. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
en tok jol elvagyok az anyossal, sajat anyukammal nem tudok mit kezdeni. Egyszeruen idegesito, hogy mindenbe beleszol.
2012. szept. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
2. vagyok. Nálunk a beszélgetés abból áll, hogy panaszkodik, hogy ma mennyit dolgozott, nincs pénze, kint hideg-meleg van, fáj a keze-lába...,a másik meg a pletyka, meg hogy "na mit hoztam nektek?" (ez általában vmilyen rossz csoki, rágó). Egyik se érdekel, ilyenkor a gyerekeimre figyelek, nem reagálok, de őt ez nem érdekli. Az annyira nem érdekli, hogy velünk mi van. DE A FÉRJEM MIATT ELVISELEM.
2012. szept. 25. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Úgy látom, az anyós-kérdés elég nagy gond sok helyen, titeket olvasva még hálát is adok az égnek, hogy csak ennyi a bajom, ő ugyanis nem utál engem, nem áskálódik, nem szól bele a dolgainkba, nem találkozunk sűrűn, csak én vagyok ilyen...

Na, de majd lesz valahogy.

2012. szept. 28. 13:31
 15/18 anonim ***** válasza:

Kérdezted, hogy szoktunk-e beszélgetni? Hát nem... Nagyon maximum olyanról, hogy ő kérdezi, hogy tegnap itt is esett az eső? Én meg válaszolok, hogy igen. Még egy kérdést sem intéztem hozzá mióta elköltöztünk a férjemmel. Mondjuk igazából ő sem beszélget vele. Ha nálunk van, akkor hosszas hallgatások vannak... Fura, mert pl anyukám meg a férjem jól elbeszélgetnek. Ja és egyik anyós sem szól bele a dolgainkba szerencsére.

Na meg az új fejlemény, hogy megtudta, terhes vagyok a kistesóval. Annyit sem mondott, hogy fapapucs... :)

2012. szept. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Ejha, moira! Gratulálok a kistesóhoz!

Annyi lejött az itteni látogatásaimból, hogy a te kislányod 1-2 hónappal idősebb az enyémtől, de a kistesó nálunk is jön. Igaz, ezek szerint hamarabb, mint nálad, elvileg február elején.

Gratula!

Amúgy az én férjem és szüleim is nagyon jól megvannak, mi sokszor velük járunk nyaralni, és tényleg gyerek-szülői köztük is a viszony. Na, de ez van.

2012. okt. 4. 19:41
 17/18 anonim ***** válasza:

Köszi a gratulációt, akkor nektek is jár! :)

Most lesz egyébként 15 hónapos a lányom, de én így is félek a kis korkülönbségtől, nálatok meg még kisebb lesz!

2012. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nálunk 17 hónap lesz a korkülönbség, de valahogy nem félek tőle, úgyis megoldom, megoldjuk!
2012. okt. 4. 22:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!