Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesítenek a...

Titeket nem idegesítenek a kisbabájuk, kisgyerekük előtt dohányzó anyukák?

Figyelt kérdés

Engem annyira fel tud dühíteni. Egy anyaotthon előtt szoktam elmenni minden reggel, amikor megyek iskolába, és olyanokat látok, hogy az elképesztő. Anyuka guggol a kerítésnek támaszkodva, egyik kezében a kisbaba, másik kezében a cigaretta... Másik eset, ma láttam: anyuka guggolva egyik kezével tologatja a babakocsit, másik kezével egyenesen a baba felé fújja a füstöt! A szemközti busznegállóban is azt látom, hogy egy anyuka már évek óta úgy kíséri a gyerekeit az iskolába, hogy közben minden nap szívja a cigit.

Hát milyek anyák ezek? Miért ilyen felelőtlenek?


2012. szept. 26. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
68%
De, az ilyen esetek tényleg idegesítőek... De van másik véglet is, pl. mikor egy ismerősöm a 15 éves lánya előtt is bújkált, ha rá akart gyújtani... Mint kiderült, feleslegesen, a kiscsaj sem volt hülye, tudta, hogy az anyja azért bújik ház mögé, hogy dohányozzon. Mondjuk ez inkább a nevetséges kategória. :)
2012. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
48%

Az egy "dolog"... idegesít,de az Ő gyereke,sajnos "joga van" tönkretenni a szülőknek a gyerekeiket.

Off: ezt hány dohányzó kismamának,anyukának mondtad már??


Én akkor vagyok nagyon pipa,ha előttem és a gyerekeim előtt füstölögnek! Kismama voltam- 2 hét volt még hátra-amikor sorba álltam a gyermekvédelmiért. Előttem csoportosan gyújtottak rá,én szóltam,de azok cartak a fejemre,nagyon kevesen álltak ki a sorból!!


Üdv:3 lányos,21hkm

2012. szept. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
34%

Engem minden dohányzó idegesít, függetlenül attól hogy anya vagy sem, és attól is, hogy hol és mikor csinálja. Mérgezi magát és környezetét.


Ha úgy vesszük, akkor még mindig jobb, hogy az utcán csinálja, mint bent a lakásban, ahol 100%-ot szívnak be a gyerekei... :o/

2012. szept. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%

azért a függőség eléggé eltorzítja a személyiséget nekik ez nem tűnik fel így mint neked

gondolj arra, nekik ez a természetes, meg sajnos a gyerkőcöknek is


amúgy szomorú tényleg :(

2012. szept. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Túl van ez a dolog lihegve. Ha a szabadban szívja valaki a cigarettát, attól mi baja lesz a gyereknek?

A 90-es évek elején az az okoskodás járta, hogy tojást tilos fogyasztani, mert a koleszterin, az halálos ellenség. Akkor egyes számú közellenségnek számított, aki tojást mert vásárolni.

Ha most egy okos tódor kitalálná, hogy nem szabad a gyerek szemébe nézni, mert az lelki sérülést okoz, akkor azt vizslatnád, ki szegi meg a szabályt?

2012. szept. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Engem is zavar. Dohányoztam sokáig,terhes lettem,letettem. Fel sem fogja az ember,hogy egy nem dohányzó mennyivel erőteljesebben érzi a füstöt,mennyire rossz tud lenni még az is,ha valaki csak cigi szagú (a párom dohányzik és bizony zavar,ha cigi után a közelemben van,mert igen erőteljesen érzem). Én nem tudnám a gyerekem mellett szívni a cigit,akkor sem,ha levegőn vagyok. Nem ítélem el azt,aki dohányzik,de engem is felbosszant,hogy nem akkor szívja,amikor nincs a kicsi a közelében. Utána meg alaposan mosson kezet és ha lehet,tüntesse el azt a bűzt magáról,mert szegény gyereknek -még ha nem is árt,mert mondjuk nem megy rá- biztos nem a legkellemesebb a füstöt szagolnia.
2012. szept. 26. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Igen, idegesít, pedig én is dohányoztam a terhesség előtt. Vagyis még alatta is, de amikor megtudtam, hogy babánk lesz, leszoktam (5 hetesen). Pedig iszonyú nagy dohányos voltam, napi 1-1,5 doboz simán elment, buliban több is. De azóta sem gyújtottam rá, a fiam már 3 éves.

A minap voltam a nőgyógyászaton, uh-ra kellett mennem, a kismamagondozó mellett volt az uh. Az egyik anyuka izgatottan jött, hogy 12 hetes ultrahangra jött, hova kell mennie, és végre láthatja az ő kis manóját, stb... Utána mentem be én UH-ra. Mikor végeztem, a buszmegállóban látom ugyanazt a csajt, és épp akkor vette elő a barna szofit, és gyújtott rá. :(

2012. szept. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Őszintén szólva engem az idegesít a legjobban, hogy itt ex-dohányos anyukák vannak a legjobban felháborodva. Azzal tisztában vagytok, hogy a múltbeli önmagatokra is fröcsögtök ezzel?

Én dohányoztam kb 10 éve, amikor teherbe estem. Amikor kiderült, azonnal leszoktam. Kb a babám születése után 3 hónappal szoktam vissza, amikor beletörődtem, hogy nem fog menni a szoptatás (nem a cigi miatt, mielőtt valaki belekötne). A gyerekre nem fújom a füstöt, a lakásban nem dohányzom, de pl ha kint vagyunk a teraszon, akkor nem értem, hogy miért ne gyújthatnék rá. Nem hinném, hogy ezzel ártok neki, ennyi erővel az utcára sem szabadna kimenni a gyerekkel, mert vannak, akik kint dohányoznak. (nem úgy cigizek, hogy közben a gyerek a kezemben van, hanem üldögélek kint, ő meg elvan a hintájában több méterre tőlem)

Hihetetlen módon túl van lihegve ez a dohányzás dolog.

2012. szept. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak hogy itt nem arról volt szó,hogy ha kiülsz a kertbe és játszik a gyermeked,az felháborít-e,hanem arról,hogy melletted a gyerek,mondjuk fogod a kezét,esetleg a karodban tartod és szívód a cigit. Én tisztában vagyok,hogy a múltbéli önmagamra "fröcsögök" ezzel és nem találok ebben semmi kivetnivalót. Ugyanis,ha pl. valaki drogozott fiatalon,de megjött az esze és és azóta nem nyúl semmihez,az nem mondhatja nyugodtan,hogy a drog rossz?hogy elítéli? Szerintem pont,hogy az tudja a legjobban,aki átélte,csinálta (gondolok itt a cigire).
2012. szept. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Jó,a szép kis "nem dohányzik, és gyökér,mert nem érti a dohányzókat, pontozzuk le" manőveretek után... Olvassatok egy kicsit,igyekszem kifejteni a véleményemet,ha nem lett volna világos eddig!


Nézőpont kérdése,mennyire van túllihegve a cigaretta-gyerek mellett...

Az,hogy vannak szülők,akik méterekkel a gyerekek,kismamák mellett dohányoznak,egy dolog. De hogy vannak olyanok,akiknél a füst a gyerekre,kismamára száll,és arrább nem menne,úgy nem próbálna meg állni,hogy ne szálljon rá a másikra!! Na,ez már nem elnézendő dolog!

Amikor az első mondatot írtam az első válaszomban,hogy " sajnos joguk van a szülőknek tönkre tenni a gyereküket" Nem pont így,de ez a lényeg,akkor én az ilyen esetekre gondoltam,nem arra,amikor a gyerek játszik,anyuka meg távolabb dohányzik! Az utcán dohányzó emberek füstje- mint pl a Kérdező említett: az anyuka úgy kíséri a gyerekeit az iskolába,hogy közben szívja a cigit- na,ez azért nem helyes,mert a bár a füst felfele száll,de ha szél van,a gyerekére is simán rámegy,és hát a többi gyalogosra! Ezt nem tartom helyesnek! Nem szólok,mert mindenki azt csinál,amit akar, nem csak elmegyek a dohányzó mellett,hanem pl egy helyen várakozunk,és képes rágyújtani anélkül,hogy csak megkérdezne,hogy zavar e,vagy nem ismerem,de nem áll arrább,akkor szóvá teszem! (Hogy mennyire talál süket fülekre,az már egy dolog!)


Nem kaptam választ,a Kérdezőtől,hogy Ezt hány dohányzó anyukának,kismamának említetted már meg???


Üdv: 3 lányos,21hkm

2012. szept. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!