Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire önálló 9 évesen egy...

Mennyire önálló 9 évesen egy gyerek?

Figyelt kérdés
Őszinte válaszokat szeretnék:)
2009. aug. 2. 16:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon általános. Mi a konkrét kérdésed?

Miről gondolod, hogy már tudnia kéne, vagy nem?

2009. aug. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

9 éves lányomnál néha nem tudom eldönteni, hogy sok dolog a félénksége vagy az önállótlansága számlájára írható-e. Nehéz így megfogalmazni, de azt sem szeretném, ha túl felnőttes lenne, de nem tudom, más 9 éves, átlagos családból származó lány mennyire önálló.

Pl.:

készít magának kakaót, pl. egy szendvicset?

használja a mikrót egyedül?

vásárol egyedül?

kiválasztja a ruháit, minden gond nélkül úgy, hogy abban utcára mehet?


:))

Ilyesmik, minden érdekel.

Pár ember szerint burokban nevelem, mindent megcsinálok helyette, pedig ez nem igaz.

2009. aug. 2. 16:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy 9 éves gyerek nem használja a mikrót, nem tud felőltözni rendesen egyedül, és nem tud magának egy szendvicset csinálni, akkor az önállótlanság, mert gondolom, ezeket otthon nem csinálja, ahol pedig nincs miért félénknek lennie. Kérted már, hogy csináljon neked egy szenvicset, vagy melegitse meg az ebédet stb? Hogyan reagált rá?
2009. aug. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én a fiamról tudok írni, bár ők később érnek.. :)


Az én fiam csinál egyedül kakaót, sőt kipakolja a hűtőt ha kell megmikrózza megeszi. A mosogatóig már nem jut el az edényekkel, de hát ne legyünk telhetetlenek! :)Szendvicset is egyedül csinál, esetleg a kenyeret kell neki levágni, de azzal is próbálkozik néha - ez kedv függő inkább. Tegnap pl puliszkát főzött. Beletettem a lábasba és mondtam neki meddig kell keverje, csinálta.

Palacsinta tésztát tud keverni, csak mérem neki a hozzávalókat.

A testvérét átpelenkázza. A szemetet kiviszi (új zacskót már nem tesz). Egyedül fürdik, fogmosásért szólni kell. Egyedül öltözik, általában jól, ha valamiben nem biztos megkérdi. (pl. mehet e ebben iskolába?) Táskáját, tolltartóját, leckéjét nem tudja önállóan csinálni.

Iskolába és haza egyedül jár, közel van, egy nagy úttesten kell átmenni zebrán. Játszótéren egyedül van, megbízhatóan hazajön a megbeszélt időpontban.


Huhh hirtelen ennyi jut eszembe... mindez mellett szörnyen szemtelen, nagy szájú és néha kitekerném a nyakát! :) :) :)

2009. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"készít magának kakaót, pl. egy szendvicset?

használja a mikrót egyedül?

vásárol egyedül?

kiválasztja a ruháit, minden gond nélkül úgy, hogy abban utcára mehet? "


Minden kérdésedre igen a válasz. Egy 9 éves gyerek (akár fiú akár lány) mindezeket meg tudja csinálni. Természetesen a közlekedés probléma lehet, ha a vásárláshoz pl lámpa nélküli nagyforgalmú úton kell átkelni.

Én pl. már 6 éves kortól küldtem a gyerekeket vásárolni a 3 utcával odébb lévő boltba, kis cetlivel és nagyjából kiszámolt pénzzel. A ruháikat maguk válogatták, bár néha közelharcot kellett vívni minuszokban egy melegebb harisnyáért. Az ételüket megmelegítették, segítetettek a főzésben (zöldség pucolás, darabolás, keverés, rántotta készítés), a szobájukat rendbentartották, megvolt a feladatuk a takarításban (pl. portörlés, szemétkivitel, asztal terítés és lepakolás, ruhák bepakolása a szekrénybe), egyedül tanultak (utólagos ellenőrzéssel) egyedül pakoltak be a táskába, ellenőrizték, hogy amit esetleg pluszban kértek az megvan-e.

Nekem 3 gyerekem van, nem is tudtam volna mindent megcsinálni helyettük, de fontosnak is tartottam, hogy önállóságot tanuljanak. (Sokszor nekem nehezebb volt az általuk megpucolt répával, este újra letöröltem a port és takarítottam a szemetes körül)

2009. aug. 2. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 10 éves de már jó régen csinál magának akár meleg szendvicset sőt néha még nekem is. Volt hogy szó nélkül elmosogatott, felporszívózott. A saját szobáját egyedül tartsa rendbe de például az ágyát a mai napig nem tudja rendesen megcsinálni. Néha elmegy a boltba is és a ruhát magának veszi ki.
2009. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%

szerintem attól függ, hogy szokatod. Látom egy baráti házaspárnál, hogy ha közösen kimegyünk a szabadba piknikezni, akkor a 3 éves kisfiú jön és kéri ki a kezemből az edényeket, hogy majd ő odaviszi apának. Így szoktatta az anyukája. Ö szerintem, ha ilyen úton halad, később is feltalálja majd magát.


A másik véglet a 15 éves öcsém. Kései gyerek, anyuék „burokban” nevelték. Ha elmegy táborozni, el tudja látni magát, de megszokta, hogy otthon mindent anyu tesz elé, így hadd ne mondjam, teljesen ráhagy mindent. Az ágyát nem tudja bevetni, az orrát csak akkor fújja ki, ha anyu szaladgál utána a zsebkendővel, a konyhában csak ímmel-ámmal néz szét a hűtőben, mintha várná, hogy majd anyu megszánja, és megcsinálja neki. Ja, és a csúcs, amin kiakadtam a múltkor: anyukám szólt a páromnak, hogy apuval kéne valami ágyat arrébb rakni. Mondtam neki, hogy az öcsit igazán befoghatná a munkába, nem gyerek már, nagyobb ereje van egy 15 éves fiúnak, mint akár nekem vagy anyámnak. Erre rálegyintett, hogy hagyjam, mert olyan gyengus az, mint egy lány. Más fiú már ebben a korban sportol, vagy valamit csinál, ő meg nagyon málészájú.


Bocsi, nem igazán a 9 éves lányod problémájának megoldása, csak szemléltetni akartam, hogy a szoktatástól is nagyon sok függ.

2009. aug. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, akkor muszáj lesz szigorúbbnak lennem;-)
2009. aug. 5. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!