Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hétvégén 7500ft lesz az autós...

Hétvégén 7500ft lesz az autós gyerekülés az auchanban (befix nania,15-36kg-ig). Vajon jó lehet, vagy gyanúsan olcsó?

Figyelt kérdés

Nem ismerem ezt a márkát,de elég jó ez az ár...

Amúgy 2 évesemet már beültethetem ilyenbe, ha ruhástól 15 kg?


2012. szept. 24. 21:37
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
moira nincs igazad.A mienk elég márkás,és igen jó tesztekkel bír(isofixes Römer kidfix),még sincs extrán kipárnázva,ha akarsz vehetsz hozzá pohártartót(ám nem tartozék).Szóval nem ezek miatt kapott jó teszteket,hanem azért,mert egy nagyobb behatástól nem roppan össze a váz(vagyis esélye van a gyerkőcnek sérülés nélkül kiszállni belőle).Pont úgy,mint a bukósisakoknál is(mindketten motorozunk a férjemmel).Van no name,és vannak a márkások.Nekünk Shoi van,ami horror árú,de pl. a gyártó örök garanciát vállal rá(azt hiszem az is jelent valamit,a többit 5 évente cserélni kellene).Dupla héj szerkezetű,energiaelnyelő stb. stb.Ergo nagyobb az esély arra,hogy fejsérülés nélkül megússzuk.
2012. szept. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

hmm...igazán köszönöm a válaszokat,tanulságos volt ez a kérdés:)

Reggel mikor végigfutottam rajtuk úgy felhúztam magam, hogy nem akartam válaszolni:)

Köszönöm azon kevés válaszolóknak,akik normálisan leírták az üléssel kapcsolatos véleményüket!És így már azt is tudom, hogy még ráérünk ezzel,hiszen még kicsi a fiam.

Azokat meg nagyon sajnálom, akik egy kérdésből azt szűrik le,hogy az ember a gyereke biztonságán akar spórolni...ha így lenn fel sem tettem volna ezt a kérdést,csak rohanok és megveszem.De mivel csak az újságban láttam, még meg sem néztük, gondoltam megkérdezem milyen...

Amúgy azért is bátorkodtam feltenni ezt a kérdést,mert tényleg a tapasztalatokra voltam kíváncsi és mivel tudom, hogy a marketing a fő mozgató ereje a mai világnak,így gondoltam lehet egy jó kis ülés annak ellenére,hogy még nem hallottam róla.

Az meg aki azt írta,hogy a semmire minek gyereket vállalni...pff...kívánom, hogy soha ne kerüljetek nehéz helyzetbe!!Mert szerintem akármennyit halmoz fel az ember a gyermekvállalás előtt, előre 15-20 évre nem lehet mindent biztosítani.Nem vagyunk felelőtlenek, hála Istennek fiunknak mindene megvan,de csak azért mert olcsó valami nem fogom kapásból figyelmen kívül hagyni.


Még egyszer nagyon köszönöm azoknak, akik normálisan tudtak válaszolni!

2012. szept. 25. 20:25
 23/29 anonim ***** válasza:
26%

"Rendőr anyukától kérdezem, hogy látott-e már olyan balesetet, amikor ugyanabban az autóban egy márkás és egy no name ülés volt? Mert csak akkor jelentheted ki, hogy az egyik biztonságos, a másik meg nem, ha láttad, hogy az egyik gyerek megsérül, a másik meg nem."


Nem , nem láttam, de azért felettébb érdekes, hogy szinte mindig sérül a no name, a márkás meg ép marad! No comment....



"Egyébként tűzoltó férjemmel (szintén látott már 1-2 balesetet...) ugyanazon a véleményen vagyunk."


Na látod ezen az egyen nagyon csodálkozom! A férjed talán többet lát, mint én, bár lehet ő nem látja az ülés márkáját, mert ugye, ők csak kiszedik az embereket, jobb esetben élve!



"A márkát fizeti meg az ember és a kényelmet. Mennyire párnázott, van-e hozzá italtartó, van-e hozzá rajzasztal és egyéb dolgok. "


Cáfolnám, a Besafe ülésünk nincs túl jól kipárnázva, viszont a szomszéd tizenezrese tuti puha, a 80 ezres Concordunkhoz, se pohártartó, se játék, se semmi nem volt, csak egy használati utasítás.


"A noname verzió meg annyi, hogy átment a teszten, bevizsgálták és kész. Semmi luxus."

Mint fentebb említettem, ezeket az üléseket NEM TESZTELIK, hanem vannak bizonyos előírások, amiknek meg kell felelni, pl anyagösszetétel, ami egy elég fontos szempont. Ha ennek megfelel, mehet a piacra. Tök mindegy, hogy a legsilányabb alapanyagot használták hozzá, előírásnak megfelel, mehet. Az már csak a szakembereken múlik, hogy mikor változtatnak végre bizonyos előírásokon, hogy ezek a szarok eltűnjenek a piacról. Újra leírom tegyetek egymás mellé egy 7500 ft-ost és egy 40 ezrest. Garantálom, hogy a 7500 ft-os egy kalapácsütéssel meg tudnám roppantani, míg a másikat tuti nem. Ennyit az márkáról......


"Ja meg még a drágábbnál van olyan, hogy garancia, ha baleset történik. Na de, ha akkora a baj, akkor az embert pont nem az fogja érdekelni, hogy az ülés gyártója mennyit fizet..."


A garancia nem erre terjed ki, a gyártó nem fizet, legalábbis a mienk nem, alkatrészt cserél, ingyen és bérmentve!

2012. szept. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Tűzoltó férjem motorozik is. Volt is balesete (nem ő volt a hibás). A sisak megvédte a fejét, pedig nem kicsit esett. Azóta is használjuk, semmi baja. Nem márkás sisak.


Direkt kikértem a véleményét, mielőtt a kérdéshez írtam. Nem szokta megnézni z ülés márkáját, hioszen ilyenkor nem is ezzel foglalkoznak. Viszont nem emlékszik olyanra, hogy összeroppant gyerekülésből kellet volna kiszedni valakit. Azért ha már roppan az ülés, akkor elég nagy a baleset. Ott az ülés márkája semmit sem ér! Legtöbbször azért sérülnek meg a gyerekek, mert a berobbant üveg megvágja őket stb. Tehát az ülésnek semmi köze a balesethez. Inkább úgy vagyunk vele, hogy a kocsi anyaga számít jobban, hiszen egy suzukiban tök mindegy milyen a gyerekülésed, ha odáig horpad... Viszont, ha egy audiban ültök, akkor valószínűleg már nem is fog odáig elérni az ütközés ereje, mert elnyeli a kaszni. A gyereket meg a legbiztonságosabb helyre kell bekötni, hogy minél kisebb legyen a sérülés esélye.

Mindenkinek más a véleménye erről a témáról. Nekünk ez. Én csak leírtam.

2012. szept. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
A válaszaimmal azt akartam mondani egyébként, hogy aki nem teheti meg, hogy drága ülést vegyen, annak nem kell elbujdokolnia. Van aki szépen felneveli a gyerekét, de egy ezrest sem tud félretenni havonta! Az miből vegyen 25ezres ülést? A semminél az olcsóbbak is jobbak, hiszen egy hirtelen fékezésnél a helyén tartják a gyereket, kisebb koccanásnál szintén. Nagyobb balesetről meg inkább ne beszéljünk. Ha nem lenne semmilyen ülés, mert ők a drágára spórolnak, de mégis muszáj kocsiba ülni, akkor a semmi nem fogja a helyén tartani a gyereket...
2012. szept. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
67%

hmm

egy balesetnél nem a gyerekülés védi meg elsősorban a gyereket hanem az autó

és a balesetnél függ:

a becsapódási szög

a becsapódási sebesség

a kocsi légzsákfelszereltsége

a kocsi védelmi zónái

a kocsi típusa

a kocsi évjárata

és még biztos van sok más tényező is


hiába van neked concordod ha egy kispolszkiba teszed be tuti megsérül a gyerek is ha az a bizonyos kamion eltalál

más a helyett egy 1,5t merci esetén vagy egy Volvoban


és csodálkozom h egy rendőr ezt nem tudja


amúgy karosszérialakatos apukával aki tudja mi lesz a kocsival ha ütközik


ha megfelel az előírásoknak a gyerekülés akkor biztonságban lesz benne a gyerek akár mi a márkája

2012. szept. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Pontosan arról beszélek, mint az utolsó. A gyerekülés csak a kis dolgoktól véd. De attól mindegyik.
2012. szept. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a további válaszokat is, főleg neked miora!

ezek után megnézzük majd azért, kipróbáljuk fiunkkal.

2012. szept. 26. 13:14
 29/29 A kérdező kommentje:
jaj bocsi,elírtam, moira:)
2012. szept. 26. 13:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!